r Vervanging lantaarnpalen Markt Kinderkleedjesmarkt op 4 mei Planten voor buurttuin Stromenwijk Wijktafel Dauwendaele begint half uur eerder Werkzaamheden Nassaulaan ProRail vernieuwt spoor in Arnemuiden Officiële ingebruikname zijlader Gemeente Middelburg heeft opdracht gegeven om de lantaarn palen op de Markt te vervangen. Volgende week begint CityTec met de werkzaamheden, die naar verwachting enkele weken gaan duren. Na de verlichting van de bruggen en het aanbrengen van sfeerverlichting aan de gevels van de winkelstraten wordt nu de derde fase van het in 2007 door de gemeenteraad aangenomen verlichtingsplan uitgevoerd. Al vrij snel na de plaatsing van de huidige lantaarnpalen op de Markt kwam men tot de conclusie dat de lampen weinig licht geven en dat dit winkeliers, gasten en bewoners een onveilig gevoel geeft. Wethouder Johan Aalberts: "De nieuwe verlichting helpt bij het beter onderscheiden van kleuren op de Markt, het herkennen van gezichten en draagt bij aan de veiligheid." De verlichting is tevens milieuvriendelijker. De jaarlijkse kinderrommelmarkt is dit jaar op zaterdag 4 mei op de Markt. De kinderkleedjesvrijmarkt begint om 08.00 uur en duurt tot ui terlijk 16.00 uur. De markt wordt georganiseerd door Stichting Evene menten Middelburg (SEM). Op de hoek Grevelingenstraat/Merwedestraat legt een groep vrij willigers op zaterdag 13 april een buurttuin aan. Heeft u een plant voor de nieuwe tuin? Kom dan tussen 10.00 en 13.00 uur naar deze plek. De buurttuin komt voort uit een wijkwens van een groep bewoners uit de Stromenwijk. Deze wens is vorig jaar door de gemeente ingewilligd. De gemeente maakt de grond klaar voor beplanting. De vrijwilligersgroep gaat werken aan een natuurvriendelijke, gifvrije openbare tuin, met perkplanten, plukbloemen, (keuken)kruiden, bessen en ander klein fruit. Het stuk grond is ongeveer 900 m2 groot. De groep vrijwilligers wil op zaterdag 13 april een verzameldag houden voor mensen die plantjes of zaden hebben voor de buurt/pluktuin. Meer informatie kunt u opvragen door een e-mail te sturen naar buurt-tuin@gmail.com. In juni wordt de tuin feestelijk geopend. Vanwege een volle agenda begint de wijktafel Dauwendaele van donder dag 18 april een half uur eerder. In plaats van de gebruikelijke starttijd van 20.00 uur begint de wijktafel nu om 19.30 uur. De wijktafel wordt gehou den in het ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat. Vanaf 19.00 uur staat koffie en thee voor u klaar. U bent van harte uitgenodigd. Tijdens de wijktafel van 18 april geeft de gemeente presentaties over het Wijkgericht Interventieproject Dauwendaele en het ophalen van huisvuil via zijbelading. Bekijk de volledige agenda op www.middelburg.nl wonen en verbouwen wijken en dorpen. Deze week zijn de werkzaamheden begonnen voor het afbouwen van de Nassaulaan. De werkzaamheden houden in dat de trottoirs en de parkeer- stroken worden opgebroken en de huis- en kolklaansluitingen worden vernieuwd. Daarna wordt alles weer herstraat. De werkzaamheden zijn begin juli afgerond. Neem voor meer informatie contact op met Peter Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. De lantaarnpalen worden vervangen door tien nieuwe exemplaren van circa 9,5 meter hoog. Om markten en evenementen overlast te besparen vinden de werkzaamheden plaats op maandag, dinsdag en woensdag. Op dinsdag 16 april om 15.00 uur plaatst wethouder Aalberts de eerste lantaarnpaal. Belangstellenden zijn van harte welkom om hier bij aanwezig te zijn. ProRail werkt aan het spoor in Arnemuiden. NS zet bussen in en adviseert reizigers zich van te voren goed te informeren over de reismogelijkheden via ns.nl. De werkzaamheden vinden plaats in de weekenden. De Van Cittersweg is afgesloten vanaf zaterdag 13 april 01.00 uur t/m maandag 15 april 04.00 uur. De Doeleweg is af gesloten vanaf zaterdag 20 april 01.00 uur t/m maandag 22 april 04.00 uur. Verkeer wordt omgeleid. Spoorbrug Arnekanaal De spoorbrug over het Arnekanaal is tijdens de werkzaamheden niet bedienbaar voor het scheepvaart verkeer. Gevolgen treinverkeer In verband met de werkzaamhe den is er tijdens deze periodes geen treinverkeer mogelijk tussen Goes en Vlissingen. GEMEENTE MIDDELBURG Maandag gaf wethouder Ed de Graaf van Milieuzaken het startsein voor het op een andere manier in zamelen van huisvuil door de offici ële ingebruikname van de zijlader. Naast de ingebruikname van de zij lader is ook het nieuwe uiterlijk en de nieuwe aanwinsten van het wa genpark gepresenteerd. Middelburg voert inzameling met de zijlader fasegewijs in. Het is de be doeling dat in 2015/2016 in alle wijken de nieuwe manier van wer ken is ingevoerd. Deze nieuwe ma nier van werken is niet los te zien van de totale afvalinzameling in Mid delburg. De aanpak moet duurzaam zijn en moet passen in de aanpak voor de komende 5 tot 10 jaar. Via een bewonersbrief en een fol der is aan de inwoners gevraagd de afvalcontainer anders aan te bieden. Hierbij is rekening gehou den met de huidige manier van aanbieden en het beperkt houden van de loopafstand. Met zijbelading hoeven de afvalbak ken niet meer handmatig te worden geledigd en zijn minder medewer kers nodig. Zijbelading werkt effi ciënter en vermindert de fysieke belasting voor de medewerkers. Door het invoeren van zijbelading wordt structureel 75.000,- per jaar bespaard en de afdeling Realisatiebedrijven I wordt met drie formatieplaatsen verminderd. Nieuwe wagens Om extra dienstverlening te orga niseren en milieudoelen te berei ken moeten er extra investeringen gedaan worden. Investeringen die zichzelf terugverdienen. Naast de nieuwe zijlader investeert Middel burg ook in het inzamelen van ondergronds afval. Er is hiervoor een nieuwe wagen aangekocht. Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg De Faam woensdag 10 april 2013 9 Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur www.de-faam.nl

de Faam | 2013 | | pagina 9