Zeeland Scholierenloket uitgebreid Ook Z-Zine ontvangen? Tot en met 29 mei 2013: Maand van de Vrijheid Bezoek de Europadag in Terneuzen Provinciehuis Abdij gesloten Han Polman opent tentoonstelling Zeeland 2040 ««Kitfül Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De afgelopen maanden is het Scholierenloket aangevuld met nieuwe rubrieken, interviews, foto's en filmpjes. De website werd opgefrist na de installatie van de nieuwe commissaris van de Koning Han Polman. Scholieren kunnen nu nog meer over onze provincie als gebied én bestuurslaag lezen. Het Scholierenloket is er speciaal voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Ze kunnen hier terecht voor informatie of leuke weetjes over de Provincie Zeeland. Dit kunnen ze gebruiken bij het maken van een werkstuk of spreekbeurt voor school. Nieuwe rubrieken In de nieuwe rubriek Het kind van laten we 'de kinderen van' uitleggen wat voor beroep zijn of haar moe der bij de Provincie heeft. Zo vertelt de dochter van Gedeputeerde Kees van Beveren over haar vader. Een andere rubriek die nog is toegevoegd aan het Scholierenloket, is de Watersnoodramp. Daar vertelt een opa zijn verhaal. Jonge sporttalenten aan het woord Ook wordt er veel aandacht besteed aan sport: iets wat voor veel kinderen niet is weg te denken uit hun leven. De jonge sporttalenten Fabian Salawanej (golfsurfen) en Veron Jansen (motorcross] vertellen over hun favoriete sport. Scholieren kunnen nu ook informatie vinden over de haven, scheepvaart en industrie van Zeeland. Onze Zeeuwse stranden hebben ook een belangrijke rol gekregen op het Scholierenloket. Wat spoelt er alle maal aan? Welke gevaren brengt het strand eigenlijk met zich mee? Benieuwd naar het vernieuwde Scholierenloket? Kijk dan op scholierenloket.zeeland.nl Online magazine Z-Zine laat u door middel van véél beeld, muziek en korte teksten zien waar de Provincie Zeeland werk van maakt. Nummer 49 verscheen 13 mei 2013 met daarin onder andere aan dacht voor het proefproject Blauwe Golf op het Kanaal door Walcheren. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gra tis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via^zzine.zeeland.nl. Z-Zine op uw iPad lezen? Download het magazine in de App Store. Mei staat in het teken van vrijheid, verdraagzaamheid en respect. Dit jaar organiseren de Provincie Zeeland, de Cultuurwerf, Switch, Scoop, Zeeuwse Bibliotheek, de Drvkkery en Film by the Sea de veertiende editie van De Maand van de Vrijheid. Nog tot en met 29 mei 2013 vinden er activiteiten plaats, waaronder concerten, debat ten, exposities, films en workshops. De Maand van de Vrijheid sluit woensdagavond 29 mei af met een literaire avond in de Wandelkerk in Middelburg waarbij Turkije centraal staat. Het programma bestaat uit lezingen van onder andere de schrijvers Özcan Akyol, Joost Lagendijk en Nilgün Yerli. Journalist en winnaar van de Lira Correspondentenprijs 2013 Bram Vermeulen leidt een rondetafel gesprek met deze auteurs. De groep Alican verzorgt de muziek en dans. Kijk voor het volledige programma en meer informatie op: www.maandVbndevrijheid.nl Bent u benieuwd wat Europa in uw omgeving doet? Kom dan op zondag 26 mei 2013 naar de Europadag in Terneuzen. De projecten die met Europees geld zijn gerealiseerd, zijn op 26 mei 2013 tijdens een open dag van 10.00 tot 16.00 uur te bezoeken. In Terneuzen maakt u kennis met het Bio Base Europe Training Center aan de Zeelandlaan 2. In Westdorpe kunt u een kijkje nemen in de kas van het Voorlichtings- en Opleidingscentrum voor de glastuinbouw aan de Smitsschorreweg 9. Op beide locaties is ook een infomarkt te bezoeken waar u onder andere de gratis nieuwe interactieve fietsroute "Beleef de Kanaalzone" van de VW Zeeuws- Vlaanderen en het Portaal van Vlaanderen kunt afhalen. Via geluidsfragmenten, die u vooraf kunt downloaden, maakt u al fietsend kennis met diverse bedrijven langs het kanaal van Gent naar Terneuzen. Het veerpontje bij Sluiskil brengt u gratis naar de overkant van het kanaal. Heen en weer over de grens Met de gratis bus kunt u aan beide zijden van de grens een bezoekje brengen aan de Bio Base Pilot Plant Europe in Gent en Bio Base Europe Trainingscenter in Terneuzen. De shuttlebus vertrekt vanaf het Bio Base Europe Trainingscenter om 12.00 uur, -13.00 uur, 14.00 uur, 15.00 uur en de laatste bus gaat om 16.00 uur [alleen om terug te keren naar de Pilot Plant in Gent). De laatste bus terug naar het Trainingscenter vanuit de Pilot Plant te Gent vertrekt eveneens om 16.00 uur. Het totale programma leest u in het programmaboekje via: loket.zeeland.nl/europa Provincie Zeeland is gesloten op maandag 20 mei (2e Pinksterdag) 2013. Op donderdag 23 mei 2013 opent commissaris van de Koning, Han Polman, de tentoonstelling Zeelarrd 2040 in de Kloostergangen van het Abdijcomplex (ingang via het Abdijplein) om 16.45 uur. V.anaf 15.30 uur bent u van harte welkom. Provinciale Staten van Zeeland hebben gevraagd om een toekomstverkenning in een brede maat schappelijke discussie. De verkenning maakt gebruik van vier scena rio's' die in de afgelopen maanden door medewe/kers van Provincie Zeeland, gemeentes, maatschappelijke organisaties en bedrijfsleven zijn uitgewerkt. Zomertoer in juni van start De tentoonstelling laat het resultaat zien van Zeeland Deltaland, Voedselrijk Zeeland, Avontuurlijk Zeeland en Ondernemend Zeeland en is ook het begin van het maatschappelijk debat. Vanaf juni begint de zomertoer en trekken Statenleden door Zeeland met de uitge werkte scenario's om met beleidsmakers, dorpsraden, raadsleden en colleges van B&W en lokale organisaties van gedachten te wisse len over de toekomst van Zeeland. Uiteindelijk stellen Provinciale Staten de toekomstvisie vast in de vergadering van januari 2014. Meld u aan Wilt u de opening van de tentoonstelling bijwonen, meldt u zich dan aan vóór 20 mei 2013 via: www.zeeland2040.nl. Hier leest u ook meer over het programma van 23 mei 2013 én de ontwikkeling van de toekomstvisie. 4ü40 Onze Zeeuwse stranden hebben ook een belangrijke rol gekregen op het Scholierenloket In mei staat vrijheid centraal COLOFON Redactie: ifdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl (strandwacht), Anda van Riet (Maand van de Vrijheid) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? O» geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum ■-veeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001. 6330 LA Middelburg. Provincie Zeeland Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 29 mei 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk.

de Faam | 2013 | | pagina 20