Lunchroom De Monnick in Vlissingen Bijdrage is pleister wond voor minima r r ADVERTORIAL De Monnick: een aanwinst in Vlissingen VLISSINGEN - De Monnick is sinds afgelopen maandag ge opend, de officiële opening is op donderdag 25 april. De lunchroom is alle dagen geopend vanaf 9.00 uur. De keuken sluit om 21.30 uur. Alles is vers en zelfgemaakt bij De Monnick. Men kan er terecht voor een heerlijk ontbijt, lunch en diner. Binnen zijn er tachtig zit plaatsen en buiten honderd. Daarnaast is De Monnick te huur voor een receptie, feest of familiediner. "De mensen willen er in deze crisistijd tussenuit, daarom heb ik het betaal baar gehouden. En ik vind OP DE KAART STAAN OOK RUIM HONDERD AMBACHTELIJKE PANNENKOEKEN het belangrijk dat de men sen genieten van de sfeer en het eten. Daarom koken we altijd met verse producten", vertelt eigenaar Ferry van Dommelen. Hiervoor was hij de eigenaar van Ferry's Brasserie aan het Bellamypark in Vlissingen. "Helaas moest ik hiermee stoppen om gezondheids redenen. Toen het er weer wat beter voor me uitzag, merkte ik dat ik niet goed kon stilzitten thuis. Ik werk nu vijfendertig jaar in de ho reca en ik ging weer op zoek naar een nieuwe uitdaging. Daarom ben ik deze lunch room begonnen. Toen ik het pand aan de Nieuwendijk ging bekijken dacht ik: nee dit is niks voor mij zo groot en leeg, dat is te veel werk. Maar het pand had zoveel sfeer en er was echt iets van te maken. Dus ik heb het toch maar gedaan", lacht Ferry van Dommelen. Toen hij op zoek was naar perso neel voor de lunchroom en pannenkoekenhuis, reageer de veel oud personeel. Zo ook zijn voormalige chefkok Nathan Pouwelse, waar hij veel jaren met plezier mee had gewerkt. VLISSINGEN - In 2012 werd op Walcheren aan 2664 per sonen een bijdrage op basis van de minimaregelingen uitgekeerd. Kritiek dat Ori- onis de regeling te weinig promoot wordt door een PR- medewerker tegengespro ken: "Al jaren wordt aan het einde van het jaar via de me dia, de nieuwsbrief en soms persoonlijk de mensen ge wezen op de mogelijkheden om gebruik te maken van deze regeling. Ook een pagi nagrote advertentie wordt in huis-aan-huiskranten gepu bliceerd. De bijdragen voor de kinderen zijn altijd auto matisch uitbetaald. Voor de overige bijdrageregelingen moest een aanvraagformu lier worden ingevuld. Dat kan op diverse manieren en kan nog het gehele jaar." Mensen met een minimum inkomen of een bijstands uitkering komen in aanmer king voor een zogenoemde culturele bijdrage. Deze uit kering moet de mogelijkhe den bieden voor eventuele kosten voor abonnementen, contributiegeld, toegangs bewijzen, internetkosten, bioscoopkaartjes, sportkle- ding/uitrusting, boeken, treinkaartjes en dergelijke. Allemaal kosten die met een krappe beurs en hoge reke ningen vaak in het gedrang komen en kunnen zorgen voor uitsluiting en isole ment in het maatschappelij ke leven. Orionis Walcheren heeft diverse sociaal-cul turele minimaregelingen. Volgens een woordvoerder zijn er verschillende cultu rele bijdragen die worden uitgekeerd. Zo is er is ook een financiële bijdrage mo gelijk in de kosten voor so ciale, culturele en sportieve activiteiten en voor school kosten voor het basis- en voortgezet onderwijs van inwonende kinderen (tot 18 jaar). Ook is er een sociale- culturele regeling voor per sonen vanaf de pensioenge rechtigde leeftijd. Overigens verschilt de hoogte van de Sociaal Culturele bijdrage in de gemeenten op Walche ren. Ouders van kinderen in de leeftijdsgroep van 4 jaar t/m het basisonderwijs ont vangen 140 euro op Walche ren, maar voor kinderen in de leeftijdsgroep vanaf het voortgezet onderwijs, die op 1 januari 2013 jonger waren dan 18 jaar, ontvangen 60 euro meer in Vlissingen dan de 200 euro (per kind) in de gemeente Middelburg en Veere. In zowel Vlissingen als Middelburg en Veere be draagt de culturele bijdrage 115 euro voor volwassenen vanaf 18 jaar. Maar alleen in Vlissingen hanteert men een verminderd bedrag van 40 euro (in totaal 75 euro voor volwassenen in de pen sioengerechtigde leeftijd. Info: 0118-432700. T T 9 3 4 5 6 10 1 2 7 8 1 23456789 10 op met uw accountmanager of bel (088) 0139 995. WTmm O www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 april 2013 21 Als je binnenkomt bij De Monnick aan de Nieuwendijk 23 in Vlissingen valt direct de huiselijke en gezellige sfeer op. En natuurlijk de vele beeldjes van monniken die verspreid staan in het interieur. Op de kaart staan ruim honderd ambachtelijke pannenkoeken. Daarnaast hebben ze allerlei lekkere salades, vis- en vleesgerechten, soepen en huisgemaakt gebak. Ook kan men bij De Monnick terecht voor een heerlijk uitgebreid ontbijt op zondag. door Tara de Vriend Betaalbaar Ferry van Dommelen is blij met zijn nieuwe lunchroom pannenkoekrestaurant De Monnick in Vlissingen. Op de kaart staan ruim honderd pannenkoeken, lekkere salades, vis- en vleesgerechten, soepen en huisgemaakt gebak. foto: Tara De Vriend De Monnick, Nieuwendijk 23, Vlissingen, telefoon: 0118-411 162 Z) www.de-monnick.nl Ferry wil iedereen bedanken die er voor hem is ge weest tijdens zijn ziekte. "Ik ben zo dankbaar dat ik er doorheen ben gekomen. En die steun van mijn familie, vrienden en kennissen was erg fijn. En vooral de steun van mijn vriend fean, die mag ook wel eens in het zon netje gezet worden. Daarnaast ben ik erg blij dat ik weer mag genieten van het werk in mijn lunchroom. En dat mijn gasten genieten, daar doe ik het voor!" Puzzel mee! Op Walcheren is een culturele bijdrage mogelijk voor mensen van diverse leeftijden met een klein inkomen, foto: G. vd Hoeven dochter van Cadmus nieuw eerbied bos- gang het-_ zelfde verloop stuk spaan Japans bordspel familie lid respec teren T T T stam- symbool positieve elek trode taaie lekkernij dwars- bijl snel heid T lidwoord inwendig orgaan ideaal beeld diefjes maat moed soort leer overtap- buis jong varken deksel omlaag T reken kundig getal leest cijfer kleding stuk T gods dienst smeer middel onder danig T f op welke manier kunst taal lof drijver bij de jacht muziek noot plus muziek noot plant compact disc T vogel product band opnemer T rangtel woord Spaanse uitroep Puzzelland HOLLANDSE PRIJZEN

de Faam | 2013 | | pagina 21