r r v r www.middelburg.nl ■H Wegwerkzaamheden Leliëndaalseweg/Sandberglaan Kleedjesmarkt op 4 mei Julianabad 6 mei open Wereld Labyrintdag op 4 mei in Getij en Park Toorenvliedt Het woord aan raadslid Ad Kunst Dodenherdenking Middelburg en Arnemuiden CD www.de-faam.nl De Faam woensdag 1 mei 2013 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Waterschap Scheldestromen en de gemeente Middelburg gaan asfalteringswerkzaamheden uitvoeren aan de Leliëndaalse weg/Sandberglaan. Hierbij wordt de bovenste asfaltlaag vervan gen. Bovendien wordt er nieuwe markering aangebracht. Ook op het naastliggende fietspad wordt een nieuwe asfaltlaag aange bracht. De werkzaamheden vinden plaats van 27 mei tot en met 14 juni tussen de kom van Sint Laurens en het kruispunt met de Laan der Verenigde Na ties. Hiervoor worden zowel het fietspad als de hoofdrijbaan van de Le liëndaalseweg/Sandberglaan afgesloten voor alle verkeer. Er worden omleidingsroutes aangegeven. De bedrijven en woningen langs de weg zijn (beperkt) bereikbaar. Buslijn 133 van Connexxion rijdt vanaf Serooskerke tijdelijk via de N57 en de Rooseveltlaan. Ter hoogte van de brandweerkazerne komt een tij delijke bushalte richting Renesse ter vervanging van de halte Sandberg- laan. De bushalte Noorddorpseweg komt gedurende de werkzaamheden te vervallen. Vanaf Sint Laurens Boudaenlaan rijdt tijdens de werkzaam heden pendelbusje 233 naar Middelburg. Deze pendelbus rijdt alleen op maandag t/m vrijdag tijdens de spitsuren. De pendelbus rijdt elke 30 mi nuten. De vertrektijden uit Sint Laurens zijn van 7.01 t/m 9.01 uur en van 14.01 t/m 18.01 uur en vanaf het busstation in Middelburg vanaf 6.48 t/m 8.48 en vanaf 13.48 t/m 17.48 uur. Ook dit jaar organiseert de Stichting Evenementen Middelburg weer de kinderkleedjes vrijmarkt op de Markt. Deze vindt nor maliter plaats tijdens Bevrijdingsdag, maar omdat Bevrijdings dag op zondag valt is de kleedjesmarkt dit jaar op 4 mei. Uit respect voor de dodenherdenking duurt de vrijmarkt tot uiterlijk 16.00 uur. Kinderen kunnen een zakcentje verdienen door spulletjes te verkopen, een voorstelling te geven of muziek te maken. Deelname is voor kinde ren gratis en u hoeft zich niet hiervoor vooraf aan te melden. Houd er echter wel rekening mee dat er maar een beperkt aantal beschikbare plaatsen zijn. Kom dus op tijd. Uiteraard is het bezoeken van de vrij markt gratis. Meer informatie: www.evenementenmiddelburg.nl Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden gaat maandag 6 mei weer open. Er kan iedere dag, behalve op zon en feestdagen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 31 augustus. Het zwembad is voor het vrij zwemmen open van maandag tot en met vrijdag van 13.15 uur tot 17.00 uur. Op zaterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. Volwassenuurtje met peuters tot 7 jaar is van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur. Begeleiding Kinderen die niet in het bezit zijn van een zwemdiploma en kinderen tot en met 8 jaar, hebben alleen toegang tot het zwembad als zij onder begeleiding zijn van een persoon van 18 jaar of ouder in badkleding die beschikt over een goede zwemvaardigheid. Ook dit jaar wordt er weer stilgestaan bij "wereld Labyrintdag" op 4 mei. Deze dag heeft als thema Herinneringen van oorlogskinderen uit de wijk 't Zand. De dag begint om 13.00 uur in het Getij, Oosterscheldestraat 18A. De middag wordt gestart met een inleiding door Gerrie van de Garde en het vertonen van een korte film. Omstreeks 14.15 uur wordt er naar het labyrint in Park Toorenvliedt gegaan. De raadsvergaderingen over de ombuigingen zijn weer achter