Mooie exposities Walcheren Computerproblemen snel opgelost door iet-studenten Vorstelijk Genieten George ter Horst toont tot en met 12 mei twee reeksen monochrome, witte reliëfs uit de periode 1970 - 1974 en uit het jaar 1982. In de pe riode 1970 - 1974 maakte hij een reeks kunstwerken die hij de titel 'reliëf' meegaf. Daarna begon hij te schil deren in een sombere, sur reële stijl. Een onderbreking was in 1982, toen hij in een korte periode opnieuw een serie monochrome, witte reliëfs maken. Werken uit deze perioden zijn te zien bij Revolution Gallery in Mid delburg. Het Gemeentearchief Viis singen is een expositie aan het voorbereiden over de bijzondere band tussen de Koninklijke Marine en de stad Viissingen. Rode draad in de expositie is het pant- serdekschip Hr. Ms. Noord- Brabant. In de periode 1926 - 1940 fungeerde de Noord- Brabant als wacht- en oplei dingsschip voor matrozen. Het gemeentearchief zoekt foto's uit die periode en ver halen over het leven aan boord. Mensen met foto's of bijzondere verhalen kunnen zich aanmelden via telefoon nummer: 0118-487345. De expositie wordt in augustus geopend. Jan Cozijnsen en Arjen Pou- wer exposeren tot en met 11 mei in galerie 't KUNSTUUS in Heinkenszand. Jan maakt acrylschilderijen en Arjen toont keramiek. Samen ex poseren zij onder de titel 'Ruige jongens'. Deze titel verwijst naar de ruwe huid van het keramiek en de soms ruige uitgedachte pen seelstreken van Jan. Wegens succes verlengt het Zeeuws MuZEEum in Viis singen de tentoonstelling 'ZEEROTICA, liefde en lust aan de kust' tot 6 april 2014. Zeemeerminnen, zinnen prikkelende zeevruchten en het intieme leven van ruig getatoeëerde zeebonken ?ijn enkele thema's van de ten toonstelling. Schilderijen, kunstobjecten, foto's en een peepshow brengen een le venslustig verhaal -over zee en passie en lust aan de kust. Zeldzame Zeeuwse kaarten uit particulier bezit zijn het onderwerp van de expositie 'Zeeland Boven', die vanaf 27 april te zien is in Stad huismuseum De Vierschaar Veere. De kaarten belichten de maritieme geschiedenis van Zeeland uit de tijd dat Veere als admiraliteitstad een belangrijke rol speelde. De expositie is te zien tot en met 30 oktober. Bijna iedereen in Nederland mailt, bankiert en shopt online. Daarmee neemt de vraag naar computerhulp enorm toe. Dat merken ze studentaanhuis.nl LEGT DUIZENDEN HUISBEZOEKEN PER MAAND AF ook bij Studentaanhuis.nl, waar inmiddels ruim 500 iet-studenten een mooie bij baan hebben en duizenden huisbezoeken per maand af leggen. Uit het jaarlijks onderzoek naar computergebruik in Nederland en Europa van de Universiteit Twente blijkt dat 94% van de Nederland se huishoudens toegang heeft tot het internet. Dit is de hoogste score in Europa. Al die computers waarmee men het internet opgaat moeten wel goed onderhou den worden. Jan Morriën, oprichter van Studentaan- huis.nl: "Steeds meer men sen merken dat de computer na een tijdje trager wordt en men realiseert zich vaak niet dat de computer, net als je auto, eens in de zoveel tijd onderhoud nodig heeft. Wij noemen dat de computer APK." Ongevraagd worden up dates op de computer gezet, die nodig zijn om de websi tes veilig te kunnen blijven lezen en de dingen die het internet aanbiedt te kunnen blijven doen. De technische ontwikkelingen gaan snel en er komen steeds meer mogelijkheden, zoals: film pjes bekijken in hoge reso lutie, makkelijk je bankza ken online doen, contacten onderhouden met familie