Kort nieuws gemeente Vlissingen ADVERTORIAL De onwetendheid over de goudprijs en waarde van oude sieraden. De Gespleten Arent is verbouwd. Meeuwse handelsonderneming bv elektrotechniek Curiosa- en boekenmarkt OOST-SOUBURG - Evange liegemeente de Wijngaard houdt zaterdag 13 april in en rondom de kerk een Cu riosa-en boekenmarkt. Er is onder andere glaswerk, boe ken, schilderijen, klokken, tapijten, sieraden, meubels, servies, koper en tin. Tevens worden er tweedehands goederen aangeboden. De opbrengst gaat naar de zen ding. De markt begint om 9.00 uur aan de Kanaalstraat 8 in Oost-Souburg. Filmpresentatie over Namibië VLISSINGEN - Ada Schipper houdt vrijdag 12 april een gratis filmpresentatie over Namibië in wijkcentrum Het Palet in Vlissingen. Het begint om 19.30 uur. Zij geeft een beeld over wat zij in dit land heeft gezien en beleefd. Whiplash informatiedag VLISSINGEN - Whiplash kan de beste (dus ook u) over komen. Nochtans is sociale steun nodig voor iedereen met een gezondheidspro bleem, zeker voor mensen die niet spontaan herstellen van een whiplashtrauma. Zo blijkt uit onderzoek van de Vrije Universiteit Brussel dat sociale steun een voor name bepalende factor is voor het functioneren en de levenskwaliteit van mensen die 10 tot 26 maanden eerder een whiplashtrauma hebben doorgemaakt. Het Whiplash Informatiecentrum Europa (een lotgenotengroep van en door whiplashers) willen gedupeerden vrijblijvend helpen bij het opstarten van het herstel en indien nodig begeleiden in het eventuele schadebehandelings traject. Door onze jarenlange (eigen) ervaring met behandelaars en advocaten vergroten ge dupeerden hun kans op een zo goed mogelijk herstel. Het Whiplash Informatie centrum Europa houdt op 16 april in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis Vlissin gen een informatiemiddag over whiplash. De toegang is gratis. Aanmelden via: 0167- 56 78 60. Geslaagd turnweekend VLISSINGEN - Het paasweek end zit er weer op en Turn school Zeeland kan terug kijken op twee geweldige wedstrijddagen in Sport hal Baskensburg. Zowel de Zeeuwse Kampioenschap pen op zaterdag 30 maart als de Moreau Gymnastic Tour op maandag 1 april verliep gesmeerd dankzij de inzet van alle vrijwilligers. De turnsters van Turnschool Zeeland hebben het deze twee dagen prima gedaan. Er zijn behoorlijk veel medail les gewonnen. Eremetaal was er op deze wedstrijden voor Moira Jozwiak (goud en zilver), Merel de Rijke (zilver), Chanella Bouche- rie (brons), Daniek Witlox (2x goud), Fleur van Damme (goud), Ilse van Rijswijk (goud en zilver), Frederique Snijders (goud en zilver) Rachelle Hamels (goud), Proef nu het Renovatiemenu: 4 gangen voor maar 35 euro. Reseveer via 0118-636122 watertechniek Bijna elk groeiseizoen is er wel een periode dat de natuur niet voldoende water geeft. Het effect is al snel te zien aan de groei en bloei in uw tuin. Om het watertekort te compenseren moet er gesproeid worden. Deze tijdrovende werkzaamheden kunnen u uit handen worden genomen door het installeren van een automatische tuin beregening. Lees meer over tuinberegening op onze website. Nadeche Tuankotta (zilver), Larissa Borgs (brons), Char- lotte van Gils (zilver), Su- zanne Vriezekolk (brons), Wendy Goedebure (goud), Kelly Goedebure (2x brons), Savannah Poppe (zilver) en Lisa Hendrikse (goud). Odensehuis gaat beginnen VLISSINGEN - De Stichting Odensehuis Zeeland is bij zonder verheugd dat bekend is geworden dat, ondanks de bezuinigingen in de ge zondheidzorg, minister Edith Schippers en staats secretaris Martin van Rijn de komende drie jaar 32,5 miljoen euro willen investe ren in wetenschappelijk on derzoek naar dementie. De behoefte aan een inloophuis voor mensen met dementie in een beginstadium van de ziekte is gebaseerd op het gegeven dat alle profes sionele hulp bij elkaar niet in staat is om een wezen lijk probleem in