de rug. De minima en verpachtingen zijn er voor deze keer goed vanaf gekomen. De cannatheek kunnen we voorlo pig wel in de ijskast zetten, maar weet men wel hoeveel er werd gebruikt en hoeveel gebruikers er waren ten tijde van de coffee shops en dat volgens mij het ge bruik alleen maar is toegenomen. Nu er al weer drie jaren van deze raadsperiode verstreken zijn, zijn we eigenlijk niet veel verder geko men met de bouwput, theater en het voltooien van de Mortiere. De bouwput kunnen we nu vlot trekken, maar helaas kan of wilt niemand de financiële dekking aangeven. Wij, als LPM, blijven bij ons standpunt om de eerste fase van de put, (de parkeerkelder) te gaan bouwen ook al gaat het ons geld kosten. Maar dan hebben we wel meer parkeergelegenheid in het centrum erbij en zijn we van dit afschuwelijke onding af. Foto: Aart van Belzen Het theater is in onderzoek en de LPM kijkt uit naar de uitkomst. De Mortiere ligt nagenoeg stil. Er worden dit jaar slechts 25 woningen gebouwd. Daarnaast hebben we natuurlijk wel de Stationsbrug gesloten voor het autoverkeer en woonzorgcen tra gebouwd. In de Stromenwijk het Westerscheldeplein en Getij gerealiseerd, wat een prachtig ge schenk is voor deze wijk. Ik denk dat in het laatste jaar voor de verkiezingen nog meer bezuini gingen zijn te verwachten. Dus weer minder te besteden voor de gemeente. Grote ontwikkelingen op de bouw markt blijven helaas uit, maar we moeten blij zijn dat Woongoed wij ken en straten wil renoveren, waardoor deze gebieden een extra impuls krijgen. Een mooi voorbeeld is Nieuw Middelburg. Tot slot, een nieuw plan vanuit de gemeente. Het gemeentebestuur wil de wijken gaan doorlichten op fraude en misstanden en daar waar nodig de inwoners helpen. Het is alleen jammer dat men in Dauwendaele begint. Met vriendelijk groet, Ad Kunst Lokale Partij Middelburg caddyk@gmail.com www.lokalepartijmiddelburg.nl Middelburg De dodenherdenking vindt zaterdag 4 mei plaats op het Abdijplein. 18.45 uur 19.00 uur 19.30 uur 19.45 uur Het programma ziet er als volgt uit: 18.00 uur Vlaggen halfstok. Luiden klok Abdijtoren (Lange Jan). Vesperdienst in de Nieuwe Kerk met voorganger ds. Gert Jan Smit. Verzamelen op het Abdijplein, koraal- muziek door Christelijke Brassband Middelburg. Aanvang van de plechtigheid: - Toespraak burgemeester Harald Bergmann. - Voordracht gedicht door stadsdichter van Middelburg Theo Raats. - Voordracht gedichten door leerlingen van Calvijncollege Middelburg, CSW van de Perre en SSG Nehalennia. - Samenzang begeleid door Christelijke Brassband Middelburg. 20.00 uur Taptoe -twee minuten stilte- samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Kranslegging. Lament door Interscaldis Pipes and Drums gevolgd door défilé. Arnemuiden In Arnemuiden wordt de dodenherdenking ieder jaar georganiseerd door de wijkbeheergroep. Het programma ziet er als volgt uit: 18.00 uur Vlaggen halfstok. 19.30-19.45 uur Klok luiden vanaf toren Nederlands Hervormde kerk. 19.30 uur Verzamelen voor 't Stadthuys aan de Langstraat 35. 19.40 uur Vertrek stoet naar de Algemene Begraafplaats aan de Rader- macherstraat (oude begraafplaats). 19.45 -19.55 uur Koraalmuziek door Muziek vereniging Arnemuiden. 20.00 uur Hoornsignaal Taptoe door Muziek vereniging Arnemuiden. 20.00 - 20.02 uur Twee minuten stilte, daarna daarna 20.04 uur 20.15 uur daarna daarna daarna daarna Wilhelmus le en 6e couplet. Gedicht Vrede van Vianne Schroevers. Toespraak door wethouder J. Aalberts. Kranslegging bloemen stoet. Afsluiting. Défilé onder begeleiding van koraalmuziek door MVA. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2013 | | pagina 9