Wm_ ISI i Er worden nog veel meer activiteiten georganiseerd op Walcheren. Het complete programma is te vinden op de website. www.nationalesportweek.nl Cl T »K '.A tH -i. - - V -«si i- rm TtfSk ~- door Tara De Vriend WALCHEREN - De Natio nale Sportweek wordt dit jaar voor de tiende keer ge houden van 20 tot en met 27 april De hele week zetten sportverenigingen, spoitdubs, sportbonden, bedrijven, het onderwijs en andere spo «aan bieders hun deuren open, orga niseren dinics, toernooien en demonstraties. In totaal doen er 162 gemeenten mee aan de week, waaronder gemeente VHs- singen, gemeente Middelburg en gemeente Veere. Het doel van de sportweek is om meer mensen kennis te laten maken met sport en de verenigingen. De sportweek wordt ieder jaar groots af getrapt in een gemeente. Op een centrale plek in de gemeente wordt het startschot gegeven van een week lang sporten en bewegen in het land. Met een afwisselend podiumpro gramma vol sport en entertainment wordt het een groot openingsfeest. Even zo groots en feestelijk wordt de Na- tionale Sportweek weer afgesloten, maar dan in een andere stad. In Tilburg wordt de sportweek officieel geopend "en de finale van de week is op Texel. Ambassadeurs Onmisbaar in de promotie van sporten en be wegen zijn de ambassadeurs. De Nationale Sportweek beschikt over een team enthousi aste BN'ers die op hun eigen manier laten zien hoe gezond en leuk sporten is. Ambassadeurs als Marco Borsato, Jochem van Gelder, jamai Loman en joris Putman doen hieraan mee. Vlissingen De wethouder van sport van de Gemeente Vlissingen opent op zaterdag 20 april de sportweek op het Bellamypark. Van 11.00 tot 16.00 uur kunnen kinderen verschillende ac tiviteiten doen zoals: dansen, rope skipping, streetdance, tafelvoetbal, touwtrekken en voetbal. Het thema is buitensport in Vlissin gen. Verder is er een optreden van een lokale dansgroep en een demonstratie vuurspugen. Middelburg Bij BurgGolf Middelburg zijn op zaterdag 20 en zondag 21 april de Nationale Open Golf- dagen. Van 12.00 tot 17.00 uur kunnen geïn teresseerden clinics volgen, met een vrijwilliger de baan op gaan en een balletje slaan op de Driving Range. Veere Alle jongeren uit groep 7 en 8 en de brugklas zijn op maandag 22 april welkom bij Sporthal De Couburg in Koudekerke. Van 16.00 tot 18.00 uur worden hier leuke activiteiten ge houden, zoals kickboksen, klimmen en Zumba. Verder is er een survivalbaan en kan er gevoetbald worden.

de Faam | 2013 | | pagina 23