r r r f Het woord aan raadslid Krijn Hamelink Koninginnedag in Middelburg Raadsvergadering in stadskantoor Fietsopruimactie station en stadhuis O www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 april 2013 Gaan we op het minima beleid bezuinigen? Deze maand praat de gemeente raad over ombuigingen. Rond de 6 miljoen minder uitgeven. Een flinke opdracht. Bij de kaders is vastge steld dat alles wat de gemeente kas passeert onder de loep genomen zal worden. Vorige om buigingsronde was de minima daar van nog uitgezonderd. Nu niet. Het college ziet mogelijkheden om op het minimabeleid 250.000,- per jaar te bezuinigen. Niet door korten van uitkeringen maar door slimmer de eigen mogelijkheden van de mi nima zelf te gebruiken. De ChristenUnie wil echter niet bezuinigen op de minima. Ook als je 250.000,- uit kan sparen door dingen slimmer aan te pak ken vinden wij dat dat geld voor dezelfde groep moet worden her ingezet. In moeilijke economische omstandigheden hebben de arm ste het eerst en het meest te lij den. Toenemend beroep op de Foto: Aart van Belzen voedselbank, toenemend beroep op de zorg, toenemende werk loosheid is het gevolg. Voor je het weet zit je in een uitzichtloze situa tie. Vaak betreft het mensen met meerdere problemen. Ziekte en handicap. De CU is van mening dat het de le taak van de overheid is om voor Dinsdag 30 april viert Middelburg Koninginnedag. Dit gebeurt net als ieder jaar met optredens en spelen, maar dit jaar zijn er vanwege de troonswisseling nog wat extra's aan het programma toegevoegd. In de Faam houden wij u op de hoogte van het bijzondere programma. Op de Markt zijn er activiteiten en optredens voor alle leeftijden. Zo is er een live show van Mega Mindy en optredens van een Creedence Clearwater Revival én een Mavericks tribute band, Paul- deze mensen op te komen. Dat is belangrijker dan een nieuw theater of investeringen in een vrijetijds- park, of aanleggen van dure sport- voorzieningen. Mensen en instellingen met veel rijkdom en macht moeten bereid zijn die gaven op een verantwoorde manier in te zetten. Niet om zichzelf te ver rijken of om te speculeren, maar om te investeren in nieuwe projec ten. Dan kan er werkgelegenheid ontstaan die mensen weer kansen biedt. Ook de overheid kan daar een steen aan bijdragen. In het Middelburgs geval beginnend met 250.000,-. We willen geen ontmenselijking door de suggestie te wekken dat mensen die van een uitkering leven allemaal klaplopers zijn. En vluchtelingen allemaal profiteurs. Laten rijk en arm elkaar opzoeken en voor elkaar zorgen in solidari teit. Krijn Hamelink Fractievoorzitter ChristenUnie hamelinkj@zeelandnet.nl Turner en Ali B. Net al§ voor gaande jaren geven ook de Crazy Piano's acte de presence. Het Abdijplein is gereserveerd voor oud Hollandse spelen en ringrij- den. Alle reden dus om op 30 april naar de stad te komen. Om er zeker van te zijn dat u niks mist van wat er in Amsterdam ge beurt, staat er op de Markt een groot scherm. Hierop is 's ochtends live de abdicatie van Koningin Beatrix en 's middags de beëdiging en inhul diging van de Koning te zien. www.evenementenmiddelburg.nl De gemeenteraad komt op maandag 15 en dinsdag 16 april bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergaderingen bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda maandag 15 april 1) Opening, mededelingen en vaststelling agenda Vaststellen notulen raadsvergadering van 11 maart Rekenkamer Middelburg. Benoeming leden en samenwerking met de Rekenkamercommissie Vlissingen. Aansluitend worden de leden van de Rekenkamer beëdigd. Ombuigingsnota 2014-2017. Vaststellen nota en inspraakreacties. 2) 3) 4) Agenda dinsdag 16 april 5) Ingekomen stukken 6) Veiligheidsregio Zeeland. Ontwerp Gemeenschappelijke regeling 2013 7) Integraal Veiligheidsplan. Plan actualiseren met behulp van externe ondersteuning 8) Gemeentelijke communicatie. Initiatiefvoorstel aanbevelingen voor het actualiseren van het gemeentelijk communicatiebeleid 9) Leerlingenvervoer. Aanpassen afstandscriterium van de verordening 10) Cannatheek Kanaalweg. Weigeren omgevingsvergunning 11) Havendijkstraat/Karelsgang Middelburg. Starten bestemmingsplan procedure ten behoeve van de herontwikkeling 12) Compagnieplein. Herziening exploitatieopzet 13) Cleene Hooge. Ontwikkeling locatie camping 14) Bouwverordening. Vaststellen van de 14e serie wijzigingen van de verordening 15) Starterslening. Beschikbaar stellen extra budget De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeente raad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Volgende week is er weer een fietsopruimactie rondom het NS- station en het stadhuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weggehaalde fietsen kunnen worden opgehaald tegen contante betaling van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen van de fiets een legitimatiebewijs en een passende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedselbank). Meer informatie (0118) 67 57 41. