Vlissingen winkelstad en ook toeristenstad Knuijt Mode Vlissingen viert 35 jarig jubileum Heb Hart voor Refugees Campina boerderijdag bij Marinissen in Biggekerke Sail de Ruyter duurzaam georganiseerd ZAKELIJK deze week Gratis workshop uit de stress MIDDELBURG - 2000 prikkels van de 400 miljard prikkels die per seconde bij onze hersenen binnenkomen worden bewust verwerkt. Na een ongeval of een emo tionele gebeurtenis kan het gebeuren dat uw onbewuste van raakt en anders reageert dan voorheen. Dit kan zich uiten in: slapeloosheid, overgevoeligheid voor prik kels, innerlijke onrust en leer-en/of concentratiepro- blemen. De gratis workshop wordt gegeven door M. Mol (psycho-motorisch thera peut) en P.Marteijn (cranio- sacraaltherapeut) op 22 mei, aanvang: 19.30 uur in het Congrescentrum Arduin aan de J.v. Sprengerlaan8 in Middelburg. Aanmelden via: 0118-634702. l-punt geopend WESTKAPELLE - Wethouder René Molenaar van de ge meente Veere opent van daag (15 mei) om 16.10 uur het I-punt in het Polder huis in Westkapelle fees telijk. Aansluitend volgt er een korte uitleg over de functionaliteiten van deze nieuwe manier van infor matievoorziening. Tot slot is er de mogelijkheid om op eigen gelegenheid, onder het genot van een hapje en een drankje, het I-punt te ont dekken. In 2012 is door de gemeente Veere en de VVV Walcheren en Noord-Beve land afgesproken de VVV- kantoren in Westkapelle en Vrouwenpolder te vervan gen door onbemande VVV- Inspiratiepunten (I-punt). VLISSINGEN - De langste bou levard van Nederland waar zeeschepen de glooiing en strand bijna raken. Het Bel- lamypark met typisch Wal- cherse gezelligheid. Een binnenstad met voor ieder wat wils. Vlissingen is een stad met een unieke positie in Zeeland én op Walche ren. Maar waar denkt men nu aan bij Vlissingen? Is heteen winkelstad met re gionale functie of toch een toeristenstad met uitstra ling? Waar ligt de kracht? Het gehele jaar door vind je Belgische- en Duitse toeris ten in de straten van Vlis singen en, naarmate de zo mer nadert, zie je ook steeds meer Nederlandse toeristen. Vlissingen. Toeristenstad dus! Inderdaad, maar het is de Vlissinger zelf die bepaalt of zijn stad ook een winkel stad is. Consumentenbeste dingen nemen af, niks aan te doen, wel kunnen we er voor zorgen dat de binnen stad niet verloren gaat door internet, door online shop pen. Een Vlissinger koopt in zijn eigen stad om zo zijn steentje bij te dragen aan een sfeervolle winkelstad met voldoende assortiment. Kenniswerken bij Kenniswerf VLISSINGEN - Kenniswerf Zeeland en DOK41 zijn gis teren (14 mei) begonnen met 'Kenniswerken'. Iedere dinsdag van 12.00 tot 17.00 uur is iedereen in Zeeland die' samen wil (net)werken in een inspirerende omge ving welkom bij DOK41 op de Kenniswerf. Iedereen die behoefte heeft aan een an dere omgeving, een nieuw netwerk en het delen van kennis en kunde kan bin nenlopen. Kenniswerken is gratis, deelnemers betalen met sociaal kapitaal. Ken niswerken is inclusief lunch (12.00-13.00 uur), WIFI .werkplek en koffie/thee. Ondernemers kunnen iede re dinsdag (m.u.v. feestda gen) gebruik maken van de centrale ontmoetingsruim te, kantine en beschikbare werkplekken. Aanmelden is niet nodig. Aktieweek bij Lotus 2ehands MIDDELBURG - Bij Lotus Tweedehands, op de hoek van de Bogardstraat/Balans in Middelburg is van 18 t/m 25 mei een actieweek. Alle kleding is deze week tegen spotprijsjes te koop. Dames, heren als kinderkleding mag weg vanaf 1 euro. Stichting Goed voor Elkaar is een non- profit organisatie. VLISSINGEN - Knuijt Mode aan de Oude Markt in Vlissingen vierde onlangs het 35-jarig bestaan. Knuijt Mode open de in maart 1978 zijn deu ren in de Sint Jacobsstraat. "Mijn ouders begonnen daar een herenmodezaak", zegt eigenaar André Knuijt, "De zaken gingen dusdanig goed dat naar een groter pand werd uitgekeken. Op de Oude Markt kwam Druk kerij Geelhoed te koop en na een grondige verbouwing werd hier in 1989 heropend. Zelf zit ik van begin 2000 in de zaak." De nieuwe zomercollectie hangt in de rekken met aan sprekende merken als Oly mp overhemden en confectie van Digel, of Casa Moda op casual gebied in normale en grote maten tot XXXL. Heel mooi is