Lezing De Boekenmolen over verlies en rouw Weet jouw kind nog wat 5 euro waard is? Dé Weekkrant kleurt Oranje! Dier van de Week: poes Kisha kater Snoopy WILT U 10 KILO AFVALLEN PER MAAND!? M&MSj (r Adverteer in onze Koningseditie In samenwerking met Marea Uitvaart organiseert boekhandel De Boekenmolen in Meliskerke donderdag een lezing van Ciska Zeypveld. Haar boek 'De dag datje uit mijn leven viel' is heel herkenbaar voor mensen die onverwacht een partner verloren. Een vakantie in Noorwegen eindigt voor Ciska Zeypveld in een drama. Samen met haar beide kinderen ziet ze haar man in een ravijn stor ten. Hij overleeft de val niet. Hoe kun je verder na zo'n ingrijpende gebeurtenis? Papa, hoe oud wil je wor den? Tachtig lijkt Harm een mooie leeftijd, antwoordt hij op de vraag van een van zijn zonen. Een dag later komt hij tijdens een bergwande-. ling in het Noorse Geilo om het leven, veertig jaar jong. Het ongeluk gebeurt op de laatste dag van de vakan tie. Harm zet zijn voet' op een rotsblok en glijdt uit. Al snel verdwijnt hij in het-kol kende water. "De rand over. De diepte in..." Huilend bidt Ciska om een wonder. Niet veel later, als ze ziet hoe een reddingshelikopter haar man omhooghijst, beseft ze dat Harm is overleden. In haar net verschenen boek 'De dag dat je uit mijn le ven viel' beschrijft Ciska de emoties die ze ervaart, maar ook wat er ineens allemaal moet worden geregeld en op welke hindernissen ze daarbij stuit. In het zieken huis staat ze agenten en een arts te woord, terwijl ze bij haar kinderen van acht en negen jaar wil zijn. Ze moet haar schoonouders bellen, maar kan hun nummer niet vinden. Als een verdoofde weduwe met twee ontred derde kinderen loopt ze een nieuwe, onzekere toekomst tegemoet. Tal van aspecten passeren in Ciska's boek de revue, zoals het verdriet tij dens de eerste periode, de heel verschillende manier van rouwverwerking van de kinderen, een verbouwing van het huis, de eerste va kantie zonder man en het verlangen naar intimiteit of het maken van een herinne ringstafel. Iedereen die (on verwachts) een partner heeft verloren, zal veel herkennen in dit boek. Daarnaast heeft de auteur -impliciet- wijze lessen voor mensen die wil len meeleven met een (jonge) weduwe of weduwnaar. De Boekenmolen houdt de dag samen met Marianne van de Graaf van Marea Uit vaart. De lezing is op don derdag 18 april vanaf 20.00 uur in boekhandel De Boe kenmolen aan de Molenweg 1 in Meliskerke. Aanmelden via: 0118-562341 Concert van EMM en OVM SEROOSKERKE -Muziekvereni ging EMM uit Serooskerke én OVM uit Oud-Vossemeer geven zaterdag 20 april een concert. Beide verenigingen zullen diverse werken laten horen en sluiten het concert .af met een gezamenlijk mu ziekstuk. EMM staat o.l.v. Gerrit-Jan Verhage en OVM staat o.l.v. Pierre van Broek hoven. Het concert begint om 19.30 uur in 't Westende (muziekgebouw van EMM), Oostkapelse weg 11, Seroos kerke. De toegang is gratis. IVN wandeling rond Domburg DOMBURG - Een ervaren IVN gids loopt vandaag (17 april) met geïnteresseer den een nieuwe excursie in en rond Domburg. Het is een rondgang over strand, duin en bosrand. Tijdens de wandeling wordt uitleg gegeven over het ontstaan en in stand houden van de zeewering en worden deel nemers aangemoedigd zelf te ontdekken wat er zoal te vinden is op het strand. Ook worden planten en dieren niet vergeten. Vertrektijd is 13.30 bij de opgang naar het strand ter hoogte van De Stenen Toko, (fietsenrek ken) aan het einde van de Badstraat te Domburg en duurt ongeveer 1,5 uur. Voor rolstoel gebruikers is er met de begeleider een aangepast programma. Kosten 3 euro. Aanmelden is niet nodig. VLISSINGEN - Poes Kisha (2) en kater Snoopy (4) zijn sa men het asiel binnengeko men en zijn dol op elkaar. "Ze zijn gewend om samen te zijn. Kisha zorgt altijd een beetje voor Snoopy, want hij is doof. Daarom willen we graag dat de katten samen geplaatst worden", vertelt Simone van het Dierenasiel. De katten zijn erg lief en dol op knuffelen en aandacht. Ze kunnen goed met andere katten en kinderen overweg. Wel houdt Kisha van haar rust. Ze kan met kinderen, maar dan wel met oudere kinderen of kinderen die af en toe is langs komen. Ze is geen allemansvriendje, maar als ze eenmaal gewend is dan kruipt ze gezellig