I I 8 I I Trekpaardenshow Officiële mededeling: TOTALE LEEGVERKOOP! Keuken Kampioen 1 Dier van de week: Lieve modelpoes Lotje GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl Boeken en curiosamarkt Opfriscursus Nederlands Bij Keuken Kampioen Goes wordt alleen deze week van woensdag t/m vrijdag een totale leegverkoop gehouden. De vestiging Goes gaat verbouwen, dit betekent dat écht alles weg moet. Naast onze 20 showroomkeukens, die zelfs weg mogen tegen elk aannemelijk bod, gaat ook een deel van onze inboedel in de verkoop (o.a. woonkamertafels, accessoires, bureaus en diverse huishoudelijke apparaten). Kampioen in keukens Deze uitverkoop is alleen t/m vr 12 april geldig in: EF B Trekpaardenhouders op Walcheren houden op zaterdag 13 april een open dag. Van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur zijn de stoere werkpaarden aan het werk en bezoekers welkom. Op Walcheren doen mee: L de Visser aan de Zandweg 54a in Ritthem: Sj de Visser aan de Pekelingseweg 17 in Aagtekerke; E. Leendertse aan de Vliedberg 35 in Big- gekerke en Ard Blaas aan de Westhovenseweg 5 in Oost- kapelle. "De trekpaardenhouders op Walcheren doen allemaal iets anders", legt Piet Hanne- wijk van de organisatie uit. "Ze maken de grond klaar om te zaaien, ze strooien kunstmest uit op de weide, zaaien verschillende pro ducten en bij minder weer kunnen bezoekers meerij den op een wagen. Op onze grond, die in bruikleen is van Natuur monumenten, aan het Groe- newegje in 's-Gravenpolder gaan wij met vijf spannen paarden de grond klaar maken voor het poten van aardappelen. Dit pootgoed wordt geleverd door aardap pelverwerker Mc Cain uit Lewedorp." Het poten van de aardap pelen gebeurt met een ge restaureerde Vicon pootma- chine uit de vijftigerjaren. De bedrijven van Cees Mau- rice, Ab Paauwe, Bart van der Wekken, Ko Brooymans en Kees Mol zijn daar met hun twee- en driespannen aanwezig om het werk uit te voeren. In 's Gravenpolder wordt begonnen rond 10.00 uur en we gaan door tot in het hele perceel de aardap pelen in de grond zitten. KOUDEKERKE - Op het Blauwe Hof, Breeweg 11 in Kou- dekerke is zaterdag 13 en zondag 14 april weer een overdekte boeken en cu riosamarkt. Particulieren bieden boeken en curiosa te koop aan in vele soorten, maten en prijzen. Er zijn veel boeken over Zeeland, atlassen, ansichtkaarten, bijzondere kinderboeken, strips. Maar ook boeken over kunst, koken, geschiedenis, maritieme zaken, antiek, to pografie en religie. Tevens zijn er uitverkoopboeken en curiosa en brocante. De ope ningstijden zijn van 10.00 tot 16.00 uur, de toegang is gratis. VEERE - Schrijf je dat nu met een -d of -t? Is dat tegen woordig met een -c of -k? Wat bedoelen ze nu met. Vindt u het belangrijk om de krant goed te kunnen le zen of formulieren te begrij pen? Of om een goede brief te schrijven? De gemeente Veere biedt in samenwer king met de Stichting Wel zijn Veere en Scalda/ ROC de mogelijkheid om de ken nis op te frissen. De cursus bestaat uit 5 lessen van 2,5 uur. De cursus begint op 15 mei van 8.45 tot 11.30 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn Veere, Schoolstaat 4 in Oostkapelle. Aanmelden: 0118-583687. VLISSINGEN - Poes Lotje is zes jaar oud en op zoek naar een gezellig thuis. "Lotje is een leuke, gezellig kat. We plaat sen haar het liefst in een niet te druk huishouden, want daar houdt ze niet van. Lotje zit graag op schoot en houdt van knuffelen", vertelt Si- mone van het Dierenasiel. "Lotje vindt een tuin ook erg belangrijk, want ze ligt graag buiten in het zonnetje. Ook houdt ze er van om over het gras en door de struiken en planten te struinen. Lotje heeft last gehad van blaas gruis, dus ze heeft speciaal dieetvoer." Lotje woont lie ver niet samen met andere katten of honden, want dat vind ze iets te druk. Kleine kinderen is ook wat te druk voor haar, grote kinderen is geen probleem. Verder is Lotje dol op aan dacht en houdt van poseren voor een foto. Zo ook voor de foto bij dit artikel. Ze rende gelijk van haar grijze hokje, naar deze rieten stoel met het felroze kussentje. Benieuwd naar lieve poes Lotje? Kom dan eens ken nismaken met haar in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissin- gen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het asiel gesloten. Het is ook mogelijk om kennis te maken met het asieldier bui ten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Het asiel is bereikbaar via: 0118- 613579. CBW-erfeend zt O www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 april 2013 17 door de redactie door Tara De Vriend Interesse O Dierenasielwalcheren.nl Lotje houdt van buiten zijn maar niet teveel drukte. Ze is ook een fotomodel want poseerde graag. foto: Tara De Vriend Erik Leendertse aan het werk met zijn span paarden. foto: Rianne Lous van Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland

de Faam | 2013 | | pagina 17