w I N mmm fI Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis Concerto in Memoriam Gratis siroop en donut tijdens Koninginnedag r Aangepaste dienstverlening Koninginnedag r ffi Z) www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 april 2013 8 De financiële ombuigingsoperatie van de gemeente Middelburg zit er op. In de voorbije raadsvergadering zijn de beleidsplannen 2014-1017 van de gemeente voor 6,3 miljoen euro omgebogen. Volgens de WD fractie is deze operatie op een evenredige wijze van oplossen vol trokken. De WD heeft amendemen ten ingediend om het vergunning parkeren voor binnenstadbewoners betaalbaar te houden. Een extra verzwaring van de OZB/ WOZ belas ting lager te laten uitvallen dan het college aanvankelijk heeft voorge steld. Ook de extra bijdrage aan de Veiligheidsregio Zeeland met een kwart miljoen euro is voorlopig uit gesteld. De politici'die elke Middelburgse wijk een paradijs beloven zijn zeer creatief in het bedenken van planne tjes die geen bodem hebben. Het lijkt alsof ze er vanuit gaan de over tuiging te hebben dat alleen zij weten wat goed is voor "het volk". Het komt voor dat deze lokale poli tici desnoods meerdere malen hun vaste ideeënwereld op de kop zet ten en zichzelf tegenspreken. De Foto: Aart van Belzen WD daarentegen zegt wat ze doet en doet wat ze zegt. In het verkiezingsprogramma 2010- 2014 heeft de WD de bewoners beloofd de gemeentelijke lasten niet te laten stijgen boven de landelijke inflatiecorrectie. In deze is de WD standvastig gebleven. Onze raadsle den zijn er om de belangen van de burgers te beschermen, en dat blijft zo. In het politieke landschap onsta biel reageren door bij voortduring Op veler verzoek heeft de organi satie van het Concerto in Memo riam besloten dit jaar weer een herdenkingsconcert te organise ren op begraafplaats/crematorium Middelburg. Het concert vindt standpunten te wijzigen, die in een eerder stadium als wijsheid verkon digd werden, is geen goede basis voor een consistent beleid. Alle burgers worden door de financi ële crisis getroffen. Alle gemeenten ondervinden hinder van deze financi ële problemen van het Rijk. Het mag echter niet zo zijn dat de gemeente op gaat treden als belastinginspec teur. De gemeentelijke belastingen zijn voornamelijk doelgericht. Het moge duidelijk zijn dat de gemeente gelden nodig heeft om het gemeen telijk voorzieningenniveau op peil te houden. De gemeenteraad contro leert B&W om er voor zorg te dra gen dat de burger niet onnodig belast wordt. De WD ziet zich als bewaker van de belangen van de burger. In de gemeenteraad heeft de WD ge toond waar ze voor staat, namelijk: Het Dienen van de Belangen van de Middelburgse inwoners. Benno Nieuwenhuis Fractievoorzitter WD Middelburg bnieuwenhuis@online.nl plaats op vrijdagavond 14 juni. Aan het concert wordt meege werkt door ONDA Nieuw- en Sint Joosland en pianist Wouter Izeboud. Meer informatie leest u binnenkort op deze pagina. Wie er 30 april vroeg bij is krijgt een gra tis glas oranje siroop en donut aangebo den. Dit wordt vanaf tien uur 's ochtends uitgedeeld op de Markt. Op het grote TV scherm .kunt u dan rechtstreeks vanuit Amsterdam de abdicatie van Hare Majes teit de Koningin volgen. Het programma op de Markt begint al om 09.30 met een toespraak van de loco burgemeester en een aubade van de Jeugd Brassband. Tussen 11.00 en 13.00 uur is er voor jonge bezoekers de Telekids Discoshow. Om vier uur wordt het programma op het podium hervat met een optre den van Mega Mindy. In de tussentijd wordt het publiek vermaakt met kinderspelen op het Abdijplein en verschillende dweilbands die door de stad marcheren. www.evenementenmiddelburg.nl Huisvuil Het huisvuil van dinsdag 30 april (Koninginnedag) wordt een dag later, woensdag 1 mei, opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Afval en grofvuil kan op Koninginnedag niet aangeboden worden aan de milieustraat. De milieustraat aan de Waldammeweg is die dag gesloten. Stadskantoor De gemeentelijke balies zijn op maandag 29 en dinsdag 30 april gesloten. Gratis parkeren Op dinsdag 30 april kunt u gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EF VERLEENDE DRANK- EN HORECAVERGUNNING STUDENTENSOCIËTEIT De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij op 9 april 2013 neeft be sloten aan de Stichting Common House Elliott een drank- en horecavergunning als bedoeld in artikel 3 van de Drank en Horecawet te verlenen voor het uitoe fenen van een horecabedrijf aan de Lange Noordstraat 48 De beschikking is ten opzichte van de ontwerpvergunning niet gewijzigd. De vergunning en alle relevante'stukken liggen gedurende zes weken, vanl 8 april tot en met 29 mei 2013 elke werk dag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desge wenst wordt er door de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belangheb bende die het