liTjlt Ti li Zeeuwen zijn koploper in het inleveren van elektronisch afval 1 i f f m f* 1 30 april is het zover: de troonswisseling! Een bijzondere gebeurtenis waar Wegener Media op een unieke manier bij stilstaat. Tweedaags Eenakterfestival MIDDELBURG - Op vrijdag 19 en zaterdag 20 april wordt door de 27e keer het Eenak terfestival van het Zeeuws Centrum voor Amateurthea ter (ZCA) gehouden. Dit jaar voor de 4e keer in 't Spie- geltheater (J.V. Sprengerlaan 6, Middelburg). Aanvang: vrijdag 20.00 uur, zaterdag; 14.00 én 20.00 uur. Kaarten 5 euro per dagdeel, of een weekend passepartout voor 12,50 euro zijn alléén aan de zaal te koop. Amateur the atergezelschappen, de win naars van de Kunstbenden en de Monologenwedstrijd Zuid-Nederland bieden het publiek een bonte mix van voorstellingen in tal van stijlen en aanpak tijdens dit Eenakterfestival. Wie zich onderdompelt in dit festival gaat een wonder lijk weekend beleven. Het programma belooft humor, ontroering, herkenning, verrassing en wellicht zelfs ergernis. Dat is immers the ater: een veelheid aan emo ties. Een festival neemt het pu bliek mee op een theatrale reis, waarbij - met een beetje fantasie - echt alles kan gebeuren. Aan dit the aterfestijn doen zowel van Zeeuwse groepen mee, als verenigingen van buiten de provincie. Theatergroep Duinart (met als thuishonk 't Spiegeltheater) speelt mee tijdens dit festival met de eenakter 'Ooit'. Zeeland is voor het derde jaar op rij de provincie die de meeste elektrische ap paraten en energiezuinige verlichting per inwoner heeft ingezameld. Zo'n 7,8 kilo per inwoner, bijna het dubbele van het gemiddelde van gemeenten buiten onze provincie. In 2012 gaven ge meenten gemiddeld 4,8 kilo per inwoner af aan Wecycle, blijkt uit het jaarlijkse ben- chmarkonderzoek. Mensen leveren het afval aan bij aan gesloten winkelbedrijven die units hebben opgesteld waar de overbodige elektro nica wordt verzameld. Gro tere stukken zoals wasma chines en dergelijke worden ingezameld bij de diverse milieustraten. Dat Zeeland voorop loopt is volgens Van Hintum te danken aan de goede voorlichting die de gemeenten geven, de goede bereikbaarheid van de mi lieustraten en wellicht ook de mentaliteit van de bevol king. Het totale aanbod van e-waste is iets teruggelopen, maar dat heeft volgens Van AL MEER DAN 250 GEMEENTEN HEBBEN ZICH AANGEMELD VOOR DE ACTIE Hintum te maken met de crisis, waarbij mensen lan ger gebruik maken van hun oude apparatuur. Maar on danks dat is het aanbod be hoorlijk. Wecycle zorgt voor het ophalen van e-waste om vervolgens naar sorteercen- tra te worden overgebracht. Dan volgt een recycleproces en worden de resultaten ge rapporteerd aan de overheid. Van Hintum: "Door infor matie, reclamecampagnes en acties proberen wij de mensen, te informeren dat ook het kleinere spul zoals spaarlampen en dergelijke ook bij een inzamelpunt kan worden gedeponeerd. Dat is toch al snel zo'n 35 miljoen kilo per jaar." Naast de normale inzameling via de milieustraten en de af- gifte in speciale bakken in (groot)winkelbedrijven en bijvoorbeeld bij kinder boerderijen doet Wecycle meer. "Zo rond Sinterklaas en strak*s rondom Konin ginnedag is er veel verkoop en verloop van elektrische apparaten. Denk maar aan de Vrijmarkten. Een prima tijd om de aandacht speci aal te richten op recycling. Vergeet niet dat anders een hoop verdwijnt in het mi lieu. Vanaf 1 mei wordt een speciale Oranjeactie ge voerd. De eerste 100 aanbie ders van e-wastemateriaal krijgt bij de milieustraat een prachtige tas van gerecycled materiaal en een kanskaart waarmee prijzen zijn te winnen. De actie wordt door verschillende gemeenten ondersteund en door lande lijke publiciteit en reclame spots een succes worden. In 2012 waren 414 gemeenten in Nederland aangesloten bij Wecycle. Hierdoor verzekeren zij zich van optimale recycling van alle e-waste. Via Wecycle worden grond stoffen maximaal hergebruikt, schadelijke stoffen veilig verwijderd, illegale export voorkomen en CÖ2-uitstoot vermeden. Wecycle hoopt dat in 2019 per persoon zo'n 17 kilo wordt afgegeven. weGeNeR Media J) www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 april 2013 16 O zeeuwsamateurtheater.nl De Zeeuwen mogen zichzelf op de borst slaan wat betreft de inzameling van e-waste (electronic waste, zeg maar alle afval waar een stekker aan zit) voor hergebruik. Dat stelt Ted van Hintum, manager en PR man van Wecycle, een landelijke stichting met het hoofdkantoor in Zoetermeer. door Gerard van der Hoeven Wecyde promoot hun activiteiten om zoveel mogelijk mensen te leveren. te mobiliseren hun e-waste in Foto: Stichting Wecycle Uw advertentie in de dagblad bijlage op zaterdag 27 april Uw advertentie in de dagblad bijlage op woensdag 1 mei Uw advertentie in dé Weekkrant Koningseditie in week 17 Uw banner op de nieuwssite met een oranje tint* Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met tiw accountmanager voor een 'koninklijk' advies op maat of bel (088) 0139 995. Advertentieformaat en banner naar keuze Deze actie geldt niet in combinatie met andere afspraken of acties Na 33 jaar doet Koningin Beatrix afstand van de troon. Om deze jaren samen te vieren bieden wij u bij afname van ons Koningspakket 33% korting aan!

de Faam | 2013 | | pagina 16