het leven van dementerenden en hun familie op te lossen: de uit zichtloosheid die de betrok kenen ervaren. De Stichting Odensehuis Zeeland heeft een eerste Odensehuis ge realiseerd op Walcheren. Aan het Pablo Picassoplein te Vlissingen wordt dinsdag 16 april gestart met de eerste activiteiten. Hoe boeiend is onderwijs? VLISSINGEN - Een veilige om geving, betekenisvol leren, zelfstandig werken, samen werken, samenhang zien, talenten benutten, denkge woonten enz. Wie nieuws gierig hiernaar is en wil dat zijn kinderen ook boeiend onderwijs krijgen kan een kijkje nemen in de scholen van de vereniging Perspec tief. Zij zetten hun deuren open op woensdag 17 april van 8.30 -12.15 uur. Dit zijn: De Burcht-Rietheim, van Visvlietstraat 7 en Donge- straat 109 te Oost-Souburg. Het Kompas, Kroonjuweel 5 te Oost-Souburg. De Louise de Colignyschool, Alexan- der Gogelweg 65 te Vlissin gen. Het Vlot/Ichtusschool, Pablo Picassoplein 122 en Grote markt/ingang Waai gat te Vlissingen. De Wissel, Flamingoweg 53 en Kleiweg 15-17 te Vlissingen. Albert Plesmanweg 6 - Goes - Tel. 0113-212620 www.meeuwse-goes.com - info@meeuwse-goes.com ledereen weet dat goud en zilver geld waard zijn. Wat veel mensen echter niet weten is wat die paar oude kettinkjes, armbandjes, ringen en oorbellen waard zijn die al jaren in het nachtkastje liggen zonder gedragen te worden. De laatste jaren is -de goud prijs enorm gestegen. In vergelijking met 2007 is de prijs van goud en zilver mo menteel ruim twee keer zo hoog. In vergelijking met 2002 is dit bijna 6 keer zo hoog. Het is dan ook niet verwonderlijk dat veel men sen de brug niet slaan tus sen de hoge goudprijs, en de oude sieraden die ze ergens in een kastje hebben liggen. De mensen die, soms alleen maar uit nieuwsgierigheid, een goud inkoop punt bezoe ken, zijn vaak met stomheid geslagen als ze horen wat de waarde is van "dat spul wat toch maar in de kast ligt." Sceptisch Veel mensen nemen een ach terdochtige houding aan als het gaat over goud inkoop. Men vergelijkt een goud in koop punt al snel met een pandjeshuis waar mensen pas naartoe gaan als ze fi nancieel aan de grond zit ten. "Onzin" zegt een klant van Van Leeuwen Juweliers aan de Korte Geere in Middel burg. "Het is een gewone winkel en je krijgt ook goede uitleg. Een vriendin vertelde mij hoeveel geld ze had ge kregen voor haar oude sie raden. Ik b,en blij dat ik ook geweest ben. Ik had veel sieraden die ik al jaren niet meer droeg of zelfs nog nooit had gedragen. Wij zijn aan het verbouwen dus dit was een aangename ver rassing voor ons! Als het maar in mijn kast blijft lig gen heb ik er toch ook niets aan!" Wat de goudprijs morgen gaat doen weet niemand. Een feit is dat vandaag de prijs historisch hoog staat. Mensen die oude sieraden hebben die niet meer ge dragen worden zijn dan ook niet onverstandig om van deze hoge goudprijs te profi teren nu het nog kan. Z www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 april 2013 6 Het Open Nederlands kampioenschap WJKA Karate in Roosendaal was zondag. 24 prijzen werden veroverd door de karateka's uit Vlissingen in de onderdelen kata, teamkata kumité en teamkumitë. Het team bestaande uit 14 karateka's Elmarr en Dylan, Sharon, Darrel, Wouter, Avalon, Jouhaina, Jasper, Annabel, Queenzi, Noa, Aron, Ivy en Rayno en trainer/coach Richard Pluijgers gingen met het eremetaal tevreden naar Vlissingen. nx goud, 7 x zilver en 6 x brons! t O odensehuiswalcheren.nl Kopij voor deze pagina kunt u mailen: redactie.faam@ wegenermedia.nl GOUD EK ïKVKfl INKOOP. De toekomst O Goud en zilver inkoop Middelburg/Vlissingen, Van Leeuwen Juweliers. Korte Geere 9, Middelburg (50 meter vanaf plein 1940) Spuistraat 2, Vlissingen (naast de Bibliotheek, pand van voorheen Vlcomputer). Openingstijden: di-vr 11:00- 17:00 za: 11:00-16:00 www. vanleeuwenjuweliers. nl

de Faam | 2013 | | pagina 6