niet eens is met de ver leende drank- en horecavergunning en die tegen het ontwerpbesluit een ziens wijze naar voren heeft gebracht (als mede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze' te hebben ingebracht) Kan vanaf 19 april tot en met 30 mei 2013 een ge motiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van ae indiener, de dagtekening, omschrijving van het be sluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Zeeland - West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroep schrift als van een verzoek om een voor lopige voorziening is griffierecht verschuldigd. WIJZIGING ARBEIDSVOOR WAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de ver gadering van 9 april 2013 hebben besloten tot wijziging van de Arbeids- voorwaardenregeling gemeente Middel burg (52ste wijziging). Deze wijziging betreft wijziging van een aantal artikelen inzake de gemeen telijke levensloopregeling (artikelen 6a:2, 6a:4, 6a:7a en 6a:9). Deze wijziging treedt met terugwer kende kracht in werking op 1 janudri 2013 en l-igt voor een ieder gedurende twaalf weken, van 18 april 2013 tot 12 juli 2013, ter inzage in de informatie- hoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tus sen haakjes staat de datum van ont vangst): Arnelaan 36: herplaatsen garage met aanbouw (8-4). Gerstakker 6, Arnemuiden: plaatsen dakkapel (10-4). Kalverstraat 1realiseren oude- renwinkel in bestaand pand (3-4). Noordweg 165: plaatsen dakka pel (7-4). Roozenburglaan 236: vervangen bestaande reclamezuil (4-4). Segeersweg 2 t/m 22, Gra naat 2 t/m 38, Granaat 40 t/m 88, Saffier 23 t/m 43, Pa relplein 3 t/m 39, Segeerssin- gef 110 t/m 140 en Granaatplaats 1 en 2: aanpas sen gevels (59258) (10-4). Stationsplein 7, Arnemuiden: wijziging opd.d. 31 maart 2010 verleende reguliere bouwvergunning voor het verbouwen van het voorma lige NS-stationsgebouw tot hotel (wij ziging betreft interne aanpassingen toegangsdeuren hotelkamers) (11-2). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Molenberg 27: uitbreiden woning (12-4). Noordweg 355: aanbrengen re clame voor- en achtergevel (12-4). Park Toorenvliedt: bouw 2 lang zaam verkeersbruggen (55069) (11-4). Schuitvlotstraat 24: aanpassen buitenkozijnen en deuren begane grond voorgevel (1 1-4). Stationsplein 7, Arnemuiden: wijziging op d.d. 31 maart 2010 verleende reguliere bouwvergunning voor het verbouwen van het voorma lige NS-stationsgebouw tot hotel (wij ziging betreft interne aanpassingen toegangsdeuren hotelkamers) (9-4). Zilvermeeuwstraat 26: plaatsen dakkapel (12-4). Watersniphof 21: wijzigen voor- gevel(pui) (11-4). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelbura. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend voor: Lamsoor 21 t/m 99, Arnemui den: brandveilig gebruik 40 recrea tie-appartementen. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stuk ken liggen gedurende zes weken, van 1 8 april tot en met 29 mei 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Des gewenst wordt er door de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belangheb bende die het niet eens is met ae ver leende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activi teit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf 19 april tot en met 30 mei 2013 een ge motiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van ae indiener, de dagtekening, omschrijving van het be sluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Zeeland - West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroep schrift als van een verzoek om een voor lopige voorziening is griffierecht verschuldigd. VOORAANKONDIGING ARTIKEL 1.3.1 BESLUIT RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken, overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke orde ning (Bro), bekend dat wordt voorbe reid het bestemmingsplan Havendijkstraat en Karelsgang Middelburg. Het bestemmingsplan voorziet in een ju ridisch planologische regeling voor ge deeltelijke herstructurering van de Havendijkstraat en de Karelsgang. Dit zal plaatsvinden door sloop van 33 wo ningen en vervanging door nieuwbouw. Het is op dit moment nog niet mogelijk reacties tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nc?g geen onafhankelijke instanties in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het (voor)ontwerpbestemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip gedu rende zes weken ter inzage gelegd wor den en is dan ook te bekijken op de gemeentelijke website en via de lande- ijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra een (voor)ontwerpbestemmings- plan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeentelijke website en in de Staats courant. Voor meer informatie over deze voor aankondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid, tele foonnummer (0118-67 52 36).

de Faam | 2013 | | pagina 8