Fietsen scoort! I Lezersmenu De Faam 1 In ben Albert Goeman schreef 'Het hoefje aan de dijk' DEAL VAN DE DEAL VAN DE WEEK DEAL VAN DE WEEK sweet ravel Om dit te stimuleren maakt deze landelijke fietscampag- ne het mogelijk om geldbij elkaar te fietsen voor het- goede doel. Fietsen Scoort bestaat al vanaf 1992 en is inmiddels uitgegroeid tot de grootste fietscampagne van Nederland. Dat is niet voor niets, want fietsen heeft veel voordelen, het draagt bij aan C02 reductie, het is gezond voor het lichaam, inspire rend in de vroege morgen en ontspannend na een dag werken. Bovendien kunnen de fietsende werknemers ook nog eens geld verdienen voor goede doelen. De werk gever kan iedere fietskilo- meter van zijn werknemers sponsoren en de opbrengst is bestemd voor duurzame ontwikkelingsprojecten in verschillende ontwikke lingslanden. Want het kli maatprobleem houdt niet op bij de Nederlandse grens en kan alleen in internationaal verband worden opgelost. Op deze manier kan de spor tieve werknemer dus drie dubbel scoren. Daarnaast kunnen de deelnemers ook nog eens meebeslissen welk project ze al fietsend willen steunen. Binnenkort staan er op de website van fietsen scoort vijftien projecten. De deelnemers kunnen hun stem uitbrengen en uitein delijk worden de projecten met de meeste stemmen gesteund met een extra be drag van 3000 euro ter on dersteuning van het project. Kijk voor meer informatie: www.fietsenscoort.nl. Show van gymclub Hygiëa WESTKAPELLE - Gymnastiek vereniging Hygiëa houdt woensdag 10 april voorver koop voor de uitvoering van zaterdag 20 april. De voor verkoop is van 19.00-20.30 uur in sportzaal de Bellink in Westkapelle. Kaarten zijn ook verkrijgbaar aan de kassa. Op zaterdag 20 april organiseert Hygiëa in West kapelle haar jaarlijkse uit voering. Er is een voorstel ling om 13.45 en 19.15 uur. Een kaartje kost 4 en 2,50 voor kinderen. Het thema van de jaarlijkse uitvoering is Tijd voor...'. Zo zijn de turndames 'overtijd' nemen de dansmeisje tijd om te snoepen. Ook de troonwis- seling komt aan bod bij Tijd voor een koning' en is het één groot feest bij Tijd voor de Toppers!'. Bijna alle groe pen van Hygiëa doen mee. Taxatie Waepen van Veere VEERE - Hotel Het Waepen van Veere, Markt 23-27 in Veere houdt maandag 15 april van 13.00 tot 16.00 uur een taxatiemiddag van taxa teur en veilinghouder Arie Molendijk. Hij zal deze dag oude en zeldzame boeken, handschriften, kloosterboe ken en of oude bijbels voor het publiek op hun waarde schatten. Hij geeft advies over verkoop of restauratie en kan ook een taxatierap port opstellen voor de ver zekering. YERSEKE - 'Zöas aaltied sloeg ik 's achens de krante even op, voornaemelijk om de fermieljeberichen nae te zien'. Zo begint één van de twintig verhalen van Albert Goeman (1920), gebundeld in het onlangs verschenen boekje 'Het hoefje aan de dijk'. Goeman schrijft al sinds de jaren dertig verha len. Maar tijdens zijn druk ke leven als melkboer en slijter in Yerseke kwam van het schrijven niet zoveel. Vanaf de jaren negentig zijn wel meer verhalen van hem gepubliceerd. En dit is de laatste bundel, zo besloot hij. Dingen van vroeger, anekdotes, die hij bewaard wilde zien. De bundel be gint met het 'hoefje' dat zo belangrijk is in zijn familie en dat uiteindelijk werd ont eigend omdat er nieuwbouw moest komen. Dit verhaal is in het Nederlands en daarna volgen eenentwintig in het Bevelands. Hilarisch is het verhaal 'In de maelstroöm van de