Baileys, vesten en truien. "De bonneterie", zegt André, "Hier een stoer nieuw merk, City of Sails, een life style merk met vlot te overhemden, truien, ves ten, polo's, zelfs schoenen. Ook nieuw zijn de broeken van MMX, Meyer Hose, echt trendy chino's. Daarnaast Carter Davis, colberts en kostuums, in een vriende lijke prijsklasse." Vanwege het 35-jarig jubileum geeft Knuijt Mode 20% korting op alle aankopen. De mode zaak biedt thuisservice, een telefoontje en André komt naar u toe. Eind Van de maand is de nieuwe website online: VLISSINGEN - 'Koop en laat uw hart spreken'. Met deze slo gan opende Wilde Ganzen Ontwikkelingssamenwer king recent Hart voor Refu gees aan de Oude Markt 31 in Vlissingen. Ronals Den- kelaar is vrijwilliger/winkel manager: "Wij nemen over tollige huisraad en andere gebruiksvoorwerpen, die nog in goede staat zijn, van mensen aan. Er wordt niet voor betaald. Het doel van Hart voor Refugees is om die goederen te verkopen en om te zetten in hulpgoederen zo als rolstoelen en looprekken bestemd voor vluchtelingen in kampen. Wilde Ganzen zorgt dat de goederen op de juiste bestemming komen." Goederen kunnen naar de winkel gebracht worden of thuis opgehaald worden. Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur; dinsdag t m zaterdag 10.00-17.00 uur. Telefoon: 06-20412127 en www.hvrefugee.nl VLISSINGEN - Stichting Sail de Ruyter Zeeland heeft als derde evenementen-organi satie in Nederland het Green Key-certificaat ontvangen. Het Bevrijdingsfestival Utrecht en het Noorderzon Festival in Groningen gin gen hen voor. Green Key is het milieukeurmerk voor bedrijven en organisaties in de toerisme- en recreatie- branche die serieus en con troleerbaar bezig zijn mut milieuzorg. Green Key staat garant voor de inzet om méér aan het milieu te doen dan de wet- en regelgeving van hen verlangt. Green Key is onderdeel van de Foun dation for Environmental Education, zoals de Blauwe Vlag voor schone stran den en jachthavens. Voor het behalen van een Green Key moet een verschillend aantal milieumaatregelen worden genomen. Hiermee onderstreept Stichting Sail de Ruyter Zeeland haar streven om een duurzaam evenement te willen organi seren. Voorbeelden hiervan zijn het papier wat uit de printers komt, de fair trade koffie op de bestuurstafel en de kleding die wordt gedra gen door de vrijwilligers. Maar ook bijvoorbeeld de horeca waarmee wordt sa mengewerkt moet aan deze criteria voldoen. Een mooi voorbeeld'in dit verband is de samenwerking met ster renkok Edwin Vinke die vermaard is om de verwer king van Zeeuwse streek producten. BIGGEKERKE - Op Tweede Pinksterdag, maandag 20 mei, is bij de familie Ma rinissen aan het Krabben- eiland 1 in Biggekerke de Campina open boerderijdag. Het thema is picknicken in de wei. Tijdens de Open Boerderijdag kunnen bezoe kers proeven van het leven op de boerderij en ontdek ken waar de melk vandaan komt. Naast het picknicken met de zelf meegebrachte en gevulde picknickmand en genieten van een heerlijk glas melk, zijn er nog tal van andere leuke activiteiten. De open boerderijdag is van 10.00 tot 16.00 uur. www.de-faam.nl De Faam woenscjag 15 mei 2013 19 Vlissingers kunnen mede helpen de stad te behouden door daar ook hun inkopen te doen! foto: Lex de Meester door Edwin Tilroe O www.kenniswerf.nl 'Wij geven 20 procent jubileumkorting', stelt André Knuijt van Knuijt Mode in Vlissingen. foto: Leon Janssens door Leon Janssens www.knuijtmode.nl Op de eerste Vismarkt in Veere, afgelopen zaterdag, fileerde Corjan Hoogerheide uit de maag van een vis een waardecheque. Het betreft het opgehaalde geld voor een nieuw affuit dat aan de Vereniging Vesting Veere overhandigd kon worden. Het bedrag is 715 euro, bij elkaar gedoken door stoere bikkels in het koude 1 januari water. Corjan heeft de cheque aan voorzitter J. Loeff overhandigd. De Vismarkt was weer gezellig druk en is dit keer ook iets breder zodat een complete maaltijd bij elkaar te kopen is: verse vis, kaas, groenten fruit, brood, wijn, haring, bloemen en nog veel meer. foto: Corjan Hoogerheide Kom picknicken in de wei tussen de koeien bij de familie Marinissen in Biggekerke. foto-.P.R.

de Faam | 2013 | | pagina 19