Scheepswerf Meerman viert 250-jarig bestaan ISIIS Bobbe Mode heet nu House of Gerry Weber Rabobank Bank Battle Van der Jagt Willemse klant wint jaar autowassen Prachtig programma Koninginnedag SEM ZAKELIJK deze wee ARNEMUIDEN - De Scheeps werf C.A. Meerman bestaat 250 jaar. De historie van de werf gaat terug tot 1763. In dat jaar verleent het stads bestuur van Arnemuiden toestemming voor de op richting van een scheeps timmerwerf met helling. In 1786 koopt Jacobus Meer man de werf. Vanaf dat jaar is het een familiebedrijf. In 1986 stoppen de werkzaam heden op de werf. In 2003 verkoopt de toenmalige ei genaar C.A. Meerman het bedrijf met de complete in ventaris voor het symboli sche bedrag van 1 euro aan de gemeente Middelburg. Het jubileum wordt het hele jaar door gevierd met acti viteiten. Om te beginnen is er afgelopen vrijdag een tentoonstelling geopend in het Historisch Museum in Arnemuiden met de hoogte punten uit de historie van de werf. Wethouder Johan Aal- berts heeft deze tentoonstel ling geopend. Verderkomt er vanaf 1 juni, in samenwer king met De Schotse Huizen in Veere, een tentoonstel ling van schilderijen met betrekking tot de visserij in Zeeland. En 13 juli is een open dag op de werf, met maritieme ambachten. Dag van de Mondhygiënist De landelijke Dag van de Mondhygiënist is zaterdag 20 april. Deze dag is georga niseerd door de Nederlandse Vereniging van Mondhygië nisten, de beroepsvereni ging voor mondhygiënisten in Nederland. Het publiek wordt uitgeno digd om een kijkje te nemen in de mondzorgpraktijk voor onder andere een gratis mondzorgadvies. Dat kan tussen 10.00 en 16.00 uur bij Mondhygië- nepraktijk de Schelde, Gra- vestraat 2 in Vlissingen en Praktijk voor Mondhygiëne, Vlasmarkt 53-55 in Middel burg. I-zen bij Sint- Anthonijshoek KOUDEKERKE - In de sfeer volle Theeschenkerij van de mini-camping Sint-An- thonijshoek aan de Vlis- singseweg in Koudekerke is vandaag (woensdag 17 april) een exclusieve verkoopmid dag en avond van I-zen. Dit is het nieuwe label voor luxe casual dames basics die comfortabel zitten, die flatteren en gedragen kun nen worden in verschil lende alledaagse situaties. I-zen is niet in de reguliere kledingzaken te koop. VLISSINGEN - Na bijna tachtig jaar heeft Bobbe Mode aan de Walstraat 199 in Vlissin gen de deuren gesloten. De damesmodezaak is overge nomen en nu een House of Gerry Weber filiaal. House of Gerry Weber is met zesendertig zaken hard op weg om dé toonaangevende modeketen van Nederland te worden. House of Gerry We ber staat voor topkwaliteit, service en klantgerichtheid. De winkel in Vlissingen was de eerste Zeeuwse ves tiging. "De winkel is hele maal opgeknapt en erg mooi geworden", stelt filiaalleid ster Coby Houterman. "Het oogt veel ruimer en over zichtelijker." House of Gerry Weber biedt een prachtige voorjaars- en zomercol lectie voor de zelfbewuste vrouw van maat 36 t/m 48. Het Duitse concern heeft de merken Gerry Weber, Gerry Weber Edition en Taifun De damesmodezaak heeft een hele historie in Vlissin gen. In 1934 begon Bobbe Mode een stoffenwinkel op de hoek van de Coosje Buskenstraat en de Bad huisstraat. Vier jaar later verhuisde de zaak naar de Coosje Buskenstraat 63 en na de oorlog werd overge schakeld op confectiemode. Op de plek waar vroeger bakker Speckens zijn brood verkocht opende Bobbe Mode in 1992 een nieuwe modezaak. Acht jaar later nam Gimbrere de winkel over. House of Gerry Weber, Walstraat 199, Vlissingen, telefoon: 0118-440450. VLISSINGEN - Dertien basis scholen uit het werkgebied van Rabobank Walcheren/ Noord-Beveland ging&i on langs de strijd met elkaar aan. In een race tegen de klok losten bovenbouw leer lingen met behulp van inter net en andere naslagwerken verschillende vraagstukken op. In 42 minuten en 56 seconden wist team CBS 't Klinket uit Koudekerke de geheime code te kraken. Hiermee wonnen zij in hun VLISSINGEN - A. Heijstek uit Vlissingen mag zijn auto één heel jaar lang gratis la ten wassen. Hij is de geluk kige winnaar geworden van de Bovag WinterWasWeken. De prijs werd uitgereikt bij Autowasstraat Van der