tied' waarin Goeman vertelt over: 'Rare manne tjes in oanze oögen. Ze aan een geel gezicht en d'r oögen stoengen eêlegans scheêf. D'r aer droegen ze in een vlechte op d'r rik. Chinezen wazzen dat.' Die liepen met een blik met gebrande pin da's rond, Pinda, lekka.' Ook het verhaal 'Fragmenten uut 't daegelijkse leven' is bijzonder. Het gaat over een mevrouw in de wienkel mie een groöte erdersond. Eigen lijk moch'n nie binnen kom men, mae sommige deen dat toch. Dat beêst hurkte neer en dee een groöten oóp op de tegelvloer. 'Ach', zei die mevrouw, 'hij moest het kwijt hé? Je ruimt het wel op.' Het hoefje aan de dijk - Uitgeverij de Drvkkery - 100 pagina's, 12,50 euro. Geniet 3 dagen in hartje Drenthe bij Famiiiehotei De Koekoekshof in Eip. Beoordeeld met een 9,1 op Zoover! Ervaar de hartelijk- en gastvrijheid. 2 Overnachtingen met ontbijt, ix een 3-gangen verrassingsmenu en 1 dag fietshuur. Te boeken tot en met 22 december 2013. Universele oplaadkabel, geschikt voor maar liefst 8 verschillende merken! inclusief aansluitingen voor: ïPod iPhone, Biackberry, HTC, Motorola, LG, Sony Ericsson, Samsung, PSP, NOKiA, Mini USB en Micro USB. Eik toestel, altijd bereikbaar. Nu inclusief verzendkosten. ICafé Restaurant- "Een weekend fietsen, en heerlijk eten, in de beste fietsprovincie van Nederland". Overnacht in Hampshire Hotel- Avenarius**** in Ruurio en geniet van de Achterhoekse gastvrijheid. Overnacht hier 2 nachten met 2 personen. Inclusief ontbijt en meer! Geldig t/m 4 augustus 2013. We beginnen dit Lezersmenu met een voorgerecht van gerookte en gekookte lamsham. Het hoofdgerecht is een bijzondere combinatie van scampi en pasta in een tongstrelende saus. Deze 'Scampi k la Struys' is wederom het bewijs dat een etentje in Restaurant In den Struys kelder genieten op niveau is. We sluiten de avond af met een werkelijk over-heer-lijk dessert: assortiment van zoethout. BON LEZERSMENU |DE FAAM 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 april 2013 27 Volgens de landelijke campagne Fietsen Scoort kunnen er nog heel wat meer mensen op de fiets naar het werk gaan. FOTO: P.R. Nederland staat bekend als fietsland, maar volgens de landelijke campagne Fietsen Scoort kunnen er nog heel wat meer mensen op de fiets naar het werk gaan. door Rachel van Westen Ht laatste boekje van Albert Goeman uit Yerseke is 'Het hoefje aan de dijk', met prachtige verhalen. foto: P.R. sweetdëal Elke laatste woensdag van de maand staat een nieuw Lezersmenu in De Faam. Voor de maand april heeft De Faam, samen met Restaurant In den Struyskelder uit Veere, een heerlijk Lezers menu samengesteld. De inhoud van het menu en het restaurant wisselen maandelijks maar de formule blijft vrijwel hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijgt de lezer een heerlijk driegangen menu. Dit keer zit daar geen amuse of kopje koffie of thee achteraf bij. Wie culinair wil genieten in een sfeervolle bijzondere ambiance is bij Restaurant In den Struyskelder aan het juiste adres. Door Marina Meijers Deze deals koop je alfeen op www.sweetdeal.nl? Het Lezersmenu is uitsluitend te nutti gen in de maand april. Reserveren is gewenst en kan via www.struyskel der.nl, info@struyskelder.nl en tele foonnummer 0118-501392. Restaurant In den Struyskelder is te vinden aan Kaai 25-27 in Veere en vanaf april 7 dagen per week geopend. VOORLETTERS M/V:. J NAAM: ADRES: I GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN:

de Faam | 2013 | | pagina 27