en vrienden en shoppen op het web. Het nadeel is al leen dat de computer hier steeds voller door raakt en dus langzamer. Dit kan op gelost worden door de com puter eens in de zoveel tijd te laten opschonen en goed te laten indelen. Morriën: "Onze iet-studen ten weten heel goed welke programmaatjes overbo dig zijn en hoe de indeling van de computer moet zijn. Zij zijn hier gemiddeld een uurtje mee bezig. Als ze de computer dan goed hebben opgeschoond en ingericht, is deze vaak zo'n 50% snel ler. En zij zorgen er dan ook meteen voor dat alles vei lig werkt, zodat je met een gerust hart het internet op kan." De studenten zijn op de hoogte van de laatste ont wikkelingen en kunnen dit goed en duidelijk overbren gen, omdat ze de klanten zelf de meeste dingen laten doen en alles rustig uitleggen. Daarnaast geven de studen ten privéles, verhelpen ze computerproblemen, zoals virussen en foutmeldingen en sluiten ze nieuwe pe's of andere digitale apparaten goed aan. Voorfietskosten: 9,- Halfuurtarief: 12,50 Lidmaatschap 12,- p/j Voor meer informatie kijkt u op www.studentaanhuis.nl of belt u met 0900 200 12 12 (20cpm). BILDERBERG VAALSBROEK Midden in het prachtige Limburgse heuvel landschap pronken het kasteel en op loopafstand de moderne ho telvleugels in al hun glorie. Dit hotel in Vaals is het ul tieme vertrekpunt voor een ontdekkingstocht naar para dijselijk Maastricht of Aken of gewoonweg lekker genie ten van de prachtige natuur rondom deze sprookjesach tige locatie. Hot Spots in de directe om geving: Drielandenpunt; Maastricht; Aken; Valken burg; Prachtige natuur voor een wandeling of fietstocht; Belgische Ardennen; Duitse Eiffel. 2x overnachting in een deluxe balkonkamer 2x uitgebreid ontbijtbuffet Vip-pasje met kortingen of cadeautje in Maasme- chelen Shopping Village Omgevingsplattegrond met wandel-, fiets- en autoroutes vrij gebruik van de recreatieve faciliteiten met zwembad, sauna's en fitnesscenter Prijs p.p. 89,00; toeslag verblijf zaterdag 15,00 p.p. Voel u net als het Konings paar en boek nog een derde nacht Vorstelijk Genieten' voor slechts €29 per per soon inclusief ontbijt. Reserveren bij het hotel o.v.v. Lezersaanbieding Hotel of the Year, tel. (043) 308 93 50, reserveringen@vaalsbroek. nl, www.vaalsbroek.nl Geldig t/m 31-12-2013 op basis van beschikbaarheid. Prijs op basis van een ver blijf in een tweepersoons kamer; eenpersoonstoeslag 30 per nacht. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 1 mei 2013 25 Klik&Win ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie ontdaan schuine strook persoon lijk vnw. zekere afmeting persoon lijk vnw. filmprijs grond soort houden Russ. lengte maat zeegod echt genoot wandel weg monster lapje wijs neus gesloten stand muziek noot bijwoord keuken gerei echt genoot mee krijgen sneeuw- muziek gezonde Revolution Gallery Gemeentearchief Viissingen Expositie van Leen van Dixhoorn in Woonzorgcentrum Ter Reede in Viissingen. Te zien tot en met 31 mei. Foto: P.R. 't KUNSTUUS MuZEEum Museum De Vierschaar Puzzel mee! De computer en het internet worden steeds belangrijker in ons dagelijks leven. Een leven zonder internet is inmiddels ondenkbaar. Nathan zorgt dat de computer weer goed en veilig gebruikt kan worden. Opschonen Tarieven wees gegroet Puzzellfltid Feestarrangement Informatie en boeken arbeid ver dragen chaos instru ment veldrit ver zachten voertuig water stand beeld band land bouw- werktuig

de Faam | 2013 | | pagina 25