r r r r F Verloren of gevonden voorwerpen f Gezamelijke restauratie King George Schouwburg: onderzoek naar twee opties Julianabad 6 mei open Kikkerdril: kijken, niet aankomen 11 mei: Europese Kijkdag over W02 mranre Sleutels, fiets of bril kwijt? Ring, bankpas of handtas gevonden? De gemeente beheert de verloren of gevonden voorwerpen en dus niet meer de politie. U kan 24 uur per dag melding doen van een verloren of gevonden voorwerp via www.verlorenofgevonden.nl. Of bij de balie van de gemeente tijdens de reguliere openingstijden. Iets verliezen is niet fijn, iets terugvinden wel. Als je een voorwerp vindt, doe dan zo spoedig mogelijk aangifte via www.verlorenofgevonden.nl of de digitale balie op de website van de gemeente. De vinder mag het voorwerp zelf thuis bewaren voor de rechtmatige eigenaar. De gemeente brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Heeft u geen computer of wilt u het voorwerp niet thuis bewaren, dan kunt u het afgeven aan de balie van de gemeente tijdens de reguliere openingstijden. Ook als u een voorwerp heeft verloren, kunt u dat melden op de website www.verlorenofgevonden.nl. Officiële documenten Gevonden rij- en reisdocumenten (rijbewijs, identiteitskaart, paspoort of verblijfsdocument) moet u altijd inleveren bij de gemeentelijke balie. Bent u rij- of reisdocumenten kwijt? Dan moet u persoonlijk aangifte doen bij de politie. Fietsen en grote voorwerpen Orionis Walcheren verzorgt voor de gemeente Middelburg, Veere en Vlissingen het ophalen, bewaren en registreren van fietsen en grote voorwerpen. Neem bij verloren en gevonden fietsen contact op met Orionis Walcheren via telefoonnummer: 06-50850163 of e-mail: verlorenofgevonden@orioniswalcheren.nl. Op woensdag 17 april is de officiële start van de werkzaamheden aan het monumentenpand King George I aan de Singeistraat 7 in Middelburg. De restauratie van King George I is een bijzonder pro ject. Is het in deze tijd voor alle huizen al lastig op de markt, voor een monument kan leegstand fataal zijn. De keurige King George I loopt dan ook een groot risico, want achter zijn statige voorkomen, ligt een stevig restauratiekarwei te wachten. Voor King George I is de toekomst echter zeker gesteld. Er worden nog een aantal jaren aan zijn aanzienlijke staat van dienst (1789) toegevoegd. Wie zijn de partijen die King George I van de ondergang redden? Dat zijn Scalda, Bouwopleiding Zeeland, Restauratie opleidingsprojecten ROP, Orionis Walcheren, Bouw- groep Peters, Bouwwinkel Zeeland Adviseurs Architecten, en Monu- mentenbeheer Middelburg. Zij heb ben zich met elkaar verenigd. Een samenwerking waar niet alleen King George I van profiteert, maar die meer doelen dient. Zo wordt met dit project de kennis op het gebied van het restauratiewerk gedeeld met leerlingen en werkzoekenden, wordt de re-integratie op de ar beidsmarkt bevordert en de kans dat King George I straks een nieuwe eigenaar krijgt vergroot, zodat hij straks in alle opzichten weer een gebouw van stand is. Hoe ziet deze samenwerking er uit? De architecten van Bouwwinkel Zeeland zijn degenen die zorgen dat de tekeningen en plannen voor het restauratiewerk straks klaarlig gen. Bouwgroep Peters zorgt als aannemer dat de werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd. Monu- mentenbeheer Middelburg bege leidt het project en regelt subsidies en de afstemming tussen de be trokken partijen. De opleidingscen tra Scalda, BOZ en Orionis leveren de werkkrachten en leerlingen die onder supervisie van professionele krachten de werkzaamheden in de praktijk leren en uitvoeren. Pilot De restauratie van King George I is een pilotproject. Na oplevering zal uit de evaluatie naar voren komen of we in deze vorm meer"panden kunnen opknappen/restaureren met als doel diverse maatschappe lijke belangen te dienen, zoals be houd van een monument, creëren van een werk-leersituatie en be houd van specifieke vakkennis. WÊÊBÊM verloren of gevonden.nl Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden gaat maandag 6 mei weer open. Er kan iedere dag, behalve op zon en feestdagen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 31 augustus. Het zwembad is voor het vrij zwemmen open van maandag tot en met vrijdag van 13.15 uur tot 17.00 uur. Op zaterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. Volwassenuurtje met peuters tot 7 jaar is van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur. Wilt