Kort nieuws gemeente Vlissingen 49.95 8?» 99:11 TJ i kroningskorting 4 en 5 m BBQ demonstratie! i| jprijsplukker prijsplukker intratuin Dienst over het thema vrijheid VLISSINGEN - De Raad van Kerken Vlissingen houdt zaterdagavond 4 mei de jaar lijkse herdenkingsdienst in de Onze Lieve Vrouwe Kerk aan de Singel in Vlissingen. De dienst begint om 19.00 uur. Het thema is 'Vrijheid spreek je af'. Voorganger is pastoraal werker Bernard van Lamoen. Na afloop vertrek naar de Noorderbe graafplaats, waar om 20.00 uur de kranslegging is. Voordelige rijbewijskeuring VLISSINGEN - Zeventig plus sers, chauffeurs jonger dan 70 jaar met C/D/E rijbewijs en overige automobilisten, die een rijbewijskeuring moeten ondergaan, kunnen op 10 mei terecht bij Regel- zorg in Woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Dit kan alleen door vooraf een afspraak te maken via het landelijk afsprakenbureau, via: 088 23 23 300. Geraniummarkt VLISSINGEN - De Vlissingse Ondernemerscentrale houdt op zaterdag 25 mei een Ge raniummarkt op de Oude Markt in Vlissingen. Deze markt wordt voor het eerst gehouden en is bedoeld om bezoekers steeds weer een leuke activiteit aan te bie den. De Oude Markt wordt sfeervol ingericht met leu ke kraampjes en heel veel plantjes. Daarnaast zijn er standhouders met tuinge- relateerde artikelen zoals .tuinmeubelen en bloempot ten. Het is van 10.00 tot 17.00 uur. Themamiddag VLISSINGEN - De ouderen bond ANBO Vlissingen houdt op maandag 6 mei een themamiddag waarbij voor lichting wordt gegeven door Medical Shoes met als on derwerp de voetproblema- tiek bij het ouder worden. Ook niet-leden zijn welkom. Het begint om 14.00 uur in Woonzorgcentrum Ter Ree- de in Vlissingen. Bandstafette VLISSINGEN - Festival On derstroom presenteert op de slotavond, zondag 7 juli, de Bandstafette, dé pop- covershow van Zeeland. Bandstafette is een non- stop-optreden van meer dan 70 Zeeuwse muzikanten, jong oud, in steeds wis selende samenstellingen. Op één dag wordt gerepe teerd aan de show die later die avond wordt gebracht op het podium van Festival Onderstroom. De Bandsta fette zorgt ervoor dat het fes tivalprogramma swingend wordt afgesloten met voor ieder herkenbare popcovers in allerlei genre. Elke muzikant of zanger(es) brengt een tweetal num mers ten gehore samen met een aantal andere muzikan ten. Muzikanten en zangers/ zangeressen van alle leeftij den kunnen zich tot 25 mei aanmelden voor de Bands tafette. Dit kan via: bandsta- fette2013@gmail.com onder vermelding van naam, leef tijd, mailadres en telefoon nummer en welk muziekin strument je bespeelt en of je (lead)zanger bent. Vergadering Paauwenburg VLISSINGEN - De openbare vergadering van de wijk Paauwenburg is op 7 mei in het Majoraat aan de van Hogendorpweg 58a in Vlis singen. Wijkbewoners kun nen eventuele problemen signaleren, voorstellen tot verbetering indienen en het onderlinge contact besten digen. Aanvang is om 20.00 uur. In de pauze zal de in Paauwenburg gevestigde kunstenaarsgroep Kipvis informatie verstrekken over een kunstproject dat in de wijk zal worden uitgevoerd. Er zal in detail worden ver teld wat de opzet is en in welke periode men hoopt het project uit te voeren. De bezoekers kunnen daar over natuurlijk ook vragen stellen en voorstellen doen. Het project dat is gepland langs de Willem Klooslaan wordt ondersteund door de Provincie Zeeland en de Ge meente Vlissingen. Dermatoloog VLISSINGEN - Bezoekers kun nen op zaterdag 25 mei hun huid laten controleren op de polikliniek dermatolo gie in het ADRZ in Vlissin gen. Van 10.00 tot 13.00 uur wordt informatie gegeven over de beste bescherming van de huid en hoe mensen zelf kunnen controleren of zij voldoende beschermd zijn. Bezoekers die zich vóóraf opgeven, krijgen de mogelijkheid hun huid te laten nakijken op eventuele verdachte plekjes. Lezing Bomen in de kunst VLISSINGEN - In Woonzorg centrum Ter Reede in Vlis singen is op dinsdag 7 mei een lezing over 'bomen in de kunst'. Tijdens deze le zing neemt kunsthistori cus Hesther van den Donk de bezoekers mee op een kunsthistorische reis door de eeuwen heen. In de ge schiedenis van de mens heid is de boom altijd een belangrijk symbool geweest. Het is dan ook niet verwon derlijk dat de boom in al lerlei hoedanigheden door kunstenaars in de loop der tijd vereeuwigd is. De lezing begint om 14.30 uur en is in 't Speêlhuus. De toegang is gratis. Voor volop ideeën voor een geslaagd BBQ-feest, deze dagen speciaal aandacht voor de WOK-BBQ. Voor binnen èn buiten gebruik. Cobb pro Sfljverse kleuren, voor grillen, barbecueën, bakken en roken, wordt niet heet aan de buitenkant. Ook in rvs. Stamroos Diverse kleuren, 60 cm hoog, halfvolle zon, potma^t 17 cm. op 1 artikel naar keuze!* Geldig van 29 april t/m 5 mei 2013 Diverse stekperkplanten Feliria, Bacopa en Bidens. Wolf grasmaaier Ambition 34E 1200 watt, maaibreedte 34 cm, instelbare maaihoogte, 5 standen: 3 tot 7 cm, inclusief grasopvangzak van 40 liter, voor gazonnen tot 300 m2. l129?° Intratuin Koudekerke weg 5 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl kleurtje leven 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 1 mei 2013 11 Groep 5/6 van de Frans Naereboutschool uit Vlissingen gaat maandag 13 mei de stad in om aandacht te vragen om het stropen van de neushoorn te stoppen. Sinds de 9 jarige Loek van Geffen lid is van de WNF Rangers is hij heel betrokken bij lot van de uitstervende dieren, zo ook bij het lot van de neushoorn. Samen met zijn klas gaat hij de straat op met spandoeken, om zo mensen uit te leggen wat er gebeurd met de neushoorn. Foto: P.R. Z/ www.huidkanker.pro Stamroos 20% Kijk voer de actjevoowaarden op onze website. - a

de Faam | 2013 | | pagina 11