Kort nieuws gemeente Middelburg Q i i Moens OPEN DAGEN Nieuwe natuurlijke oplossing bij spierpijn en stijfheid. vele kunststof soorten en kleuren 0118-592717 s I I jnjjL M STOFFERING PVC-stroken LAMINAAT M-FLOR - Quick-step -TFD - Meister Ambiant - Moduleo - Balterio - etc. AANBIEDINGEN Voor een snel herstel op lichaamseigen manier. Toppers bij Survivorsland Voorlichting elektrische fiets Bibliotheekbus genomineerd REStQ Rommelmarkt rond de kerk 46e Zandmars EF Lezing over het bombardement 4-Mee dienst Leve de Koning 19 april 10.00 - 21.00 uur - 20 april 10.00 - 16.00 uur PRESENTATIE NIEUWE COLLECTIES - alle uitvoeringen - vele kwaliteiten mvwL incl. egaliseren, lijmen geluidsdempende ondervloer en leggen nu 6,- m2 MEUBELEN BINNEN/BUITEN BANKSTELLEN ZONWERING MATRASSEN GORDIJNEN Moens stoffering - Molendijk 59 - 4339 AC Nieuw St. Joosland Tel. 0118-601233 www.moensstoffering.nl EP 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 april 2013 4 MIDDELBURG - Survivors land is zeer verheugd dat de internationale top tri- bute band Coldplay op 21 april naar Middelburg komt om een volledige show te geven voor het goede doel. Stichting Survivorsland organiseert concerten en evenementen, waarvan de opbrengst gaat naar een spe cifiek kankeronderzoek in Nederland. Coldplace, 's we relds beste Coldplay tribute, werd gevormd in 2003. Ze stonden de afgelopen jaren op grote festivals zoals Bos pop. Coldplace komt spe ciaal vóór Survivorsland. Overigens deden ze dit al drie keer eerder. En elke keer weer volle bak. Deze show mag u niet missen, als je liefhebber bent van Coldplay. Café 't Schutters hof in Middelburg gaat om 17.00 uur open en aanvang is 18.00 uur. Tickets zijn on- line te bestellen via: Z/ www.survivorsland.nl MIDDELBURG - Stichting Welzijn Middelburg houdt op 24 april een elektrische fiets - voorlichting- en oe fenmorgen in Middelburg Zuid, met medewerking van Veilig Verkeer Nederland en fietswinkel Voskamp. On derwerpen: verkeersinzicht, verkeerssituaties en knel punten bij veilige verkeers- deelname met elektrische fietsen. De mogelijkheden, risico's en het verschil met de gewone fiets; type onder steuning, snelheid, onder houd worden belicht door Voskamp. Daarna is er een presentatie van de nieuwste modellen, persoonlijkadvies en mogelijkheid fietsen uit te proberen. Locatie: kleine zaal Het Palet, Van Rei gerbergstraat, Middelburg- Zuid. Tijd: 09.30 tot 13.00 uur. Aanmelden kan tot 18 april via: 0118-751400. MIDDELBURG - De Zeeuwse bibliotheekbus ColumBus is genomineerd voor de Pas sie op het Platteland-prijs (POP-prijs). De onderwijs- servicebus is een van de negen genomineerde projec ten die in het kader van het lattelandsontwikkelings- programma 2007-2013 met financiële steun van de Eu ropese Unie zijn uitgevoerd. Uit de negen genomineerde projecten kiest een jury drie prijswinnaars voor de meest succesvolle, inspirerende, bijzondere of innovatieve projecten op het platteland. Op 14 mei wordt de prijs in Kasteel Groeneveld in Baarn Maandag 22 april vertelt bewegingsdocente Odette van Dorp bij Resto VanHarte Middelburg over het plezier van sporten en zet de gasten in beweging. Resto VanHarte is het buurtrestaurant voor jong en oud met lekkere, gezonde maaltijden voor weinig geld. Dé plek om buurtgenoten en wijkorganisaties te leren kennen. Doe mee en reserveer via www. restovanharte.nl of bel 0900-900 3030. foto: P.R. uitgereikt. Iedereen kan een stem uitbrengen op het pro ject dat volgens hem of haar in de prijzen zou moeten vallen. Dat kan via: O passieophetplatteland.nl MIDDELBURG - In en rondom de Ontmoetingskerk, Oos- terscheldestraat 1 in Mid delburg is zaterdag 20 april een actiedag rommelmarkt van 9.30 tot 13.30 uur. Er zijn tweedehands spullen, boeken en bloemen. Ook zijn er diverse kramen