u een abonnement? U kunt u dan laten inschrijven op dinsdag 23 april van 13.00 uur tot 15.30 uur in het Julianabad. Een abonnement voor een kind tot en met 15 jaar kost 40 en bent u ouder dan 16 jaar dan betaalt u voor een abonnement 53. Neem bij de inschrijving een recente pasfoto mee en graag met gepast geld betalen. Begeleiding Kinderen die niet in het bezit zijn van een zwemdiploma en kinderen tot en met 8 jaar, hebben alleen toegang tot het zwembad als zij onder be geleiding zijn van een persoon van 18 jaar of ouder in badkleding die be schikt over een goede zwemvaardigheid. De gemeente Middelburg wil een aantrekkelijke stad zijn voor alle in woners, ondernemers en bezoe kers. Daarom wordt er gewerkt aan een plan om te komen tot een (ver)nieuw(d)e schouwburg in Mid delburg die de attractiviteit van de stad vergroot. De gemeenteraad heeft op 11 maart 2013 opdracht gegeven tot het uitwerken van twee opties, te weten nieuwbouw van de schouw burg op de huidige locatie en ver bouw van de schouwburg. De gemeente Middelburg heeft het bureau Twynstra Gudde gevraagd om haar te adviseren bij de ontwik keling van het programma van eisen. In een programma van eisen worden alle wensen en eisen om schreven waaraan de schouwburg moet voldoen. Het programma dient als leidraad voor de rest van het pro- Wilt u weten hoe Middelburg en Vlissingen de Tweede Wereldoor log hebben beleefd? In opdracht van de gemeenten verzorgen gepassioneerde vrijwilligers van de Stichting Bunkerbehoud op 11 mei aanstaande van 10.00 uur tot 12.00 uur een rondleiding door park Toorenvliedt in Middelburg en de museumbunker bij de Oranjemolen in Vlissingen. Beide bezienswaardigheden met het bijbehorende cultureel erfgoed worden momenteel met Europese subsidie aantrekkelijker gemaakt. In het kader van de Europese Kijkdagen worden de deuren op 11 mei extra wijd voor het pu bliek open gezet. Het is voorjaar. Amfibieën laten zich uitgebreid zien en horen. De paddentrek is aan de gang en de eerste eieren in de vorm van paddensnoeren zijn gelegd. Op veel plekken zullen weer flinke klompen kikkerdril te vinden zijn. Het is verleidelijk een klomp mee te nemen en te kijken hoe de kikkerdril zich ontwikkelt tot kikkervisjes en later tot kikkers, maar we willen ieder een vragen de kikkerdril gewoon in de sloten en waterpartijen te laten lig gen. Alle amfibieën zoals kikkers, padden en salamanders zijn beschermd onder de Flora- en faunawet. En dat geldt ook voor de eiklompen. Je hebt een vergunning nodig om ze te mogen vangen en houden. Alleen voor na- tuureducatie (bijvoorbeeld in de klas) mag dat zonder vergunning, maar ook dan moet je voorzichtig en zorgvuldig zijn. En de kikkervisjes moeten terug in hun sloot zodra ze vier pootjes hebben. Kortom, ga vooral regelmatig kijken in de vijver of de sloot hoe de kik kerdril zich ontwikkelt tot kikkervisjes, maar laat de eiklompen met rust. Voor meer informatie kunt u terecht bij Dick Sakko van het Ingenieursbureau, tel. 675 313. ject. Er wordt onder meer gekeken naar ruimtebehoefte, technische eisen en financiële haalbaarheid van beide opties. Op basis van dit voor stel kan de gemeenteraad later dit jaar een besluit nemen over nieuw bouw of verbouw. De gemeente zal frequent via haar website een up date geven over de stand van zaken rondom de schouwburg. Kijk op www.middelburg.nl bij Actueel en Projecten. Park Toorenvliedt Het bunkercomplex Toorenvliedt in Middelburg was een belangrijk on derdeel van de Atlantikwall, een Duitse verdedigingslinie. De elf bun kers vormden tijdens de Tweede Wereldoorlog samen met het land huis een Duits divisiehoofdkwartier. Van daaruit werd de verdediging van Walcheren geleid. Momenteel wordt één bunker opgeknapt en in gericht als museumbunker. Museumbunker Oranjemolen De museumbunker bij de Oranje molen in Vlissingen ligt op een his torische locatie en is naar zeggen één van de eerst veroverde zware bunkers op Walcheren. De bunker fungeerde als een Duitse artillerie waarnemingspost. De rondleiding op zaterdag 11 mei start stipt om 10.00 uur in park Toorenvliedt in Middelburg, bij de ingang aan de Koudekerkseweg. Rond 11.00 uur gaat de rondlei ding verder in de Oranjemolen in Vlissingen. Deelname is gratis en geschiedt met eigen vervoer. WWil GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem „Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen TA GE

de Faam | 2013 | | pagina 9