VEE Natuurlijker is beter! m f WONEN Jongeren zien woning aanschaffen zitten 'Overheid greep niet in' interieurcursus DRIEL GEMEENTE ffl Modieuze blikvangers Hoewel in het verleden veel moeite werd gedaan aan- en afvoeren zo glad mogelijk weg te werken, mogen deze nu best gezien worden. Ster ker nog, voor wie de indu striële look aanhangt, is dit een must. De producten van Rocchegiani voorzien in die behoefte. Imbema van Vugt importeert producten van Rocchegiani. Het Itali aanse bedrijf besteedt veel aandacht aan de esthetische kant van rookgaskanalen. De stijlvolle designs zijn in elke gewenste RAL-kleur ver krijgbaar. Vanzelfsprekend ook gecertificeerd conform de Europese richtlijnen. Het vertrouwen in de wo ningmarkt gaat met kleine stapjes vooruit. Wel is de financiering nog steeds een groot knelpunt voor het her stel. Dit toont de Marktin- dicator over het eerste kwartaal van dit jaar van de Vereniging Eigen Huis (VEH) aan. De stemming is volgens VEH wat minder negatief geworden. Vooral jongeren schatten hun positie op de huizenmarkt optimistischer in. De kans op een passende hypotheek lijkt voor starters iets te verbeteren. Dit komt ook omdat de betaalbaar heid van woningen is toege nomen. Wel ervaren de meeste hui zenzoekers een grote kloof tussen een huis willen ko pen en een huis kunnen kopen. Problemen waar ze tegen aanlopen zijn het niet kunnen meefinancieren van een restschuld en de volle dige aflossingsverplichting. De extra leenfaciliteit, die minister Blok van Wonen wil om de aflossingsver plichting terug te brengen tot minimaal 50%lijkt vol gens VEH al mislukt voor dat die is ingegaan. De wet zo veranderen dat de aflos singsverplichting wordt be perkt tot 50 procent is veel eenvoudiger, meent de Ver eniging Eigen Huis. Onze woonomgeving is van grote invloed op ons gevoel van welzijn. Daarbij maakt het niet uit of je klein of groot woont. De keuze van je interieur bepaalt uitein delijk het comfort, de luxe, intimiteit en gezelligheid. Ook voor onze hedendaagse interieurs geldt: Hoe 'na tuurlijker', hoe beter! Met het behoud van de natuur in ons achterhoofd, maken we dankbaar gebruik van ma terialen als hout, glas, wol, leer en steen. Het binnen klimaat verbeteren we nog eens extra met kamerbo men, planten en cactussen en het gebruik van de kleur groen. Voor 'wilde' accen- ten kiezen we panterprint behang, langharige sierkus- sens of kasten in de vorm van een dier. De stijging van de huizen prijzen van 1995 tot 2008 zijn vooral zo gestegen, om dat consumenten moeiteloos meer konden lenen. Volgens de tijdelijke commissie Hui zenprijzen had de overheid meer kunnen doen om de 'explosieve' prijsstijging tegen te gaan. De commis sie deed onderzoek naar de kostenontwikkeling en prijsvorming op de huizen markt. In de onderzochte periode stegen de huizen prijzen met 250%. Volgens de commissie speelde aan bod nauwelijks een rol. De stijging lag vooral aan de vraagzijde. Nederlanders kregen meer te besteden door hoger inkomen, "meer werk en omdat de rente op de kapitaalmarkt daalde. Daardoor was men bereid te betalen voor een hogere kwaliteit van woningen en dat ging gepaard met hogere kosten. De prijzen werden echter vooral opgedreven doordat Nederlanders door banken en andere hypo theekverstrekkers in staat werden gesteld meer lenen. Er werden 'bovenmatige ri sico's genomen' wat leidde tot 'een zeepbel', concludeert de commissie. Dit terwijl consumenten meestal niet op de hoogte waren van de risico's. Banken moeten de zorgplicht hierover serieu zer nemen, met verruiming van het toezicht. Wie niet genoeg kan krijgen van sleutelen aan eigen of andermans interieur kan dat serieus aanpakken en die ta lenten verder ontwikkelen. Bruis je van de ideeën? Dan leert de cursus Interieursty- ling en -tekenen je hoe je ideeën op interieurgebied vorm kunt geven en duide lijk en aantrekkelijk kunt presenteren. De cursus leert je waar je op moet letten bij het indelen van een ruimte: van meubels en materialen tot aan verlichting en kleu ren! Ook interieurgeschiede nis komt aan bod. Interieurs uit de vorige eeuw worden besproken, evenals bekende ontwerpers uit die tijd. m www.hermeling-drlef.nl 5 www.de-faam.nl De Faam woensdag 1 mei 2013 10 RECTIFICATIE In de Faam van 17 april 2013 is gepubliceerd onder de kop VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Westkapelle - Westkapelseweg 24, het bou wen van een voetbalaccommo datie (8-4); dit moet zijn Zoutelande - Westkapelseweg 24. