Test je kennis van Oranje en win! Middelburgse buikdanseres wint CSW van de Perre eet gezond Open tuinen op Walcheren Rode Kruis helpt Bulgarije 3 www.de-faam.nl Ji-1 Portremm pi' n\v Jetftru- Letters uit de antwoorden op onderstaande vragen vormen tezamen een woord. Achter de vraag staat steeds uit hoeveel letters het gezochte woord bestaat en welke letter voor de oplossing nodig is. Maak met deze oplossing kans op mooie prijzen Abdij Leder let to: april mei 1 in de Loggi delbu bestaj de lec rijen derek Tijdei kunst inforr Helee posee van v aan d< Vrouv heeft se lan ontdek schap specif dat d: lend middc pinksi soonli CBK burg t een o die in vormg of in c bedrij Het pi WALCHEREN - Aankomend weekend zijn er op Walche ren diverse tuinen open. De voorjaarsbloemen en vele bloembollen beginnen kleur aan de tuin te geven. De vroege bloembollen als Puschkinia, Muscari, Cro- cussen en Narcissen kleu ren de tuin. Vroege vaste planten als Longkruid, speenkruid en natuurlijk de Helleborus staan nu te pronken. De vroegste tulpen doen mee en de voorjaars heester Ribes, Forsytia en Prunus. Het mooie weer van de afgelopen dagen geeft een groeispurt aan de tuin. Op zaterdag 20 april is de tuin rolstoelbussen aan de Bul gaarse afdeling te schenken. De bus die nu naar Bulgarije gaat, is door dealer Louwer- se uit Renesse in een uitste kende conditie gebracht. Op 22 april vertrekt een delega tie naar Bulgarije met kle ding, rollators, rolstoelen en eerste-hulpmateriaal. van Hetty van Balen, Duin weg 32 Oostkapelle open 2.50 euro) Tuin 't Hofje, Noordweg 4, Biggekerke, (5 euro) en Rammekenshof, Rammekensweg 11, Rit- them (5 euro) deze tuin is ook zondag 21 april open. De tuinen zijn open van 10.00-17.00 uur. MIDDELBURG - Vrijwilligers van het Rode Kruis afdeling Walcheren brengen eind deze maand een bezoek aan het Bulgaarse Kyusten- dil. Zij hebben voor de Bul gaarse vrijwilligers van het Rode Kruis een heel bijzon der cadeau bij zich: een rol stoelbus waarmee de veelal bejaarde bewoners kunnen worden vervoerd. De afde ling Walcheren heeft in ok tober vorig jaar een nieuwe rolstoelbus aangeschaft. Die bus werd feestelijk in gebruik genomen op het Ab dijplein. Ter plekke ontstond het idee om een van de 'oudere' MIDDELBURG - Angela Sleu tel, bekend in de buikdans- wereld als Asiyah Suad, uit Middelburg is zaterdag eer ste geworden in de categorie Folkloric Bellydance tijdens de Stars of Bellydance com petitie in België. Het is niet de eerste keer dat Angela Sleutel in de prijzen valt, zo werd zij onder ande re vorig jaar in deze zelfde wedstrijd derde in de solo professionele categorie en eerste bij de duo's. En in februari dit jaar won zij met Marjan Bosschaart in de categorie Duo Solo Adults op de Benelux buik danskampioenschappen in Heerlen. Angela is leerling van dans school Majidah Bellydance uit Middelburg In oktober staat het Neder lands kampioenschap buik dansen op de agenda waarin Angela gaat strijden om de Nederlandse titel. MIDDELBURG - De derde dins dag in april is de dag van de Gezonde Schoolkantine. 16 april heeft CSW Van de Perre de initiator van deze jaarlijks terugkerende dag, Arron Fresh ontvangen. Leerlingen en ouders hebben tijdens een groepsdiscus sie met elkaar gepraat over hoe eetgedrag bij jongeren op een positieve manier be- invloed kan worden. Vanaf schooljaar 2013-2014 wordt de nieuwbouw en daarmee de schoolkantine aan de Elzenlaan 4 in gebruik ge nomen. CSW kiest bewust voor een gezonde school en daarbij hoort onder andere een verantwoord en gezond eet,-en leefpatroon. Leerlingen van de leerlin- genraad, de debatgroep en ouders van de klankbord groepen en de locatieraad hebben met Arron en des kundigen gesproken over het thema: 'De Gezonde Schoolkantine'. De Faam woensdag 17 april 2013 28 e».n, Cwtfr xpéfience 1. In welk Afrikaans land lieten Willem-Alexander en Maxima een omstreden vakantiehuis bouwen? (10 letters, 2e letter) 2. Op welk kasteel gaat Beatrix wonen zodra zij weer prinses is? (11 letters, 2e letter) 3. Een ander woord voor troonsafstand (9 letters, le letter) 4. Hoeveel jaar oud moet een bedrijf in principe minimaal zijn voor het predicaat koninklijk of hofleverancier? (7 letter, 3e letter) 5. Op de Koninklijke vlag staat een voorwerp vier keer afgebeeld. Welk voorwerp is dat? (10 letters, le letter) 6. Hoe heet de jongste dochten van Willem-Alexander en Maxima? (6 letters, 6e letter) 7. Wat was het officiële automerk van het koninklijk huis in de jaren zestig? (4 letters, le letter) 8. Welke koningin was regentes van 1890 tot 1898? (4 letters, le letter) 9. Welk couplet van het Wilhelmus wordt vaak na het eerste ten gehore gebracht? (5 letters, 2e letter) 10. Een oranjeis het officiële logo van de inhuldiging (5 letters, le letter) 11. Van welke stad schonken de inwoners de Gouden Koets aan Koningin Wilhelmina? (9 letters, 4e letter) Kunst CBKZt ww WW Ga voor 30 april naar www.deweekkrant.nl/oranjequiz en vul het antwoord in. Geen internet? Stuur dan een kaartje met het antwoord naar: Dé Weekkrant Oranjequiz, Postbus 553,3990 GJ Houten

de Faam | 2013 | | pagina 28