Jagt Willemse aan de Mercuri- usweg 29 in Vlissingen. Ron cluster. Team 3 van de Alge mene Basisschool uit Mid delburg wist in 49 minuten en 7 seconden de correcte oplossing te vinden. Hier mee werden zij de winnaar van het andere cluster. Met de BankBattle worden de leerlingen uitgedaagd om, door klassikaal samenspel, praktijkopdrachten uit te voeren en vragen te beant woorden over vakken, mu ziek, computers, techniek, radio, televisie en internet. van der Jagt: "Het is juist be langrijk uw auto ook in deze periode te wassen; pekel is immers funest voor de lak en de bodemplaat. Goed on derhoud van uw auto begint met een hoogwaardige was beurt. Dat is het beste voor uw auto én voor het milieu." Telefoon: 0118-419051. MIDDELBURG - De SEM heeft weer een prachtig pro gramma Samengesteld voor Koninginnedag in Middel burg. Om 9.15 uur houdt de (loco)burgemeester een openingstoespraak. Daarna volgt een aubade van de Jeugd Brassband en zijn de landelijke plechtigheden via het beeldscherm te be kijken". Van 11.00 -13.00 is de Telekids DiscoShow (ses sie 2 uur) en van 11.00-15.30 uur springkussen met bege leiding scouting. Van 13.00-14.00 zijn er kinderspelen Scouting, met uitloop tot 14.30 uur. 16:00 - 17:00 - Mega Min- dy met live band 17:00 - 17:30 - Change over 17:30-18:15 - Clearwater /Legends of Rock (gespon sord door Heineken) 18:15 - 18:45 - Change over 18:45 - 19:30 - MaverIX tribute 19:30 - 20:00 - Change over. 19:30 uur - Landelijke samenzang, Koningslied 20:00 - 21:00 - Crazy Pia no's on Tour I 21:00 - 21:30 - Paul Turner (pauze act Crazy Piano's) 21:30 - 23:00 - Crazy Pia no's on Tour II 23:00 - 23:15 - Change over 23:15 - 00:00 - Ali B op volle toeren Het programma is ook te vinden op: Moens Stoffering houdt open dag Moens Stoffering aan de Molendijk 59 in Nieuw- en Sint Joosland houdt op 19 en 20 april een open dag in de prachtige 1500 vierkante meter tellende showroom. Hierin staat een uitgebreide collectie van gordijnen, bin nen- en buiten zonwering, zitmeubelen, bedden, tapijt, relaxfauteuils en eethoeken in zowel klassieke als he dendaagse stijl. Ter zien zijn ook de nieuwe collecties van PVC-stroken en laminaat. Er is ook een hapje en drankje en speciale aanbiedingen. Zie voor meer informatie de advertentie in deze krant. Tweedehands kledingwinkel MIDDELBURG - In Middelburg opent op 23 april een nieu we tweedehandskleding winkel. Scoolstyle, zoals de kledingwinkel heet, is een initiatief van de Stich ting Kledingbank Zeeland in samenwerking met de praktijkschool Scool van het ROC in Middelburg. De kledingwinkel is onder deel van het lesaanbod van Scool, de praktijkschool van het ROC. Gevestigd naast een leslokaal wordt de winkel geïntrigeerd in het dagelijks lesaanbod van de leerlingen. Da winkel is dinsdag en donderdag van 9.00-13.00 en woensdag 12.00-17.00 uur open in het ROC gebouw aan de Raven- steijnweg la in Middelburg. AUTOWASSTRAAT 3 www.de-faam.nl De Historische Scheepswerf C. A. Meerman te Arnemuiden, de oudste nog bestaande werf in Zeeland, viert in 2013 haar 250-jarig bestaan als scheepswerf in Arnemuiden. De Faam woensdag 17 april 2013 14 en zomercollectie voor de zelfbewuste [8. foto: Tara De Vriend MIDDELBURG/VLISSINGEN O sint-anthonijshoek.nl I Een prachtige voorjaars vrouw van maat 36 t/m Op beeldschermen zijn in Middelburg op Koninginnedag de plechtigheden te bekijken. Tussen 10.00 en 11.00 uur is de abdicatie van de Koningin, in de Mozeszaal van het Koninklijk Paleis Amsterdam te zien. Daarna betreden de Koning, Koningin en Prinses Beatrix der Nederlanden betreden het balkon van het Paleis. Van 14.00 tot 15.30 uur is het vertrek van de Koning en zijn gevolg naar de Nieuwe kerk te zien en aansluitend de beëdiging en inhuldiging van de Koning. Daarna Volgt een toespraak en eedaflegging door de koning. foto: Robin Utrecht Fotografie O evenementenmiddelburg.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND - O www.moensstoffering.nl Bij Van der Jagt Willemse wordt het afvalwater opgevangen en milieuvriendelijk afgevoerd en verwerkt.

de Faam | 2013 | | pagina 14