m TV kijkers waarderen Zeelandcommercial met 7,3 Lentekriebels: natuurlijke Toppers in onze provincie Gastlessen Provincie tijdens GeoWeek Koos Meulenberg over de kwetsbare infrastructuur van Zeeland Provinciale Staten Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nt In 2012 sloegen Promotie Zeeland Delta, de brancheorganisaties en Provincie Zeeland de handen ineen om Zeeland als toeristische bestemming sterker te positioneren. Ondernemers, bestuurders, ambtenaren en organisaties uit de sector toerisme, cultuur en sport ontwikkelden een gezamenlijke strategie, genaamd "LAND IN ZEE! biedt Zeeën van Tijd Ruimte voor Jezelf. Toeristen moeten hier vrijheid ervaren om bij Zeeland passende activiteiten te ondernemen die variëren van cultuur, natuur, (water)sport, culinair, fietsen, wandelen et cetera. De toeristische kernwaarden die bij Zeeland pas sen, en die we nog sterker willen laten bijdragen aan die vrijheidsbeleving, zijn smaakvol, onderschei dend, aandacht, stoer, authentiek en samenhang. Origineel, vrolijk, geloofwaardig Inmiddels werken veel partijen samen aan de realisatie en promotie van dat Zeeuwse profiel. Er werd direct gestart met een promotiecampagne. Eén van de onderdelen in de campagne was een TV commercial die in de periode decem ber 2012 tot en met februari 201,3 is uitgezonden op de publieke zenders. Uit onderzoek van de STER blijkt de com mercial goed aan te slaan. De kijkers beoordelen de com mercial als origineel, vrolijk, aansprekend, geloofwaardig en vinden dat de TV spot een goed gevoel geeft over Zeeland. Uitzonderlijk goed resultaat De kijkers beoordelen de commercial gemiddeld met een 7,3 (tegenover 6.5 gemiddeld in de branche Reizen Toerisme]. Volgens Marian Cammaert (researchconsultant bij STER) is dit uitzonderlijk goed. "De Zeeland commercial wordt zeer goed ontvangen door de doelgroep. Op alle vlak ken, zowel beïnvloeders voor kennisdoelstellingen als voor imagodoelstellingen, zijn de scores goed. Dit is opvallend en komt niet heel vaak voor en we testen toch ruim honderd commercials per jaar." Dankzij intensieve samenwerking Gedeputeerde Carla Schönknecht is blij met het nieuws: "De hoge waardering van de spot is goed voor het beetd over Zeeland, leidt tot meer bezoek aan vwzeeland.nl en naar verwachting dus ook tot meer boekingen. Bovendien is het een bewijs dat intensieve samenwerking tussen ondernemers, organisaties en overheden loont Er ligt een gezamenlijke visie en strategie waar de sector achter staat, en waardoor er bij alle partijen een wil is om die te realiseren. De tv-spot is'daar een eerste resultaat van: een krach tige boodschap waar ondernemers achter staan, en die zorgt voor mooie beelden van ons LAND IN ZEE! en een hoge waardering van de kijkers." Verschillende ondernemers en toeristische regio's werkten mee aan dé commercial in de vorm van een zogenoemde tag-on (herhaalspot van 10 seconden). In mei en juni is de TV commercial wederom op TV te zien. U kunt de commercial ook bekijken via www.vwzeeland.nl. Via youtube kunt u ook de verschil lende herhaalspots zien met de zoekwoorden 'Commercial Zeeland VW Zeeland'. Op een mooie lentedag lekker wandelen of fietsen in de Zeeuwse natuur. Waar doe je dat? Verschillende plekken in Zeeland zijn benoemd tot Topper: hét natuurgebied waar je naartoe gaat. Die gebieden zijn ingericht om lekker uit te waaien, bijzondere diersoorten te spotten, te sporten of om het gebied alleen of met elkaar te beleven. Struinen door toegankelijke natuur Zo heeft ieder Zeeuws eiland haar eigen Topper. Provincie Zeeland zorgt samen met terreinbeheerders voor toegankelijke natuurgebieden, dus ook voor mensen met een functiebeperking. Gedeputeerde Carla Schönknecht: "In 2009 is de nota Toe gankelijkheid Zeeuwse natuurgebieden vastgesteld. Verschillende voorzieningen zijn aangebracht, zoals picknickplaatsen, fiets- en wandelpaden, en uitkijkpunten bij de natuurgebieden." Een mooi voor beeld vindt Schönknecht Braakman- Noord in midden Zeeuws-Vlaanderen. Daar is niet alleen gekeken naar wat de natuur nodig heeft, ook vooral hoe het gebied aantrekkelijker gemaakt kan wor den voor bezoekers." "De afgelopen'jaren is hard gewerkt aan een uitbreiding. Het is nu een geheet van ongeveer 300 hecta re geworden," zegt natuurbeheerder Peter Maas van Staatsbosbeheer. Hij is blij met de samenwerking. "Voor Staatsbosbeheer is de Provincie een belangrijke partner bij het realiseren van de inrichting van nieuwe natuurgebieden. Is er over de inrichting goed nagedacht, dan hebben wij daar later als beheerder veel profijt van. Gelukkig is er steeds meer aandacht voor