met etenswaren, zoals hambur gers, kaas, streekproducten, oliebollen, soep en snoep. De opbrengst is bestemd voor de zending. MIDDELBURG - De wandel- sportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt op zaterdag 20 april haar 46e Zandmars. De afstanden die gewandeld kunnen wor den zijn 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer, dus een ieder, ge oefend of niet, jong en oud, kan aan deze tocht mee doen. De start voor de 25 en 40 kilometer is om 8.00 uur. De overige afstanden tussen 9.00 en 13.00 uur. Het start bureau is geopend van 7.00 tot 17.30 uur. Het is te vin den in het Wijkgebouw De Vergulde Baars, Baarsjes- straat 42. Info: 0118-637164. MIDDELBURG - Ton Goossens houdt op uitnodiging van de Heemkundige Kring Wal cheren op 24 april, na afloop van de jaarvergadering van de kring, een lezing over het bombardement van Mid delburg in de 'aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Op 17 mei 1940 werd het stadscen trum van Middelburg door oorlogsgeweld verwoest. De heersende opvatting is dat een Duits bombardement de oorzaak was. Maar was dat ook zo? Ton Goossens meent in zijn recent verschenen boek 'Ge stold Verleden' dat het cen trum door brand verloren is gegaan na gericht Frans artillerievuur. De jaarver gadering is voor niet-leden niet toegankelijk. De lezing begint om 20.45 uur. De en tree is gratis. MIDDELBURG - 30 april komt snel dichterbij. Op die dag zal Nederland een koning krijgen. Zal er veel verande ren als Willem-Alexander koning wordt? Wie weet. Zou jij ook een koning of ko ningin kunnen zijn? Heb je een kroon nodig om koning te zijn? Daar gaat het in de 4- Mee kinderdienst over, wij hebben het over een bijzon dere koning. De dienst is op 21 april en begint om 16.00 uur in de Hofpleinkerk, Hof plein 13 in Middelburg ADVERTORIAL Stijve spieren bij het opstaan? Spierpijn in de armen na een paar uurtjes tuinieren? Of een stijve nek of schouders na een lange werkdag? Bijna de helft van de Nederlanders heeft regelmatig tot dagelijks last van spierpijn en stijfheid. Ernstig? Nee, gelukkig niet. Vervelend is het wel. Met name omdat het ons doen en laten flink kan beïnvloeden. Wat helpt? De doorbloeding bevorderen! Uit onderzoek blijkt dat spier pijn en stijfheid vooral in de rug (58%), nek (40%) en schouders (40%) zit. Laat dit nou juist de lichaamsdelen zijn die we bij bijna iedere beweging gebrui ken. En dus worden we ook ie dere keer weer geconfronteerd met de pijnlijke, stijve spieren en gewrichten. Als we lopen, als we fietsen, als we werken, als we het huishouden doen... continu. Wat helpt? De door bloeding bevorderen. Hierdoor versnelt de afvoer van afval stoffen, maar ook de aanvoer van voedingsstoffen en repara ties toffen. En dat zorgt ervoor dat spierweefsel sneller herstelt. Hoge concentratie Amica montana Amica montana (valkruid) staat al jaren bekend als krachtige, natuurlijke hulp bij het bevor deren van de doorbloeding. Atrosan Spier- en Gewrichtsgel van A.Vogel* is een makkelijk smeerbare, rap intrekkende en snel pijnstillende gel met maar liefst 50% Amica montana. In deze hoge concentratie zorgt de Amica voor een snelle stimule ring van de lokale doorbloeding, waardoor uw lichaam krachtig ondersteund wordt om zelf aan de slag te gaan met het herstellen van de spieren en u sneller weer soepel bent. Zodat u weer kunt doen en laten wat u zelf wilt. A.Vogel Atrosan Spier- en Gewrichtsgel is verkrijgbaar bij drogist, gezondheidswinkel en apotheek in een ver pakking van 100 ml voor een adviesprijs van €9,99. Atrosan* Spier- en Gewrichtsgel jMM te kmètmt Traditioneel kruidcngeneesmiddel op basis van Amica montana, lees voor gebruik de bij sluiter. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op langdurige gebruikservaring.

de Faam | 2013 | | pagina 4