Kort nieuws gemeente Middelburg De Zeeuwse Muzikg/Jt in 't Soièaelthea wielertenue BELISOL 19 KNIP tot 4.500,- korting* tijdens de Belisol Lentedagen! Belisol Goes A S Informatie 2e Woondroom MIDDELBURG - In Middelburg bestaat sinds 2008 het Woon- droomproject: normaal be gaafde volwassen met au tisme kunnen zelfstandig wonen met de begeleiding die zij daarbij nodig hebben. Dit project is zo succesvol dat er weinig doorstroom plaatsvindt. Daarom hebben een aantal ouders van jonge ren met autisme het initiatief genomen een tweede Woon- droomproject op Walcheren te realiseren. Hiertoe is 18 april van 19.30 tot 21.30 een informatiebijeenkomst voor geïnteresseerde jongeren en hun ouders. De bijeenkomst is aan de Buitenruststraat 8 in Middelburg. Aanmelden via: 0118-432000. Bijeenkomst Beter zien MIDDELBURG - De Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) afdeling Middelburg-Veere houdt woensdag 17 april een bijeenkomst voor belangstel lenden over het thema 'Beter zien'. Er zal gerichte infor matie worden verstrekt over hoe hiermee om te gaan. Tevens is een erkende opto- metrist aanwezig. De lezing is in Ontmoetingscentrum Dauwendaele, Vrijlandstraat 65 in Middelburg. Aanvang: 15.00 uur. Meer lezen beter in taal MIDDELBURG - Het Sector- instituut Openbare Biblio theken en Stichting Lezen organiseren in 2013 en 2014 samen met de PSOs een reeks provinciale conferen ties over nieuwe samen werkingsstrategieën op het gebied van leesbevordering en zijn bedoeld voor stake- holders in de kinderopvang, het primair onderwijs en de bibliotheken. De eerste conferentie is woensdag 17 april in Middelburg. Een kwart van de basisschool leerlingen verlaat de school met een taalachterstand van 2,5 jaar. Bijna 15% van de 15-jarigen in Nederland is laaggeletterd. Voorlezen en vrij lezen hebben een positieve invloed op de taal ontwikkeling van kinderen. De bibliotheken hebben de programma's BoekStart en de Bibliotheek op school ontwikkeld* om laaggelet- terdheid terug te dringen en taalontwikkeling te be vorderen. Aanmelden via; secretariaat@zeeuwsebi- bliotheek.nl. De toegang is gratis en het is van 13.30 tot 16.30 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek. Pelgrimstocht over Walcheren grimstocht in een serie van zeven is 14 april. De bedoe ling is om over een periode van twee jaar op zondag middag een Pelgrimstocht te lopen van ongeveer tien kilometer langs bijzondere locaties en kerken op Wal cheren. Langs de route krij gen deelnemers stempels. De tocht begint op het Ab dijplein in Middelburg en eindigt in de Mariakerk in Gapinge. Als afsluiting is er een korte Vesper. Aanmel den via; 06-23665586. Lentefair in Klarenbeek MIDDELBURG - De Vrije School Zeeland, aan de Willem Arondeusstraat 59 in Mid delburg (Klarenbeek), houdt op 20 april een Lentefair van 10.30 tot 16.00 uur. Er is zo als ieder jaar een markt met producten als houten speel goed, wol en vilt, kleding, poppen, kaas, kaarsen, ho ning, hebbedingetjes en de leukste cadeautjes. Veel ervan is handgemaakt, fair trade en/of biologisch. En er is een rommelmarkt met tweedehands kinderkleding en speelgoed. Ook mag het vermaarde restaurant niet ontbreken, dit jaar is er zelfs een falafelkraam. Special Heroes Trail biedt kans MIDDELBURG - De Special Heroes Trail biedt kinderen en volwassenen met een handicap de mogelijkheid om mee te lopen op vijf plek ken in Nederland. We hopen veel geld in te zamelen voor Special Heroes, zodat veel kinderen in het speciaal onderwijs op een Special Heroes Day kennis kunnen maken met diverse tak ken van sport. Vandaag (10 april) start de trail om 9.15 uur bij de Klimopschool. Er zijn diverse afstanden te lopen. Per kilometer wordt één euro betaald voor het goede doel. Wethouder Sza- rafinski verricht de officiële start. Dit gebeurt na onder tekening van de samenwer kingsovereenkomst tussen de gemeente Middelburg en Special Heroes. Interactiefin de Morgenster MIDDELBURG - In De Morgen ster in Middelburg is zondag 14 april om 9.30 uur een bij zondere interactieve dienst. Thema is 'volger van Jezus'. Via smartphone, tablet of laptop kunnen bezoekers meebeslissen wat gezongen wordt en is te reageren op stellingen waar vervolgens de dominee op ingaat. Ook is er via internet contact met echte volgers van Jezus in Afrika. Wie al die mooie ap paraten niet heeft, doet voor 100 procent mee, via pen en papier. kozijnen en deuren Actie loopt tot 4 mei 2013 Profiteer ook van het verlaagd btw-tarief van 6%! EEN BETROUWBARE PARTNER Zeker van glashelder advies Zeker van professionele begeleiding Zeker van elke afspraak Zeker van een ruime keuze in kunststof, aluminium en hout Het is korting knippen tijdens de Belisol Lentedagen! Kom langs In onze showroom of bel voor een afspraak Nobelweg 2-24, 4462 GK Goes, 0113-211811 (joost<f-helisol.com www.bolisol-goes.nl Vttum m dn showfoorn muit dn voamtmiden www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 april 2013 4 Op vrijdag 12 en zaterdag 13 april speelt het orkest De Zeeuwse Muzikanten in 't Spiegeltheater (J.V. Sprengerlaan 6, Middelburg). Orkest De Zeeuwse Muzikanten bestaat uit enthousiaste musici met en zonder een beperking en deze muzikanten weten met hun enthousiasme en muzikaliteit het publiek altijd weer te treffen. Aanvang beide avonden: 20.00 uur. Kaarten a 12,50 te reserveren via Theaterverkoop Zeeland (tel. 0900-3300033). foto: P.R. MIDDELBURG - De eerste Pel O www.lentefairzeeland.nl O Kopij voor deze pagina is te sturen naar: Redactie. faam@wegenermedia.nl GRATIS i-pad of lotto- Belisol Vraag naar de voorwaarden

de Faam | 2013 | | pagina 4