recreatieve voorzieningen. Braakman-Noord is ook struinnatuur: je kunt je eigen weg zoeken. Verschillende paden zijn ook geschikt voor rolstoel gebruikers. Voor kinderen is er het speelbos. We merken dat steeds meer mensen de weg naar de nieuwe Braakman weten te vinden." Er op uit in de Zeeuwse natuur? Kijk ook eens op www.natuurinzeeland.nl. De nota Toegankelijkheid Zeeuwse natuurgebieden is te vinden op: loket.zeeland.nl/informatiecentrum/publicaties/ Provincie Zeeland organiseert dit jaar wederom gastlessen tijdens de landelijke GeoWeek van 22 tot en met 26 april. Leerlingen tussen de 10 en 15 jaar maken in hun eigen omgeving kennis met de prak tijk van geo-informatie. Walter Jonkers (Beleidsmedewerker Bodem) en André van de Straat (Beleidsmedewerker Water) van Provincie Zeeland geven gastlessen op de middelbare scholen Ostrea Lyceum in Goes en CSW van de Perre in Middelburg en basis school De Moolhoek in Kapelle. Hoe is de bodem opgebouwd? Walter vertelt over de invulling van de gastles: "Het begint met een terugblik op de afgelopen 10.000 jaar over het ontstaan van Zeeland. Hoe is de bodem opgebouwd en wat zijn belangrijke kenmerken? Hierna wordt een practicum gegeven met digitale kaarten uit het Geoloket van de Provincie. Leerlingen toetsen eer> geplande woon wijk of industrieterrein op de juiste bodemkundige of grondwater- situatie." Dit jaar wordt er voor het eerst een combinatie tussen bodem en water gemqakt. André: "Lèerlingen kijken nu ook naar de waterkwaliteit in Zeeland. Ze moeten verklaringen vinden waarom er op de bewuste plek zoet of juist zout water voorkomt." De resultaten van de opdrachten worden na de Geoweek doorgenomen om te kijken of leerlingen leuke ideeën of suggestiès hebben voor het volgende jaar. Zie ook www.geoweek.nl en loket.zeeland.nl/geo Profiel: Sinds 2007 statenlid voor het CDA. Koos is sportief, doef aan fitness en fietst graag. Zij heeft verschillende functies als vrijwilliger: ze is coördinator van de Eurobus (vervoer van ouderen), voorzitter van het plaatselijke zwembad en lid van de Raad van Toezicht van Zorg centrum Cleijenborch. Regelmatig treedt zij op als bui tengewoon ambtenaar ("trouw ambtenaar") van de burgerlijke stand van de gemeente Noord- Beveland. Verbetering van de N59 Vanuit haar vrijwilligerswerk weet Koos hoe belangrijk mobiliteit is voor inwoners. "Dit geldt voor zowel de eigen inwoners als voor bedrijven en toeristen. Een goede infrastructuur is ook van belang om mensen te verleiden naar onze krimpregio te verhuizen. Met maar één snelweg, de A58, is de infrastructuur van Zeeland uiterst kwetsbaar. Bij een calamiteit zijn er onvoldoende alternatie ven voor het verkeer. Een steeds groter wordend probleem vormt de Rijksweg N59, die loopt over Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. Tot aan de Grevelingen mag je maximaal 80 km/uur. Zeker in de zomermaanden stroomt de weg niet goed door en is de regio slecht bereikbaar. De gelijkvloerse kruisingen van de weg maken deze bovendien rela tief onveilig." Optrekken met politici in Zuid-Holland In opdracht van een aantal Zuid-Hollandse gemeenten en Provincie Zeeland werd een onderzoek verricht naar mogelijke oplossingen. De uitkomst was dat er een vierbaansweg tussen Hellegatsplein en Oude-Tonge zou moeten komen en mogelijk tot aan Zierikzee. Het is echter niet te verwachten dat dit binnen afzienbare tijd priori teit krijgt van het Rijk. Er wordt op dit moment eerder bezuinigd op infrastructuur dan dat er extra geld aan zal worden besteed. "Juist daarom vindt Koos, moeten we snel aan de slag met de aanbevo len aanpassingen op de korte termijn. Met een aantal verbeteringen' van de weg, zoals de aanleg van een spitsstrook en van óngelijk- vloerse kruisingen, kan de veiligheid en de doorstroming al aanzien lijk worden verbeterd. Daarnaast gaan we samen met de politici in Zuid-Holland door met een stevige lobby naar Den Haag. Want op termijn moet die vierbaansweg er zeker komen". Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag T9 april 2013 vindt de openbare Provinciale Staten vergadering plaats in het provinciehuis vanaf 9.30 uur. Kijk op ps.zeeland.nl voor de agenda. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Fotografie Promotie Zeeland Delta, Peter Maas/Staatsbosbeheer Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum Via de e-mait infocentrumwzeeland.nl of per telefoon op 0116 - 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. 4331 BK Middelburg De volgende Provinciewerk verschijnt 1 mei 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. Provincie Zeeland

de Faam | 2013 | | pagina 45