op schoot. Voor Snoopy is het belang rijk dat zijn nieuwe thuis een appartement is of een huis met een goed afgesloten tuin. De katten zijn niet ge wend om vrij naar buiten te gaan, want dat kan niet voor Snoopy. "Als Snoopy ligt te slapen moet je hem zachtjes wakker maken, door bij voorbeeld te blazen, anders schrikt hij", zegt Simone. Benieuwd naar Kisha en Snoopy? Kom dan eens kennismaken met hun. Het Dierenasiel Walcheren is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het asiel gesloten. Het is ook mo gelijk om kennis te maken met het asieldier buiten de openingstijden. Het asiel is gevestigd aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Meer infor matie via 0118-613579. Eazy Shape is momenteel het nummer 1 dieet product in Nederland Al duizenden Nederlanders vallen eindelijk snel, blijvend en gezond af! De nieuwe generatie Eazy Shape proteine shakes zijn een revolutie op het gebied van dieet producten. Eazy Shape ondersteunt u bij het snel en blijvend bereiken van uw streefgewicht. Ook gaat het de «Bk veroudering van de huid, spieren en botten tegen! ACTIE: Bestel vóór 30 april telefonisch of op onze website met de actiecode en krijg een maandpakket voor €59,95 in plaats van €79,95! INHOUD MAANDPAKKET: 4-heerlijke smaken Gratis coaching Dieet handboekje Shaker cadeau! Gebruikerservaring Vera van der Ende: "Dankzij Eazy Shape ben ik in 3 maanden tijd maar liefst 28 kilo afgevallen. Tel: 088 777 2000 Website: eazyshape.nl ACTIECODE: ESH46811 Tandprothetische Praktijk Schippers Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg Tel. 0118-639875 LID ONT XXEBC Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager of bel (088) 0139 995. weGeNeR Media O www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 april 2013 7 door Willy Wouters De man van Ciska Zeypveld verongelukte in Noorwegen. Ze schreef een boek over wat er daarna op haar afkwam, foto: P.R. Interesse O dierenasielwalcheren.nl Poes Kisha en kater Snoopy zijn erg aan elkaar gehecht en moeten samen geplaatst worden. foto: Tara De Vriend COLUMN - Ronald Adams Het is zo gewoon: betalen met je bankpas. Ook onze kinderen zijn gewend aan dit plastic pasje. Ga zelf maar na, hoe vaak betalen we nog contant bij de bakker of de slager? Dit maakt het soms lastig om kinderen te leren wat de waarde van een euro nu echt is. Uit verschillende onderzoeken blijkt ook dat het voor jongeren niet altijd even gemakkelijk is om verstandig met geld om te gaan. Een kwart van de jongeren tussen 15 en 25 zit wel eens krap bij kas, 40% staat wel eens rood en een vijfde van de jongeren heeft zelfs regelmatig een negatief saldo op zijn of haar bankrekening. Natuurlijk wil je als ouder dat jouw kind op een verstandige manier omgaat met zijn of haar centen. En daar kun je best vroeg mee beginnen. Het geven van zakgeld bijvoorbeeld is een goede eerste stap. Wist je dat bijna 80% van de kinderen van 8 jaar wekelijks zakgeld krijgt? Door ze zelf kleine bedragen te laten betalen, of ze te laten sparen voor een iets grotere aankoop, krijgen ze meer besef van de waarde van een euro. En zo leer je ze dat sparen heel gewoon is als je iets wilt kopen. Maar ook een klusje doen in huis, in ruil voor een klein bedrag, werkt goed. En als je kinderen al iets ouder zijn, is het hebben van een bijbaantje zeker aan te bevelen. Zo verdienen jongeren niet alleen een leuk zakcentje, ze doen ook werkervaring op die waardevol is voor hun toekomst. Wij geven graag een steuntje in de rug bij de financiële opvoeding van je kinderen. Bijvoorbeeld met de eigen betaalrekening en betaalpas (met eigen foto) van SNS Jeugd Betalen. Hiermee leren kinderen zelf pinnen en chippen. En ze krijgen ook nog rente op deze betaalrekening zodat je ook het idee van rente en sparen kunt uitleggen. Deze leerzame betaalrekening voor kinderen open je in een paar stappen. En er is ook een speciale iPad app SNS Kidz 'n Cash en een handig zakgeldboek. Wevertellen er graag alles over in onze winkel! SNSBank.Middelburg@sns.nl Wij werken volgens UW verzekeringsvoorwaarden. De bedragen kunnen daarom onderling afwijken. Graag lichten wij een en ander persoonlijk toe en maken voor u een offerte op maat! www.tppschjp^ersji! - mfo^gggchippers.nl

de Faam | 2013 | | pagina 7