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - Wijngaardstraat 43, het wijzigen van een dakterras (23-4); Oostkapelle - Margrietenlaan 33, het uitbrei den van een bijgebouw (17-4); - M.F. Visserstraat 8, het plaatsen van een dakkapel (18-4); Veere - Kanaalweg W.Z. 8, het plaatsen van zonnepanelen (21-4); - Oudestraat 51, het plaatsen van een zonneboiler (22-4); Vrouwenpolder - Koningin Julianalaan 6, het uit breiden van een woning (19-4); O www.vugt.nl Westkapelle - Jan Campertstraat 1, het bou wen van een schuur (22-4); - Zuidstraat 143, het plaatsen van een zonwering over het terras (18-4); Zoutelande - Melsesweg 2, het plaatsen van een glijbaan met klimrek (23-4); - Swaalingestraat 18, het uitbrei den van een garage (19-4); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. VERLENGING BESLISTERMIJN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de verlen gingstermijn) Oostkapelle - Duinbeekseweg 16, het uitbrei den en renoveren van de wo ning (6 weken); VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Koudekerke - Duinstraat 20, het kappen van een boom (24-4); - Vlissingsestraat 2, het kappen van een boom (19-4); v Vrouwenpolder - Fort den Haakweg 3, het kappen van een boom (24-4); Westkapelle - Zuidstraat 118, het wijzigen van een reclamebord (24-4); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. BESLUIT VERGUNNINGVRIJ BOUWEN Wij hebben een aanvraag ontvan gen voor onderstaand project. Na het beoordelen van de aanvraag is gebleken dat het project zonder omgevingsvergunning mag wor den uitgevoerd. Veere - Wagenaarstraat 21, het verbou wen van de woning (19-4); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). Het besluit kan tijdens deze peri ode worden ingezien. WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN Serooskerke - Wij hebben besloten om het be stemmingsplan Kom Seroos kerke te wijzigen voor het bouwen van een woning tussen Oostkapelseweg 81 en 83. Tegen het voornemen van ons be sluit zijn geen zienswijzen inge diend. Het besluit ligt van 2 mei t/m 12 juni 2013 ter inzage. Bin nen deze termijn zijn de stukken in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - Visie en beleid - bestem mingsplannen - Serooskerke'. Het plan is ook beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder nummer NL.IMR0.0717. 0048WPOostkSrk-VG01 Ten slotte is er de mogelijkheid om de stukken in te zien op het gemeentehuis. Van 2 mei t/m 12 juni 2013 kunnen belanghebben den, die tijdig een zienswijze heb ben ingediend bij de gemeenteraad, een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA te Den Haag. De wijziging treedt in werking op 13 juni 2013, tenzij bij Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlo pige voorziening wordt ingediend en daarop is beslist. GEWIJZIGDE KAMPEER- VERGUNING MINICAMPING Op 26 maart 2013 is een vergun ning verleend als bedoeld in arti kel 2, sub b, van de Verordening kleinschalig kamperen gemeente Veere 2008: Vrouwenpolder - Mevrouw J. Koolhaas Cofin- Orge, minicamping De Bokke- sprong, Rijkebuurtweg 5,4354 SE (verzonden 23 april 2013) De kampeervergunning is gewij zigd in verband met toestemming om op het kampeerterrein kam peermiddelen te plaatsen hoger dan 5,00 meter. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten een bezwaarschrift indienen bij het college. Dit be zwaarschrift moet uiterlijk 6 weken na de datum waarop het besluit naar de aanvragers is ver zonden door het college zijn ont vangen. Bij verzending per post is het bezwaarschrift tijdig inge diend als het voor het einde van de vermelde termijn ter verzen ding is aangeboden, mits het niet later dan een week na afloop van die termijn door het college is ontvangen. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien bij de centrale publieks- balie van het gemeentehuis, Tra verse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn op maandag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, donderdag avond tot 20.00 uur (met uitzon dering van Burgerlijke Stand zaken) en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk gebeu ren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het vol gende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een om schrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge1 nomen: het college, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000,4357 ZV in Dom burg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een be sluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent kunt u hiertegen binnen zes weken in be roep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 1 mei 2013 Burgemeester en wethouders van Veere O www.woonmodetrends.nl O www.loi.nl

de Faam | 2013 | | pagina 10