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG BELEIDSREGELS VERORDENING LEERLINGENVERVOER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 2 april 2013 de be leidsregels leerlingenvervoer hebben vastgesteld. In de beleidsregels heeft het college vastaelegd op welke wijze zij omgaat met beoordelings- en be leidsruimte in de verordening leerlin genvervoer. De beleidsregels betreffen ae volgende onderwerpen: 1) wanneer sprake is van een handicap en hoe het college dat beoordeelt; 2) hoe de afstand van de woning naar school bepaald wordt; 3) hoe de reistijd van de woning naar school wordt vastgesteld; 4) hoe de hoogte van de kosten van openbaar vervoer worden berekend; 5) hoe ver de afstand naar een opstap plaats kan zijn; 6) wanneer een schoolbus ingezet wordt; 7) hoe het college vervoer naar een stageadres beoordeelt; 8) welk protocol gevolgd wordt wan neer sprake is van ongeoorloofd ge drag van leerlingen in het aangepast vervoer; 9) welk protocol gevolgd wordt wan neer sprake is van geweld, intimida tie of misbruik door leerlingen, of chauffeurs/begeleiders in het aange past vervoer. De beleidsregels treden in werking op 11 april 2013 en liggen voor een ieder gedurende 3 maanden ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. VASTSTELLING EN WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDENREGE LING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de vergadering van 20 januari 2009 heb ben besloten per 1 januari 2009 de Ar beidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg in te voeren, onder gelijktij dige intrekking van de Arbeidsvoor waardenregeling Middelburg 106 en de Arbeidsvoorwaarden uitvoeringsbe sluiten 107. Sindsdien is de Arbeidsvoorwaardenre geling gemeente Middelburg diverse keren gewijzigd. De laatste wijziging d.d. 12 maart 2013 betreft aanpassing van een aan tal artikelen inzake het FLO-overgangs- recht en de wijziging van de leeftijdsafhankelijKe factoren (artikelen 9b:22a en 9b:45a). Deze wijziging treedt met terugwerkende kracht in wer king op 1 januari 2013. De arbeidsvoorwaardenregeling Ge meente Middelburg en alle wijzigingen liggen voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 11 april 2013 tot 4 juli 2013) ter inzage in de informatiehoek van het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen beta ling verkrijgbaar. WIJZIGING UITVOERINGSBESLUIT Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op 26 maart 2013 het Uitvoeringsbesluit Af- valstoffenverordening van de gemeente Middelburg hebben gewijzigd. De wijziging heeft te maken met de in voering van zijbelading bij het ophalen van huishoudelijke afvalstoffen en be treft de wijze waarop containers aan geboden moeten worden. Deze wijziging is op 1 april 2013 in werking getreden. Het wijzigingsbesluit ligt voor een ieder ter inzage in de in formatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Galmgat 17: plaatsen dakkapel (28-3). Korte Delft 7: aanbrengen reclame (volant) (26-3). Noord weg 467: aanbrengen reclame (2-4). Oude Dijk 10 Nieuw- en Sint Joosland: bouw agrarische bedrijfsloods (2-4). Prooijenseweg 3A: bouw woning (18-3) rectificatie Faam 27-3-2013, hierin is deze aanvraag vermeld als Prooijenseweg 12. Seispark 18: uitbreiden van de woning (25-3). Zilvermeeuwstraat 26: plaatsen dakkapel (27-3). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Grote Sternstraat 36: uitbreiden woning (3-4). Rotterdamsekaai 9: kleinschalige detailhandelsactiviteit (28-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Zeeland - West-Bra bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een der gelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de vol gende aanvraag de beslistermijn te ver lengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: uitbreiden woning met aan bouw/garage Locatie: Boterbloemstraat 35 te Arnemuiden Nieuwe uiterste beslisdatum: 29 mei 2013

de Faam | 2013 | | pagina 8