Vrijmetselarij niet stoffig maar juist modern Coördinator Marketing m/v AKTIE TUIIUTREKKER Tevens Wat wil IK eigenlijk? OOSTKAPELLE - Wat wil IK ei genlijk is het thema van de workshop die Paut Krom kamp geeft tijdens de bijeen komst van de Vrouwen van NU Zeeland. In tien stap pen leer je doelen stellen en verwezenlijken. Jonge vrou wen die naast carrière en huishouden tijd vrijmaken om andere vrouwen te ont moeten, zijn op donderdag 18 april welkom. Deelname aan inspirerende topics met de titel 'Geen zin of tijd om te sporten, toch fit', 'Mezelf promoten' en 'Onverwacht gasten, toch wat lekkers op tafel', zijn keuze onderdelen. Het is bij Eetlokaal Loveren- dale aan de Oranjezonweg 1 in Oostkapelle, aanvang 19.30 uur. Aanmelden via: Blik terug in de tijd in Simnia DOMBURG - In zorgcentrum Simnia is 17 april, van 14.00 tot 16.30 uur, een nostalgi sche Zeeuwse middag. Le den van klederdrachtgroep Mooi Zeeland geven een de monstratie van een ouder wetse wasdag. Ze tonen hoe je mutsen en doeken moet plooien en ze bakken bab belaars. Tevens zijn eigen gemaakte Zeeuwse kaarten, Zeeuwse cadeauartikelen en oude ansichtkaarten te koop. Leuk om te zien zijn de voorraadblikjes, gehaakte spreien en wit linnengoed. In Vlissingen zit de loge van de Vrijmetselaars in de Palingstraat. Het heeft de deftige naam L'Astre De L'Orient. We ontmoeten daar de Vlissingse logevoor- zitter Danker Rijk en Jasper Zuijdervliet, redenaar van de Middelburgse vereni ging. Tijdens de open dag kan men kennis maken met de rijke historie van de vrij metselarij en kijken hoe het daar toegaat. Dat heeft toch nog vaak een stigma van een geheim, wat mysterieus gezelschap. Rijk: "Ondanks onze ideële doelstellingen, die uitgaan van gelijkheid en respect voor alle mensen op aarde ongeacht afkomst of geloof, is de vrijmetse larij nog steeds met de no dige mystiek omgeven." Dat zorgt blijkbaar voor onbe grip of onwetendheid over vrijdenkers. "Vergeet niet," aldus Zuijdervliet "dat bij voorbeeld tijdens de oorlog verenigingen van vrijmetse laars werden verboden." Hij is redenaar in de loge van Middelburg La Compagnie Durable, en blij dat de vrij metselarij tegenwoordig ook jongeren aanspreekt en zich aanmelden als lid. "Dat is alleen maar goed voor de doorstroming. Bij ons staat hoog in ons vaandel ontwik keling van jezelf, medever antwoordelijkheid, de ont wikkeling van het individu en het leren luisteren naar anderen. Met als doelstel ling dat ieder lid geestelijk verder kan ontwikkelen. De vrijmetselarij geeft daarbij bouwstenen, heeft geen dog ma's, maar wil begeleiden in de persoonlijke zoektocht naar waarheid." Zeeland telt zes loges waarvan zo'n 200 'broeders' lid zijn. Rijk: "Wij respecteren ieders waarheid. Zijn beslist geen religieuze beweging. Door naar elkaar te luisteren kan ieder lid in thema's zijn inzichten ken baar maken. Wij respecteren de vrijheid van meningsui ting. Onze bijeenkomsten houden we tweewekelijks in de verschillende loges." De open dag is op 20 april in de loges Stationsstraat 16 in Middelburg en Palingstraat 64 in Vlissingen van 10.30 uur tot 15.30 uur. Bevestiging Ds. Beukenhorst OOSTKAPELLE - Dominee Beukenhorst wordt zondag 14 april bevestigd als de nieuwe predikant van de Protestantse Gemeente in Oostkapelle. Dominee Phi- lippe Beukenhorst (56) is 13 jaar lang werkzaam geweest in Oostburg en heeft daar met diverse projecten bijge dragen aan een open kerk in de samenleving. Ook heeft hij zich jarenlang ingezet voor de ondersteuning van zending en werelddiaconaat in Afrika. Hij is getrouwd met Leuny de Kam, predi kant van de Doopsgezinde Gemeente Walcheren. De bevestigingsdienst is in de Zionskerk en begint om 14.30 uur. Lentemarkt in Egelantier OOSTKAPELLE - SVRZ locatie Egelantier in Oostkapelle staat woensdag 10 april van 10.00 tot 15.15 uur in het teken van de lente. Aan de Egelantier 1 staan er tal van kramen klaar om mooie spullen te presente ren. Tijdens de lentemarkt zijn er babbelaars en andere Zeeuwse producten te koop in de diverse kraampjes. Ook aan de inwendige mens is gedacht met de verkoop van wafels en koffie. Om 13.00 en 14.15 uur is er een Zeeuwse klederdracht show .en om 13.45 uur een demon stratie babbelaars bakken. Iedereen is welkom. 36 uur per week Middelburg HB0-W0 niveau wegenér.nl/werkenbij weGeNeR Media 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 april 2013 14 w vrouwenvannuzeeland.nl De vrijmetselarij heeft een wat stoffig karakter en al jaren te maken met vooroordelen. De reden om het 200 jarig bestaan van de Zeeuwse Vrijmetselarij onder de aandacht te brengen. Dat doen de diverse loges op 20 april door opendeurdagen. door Gerard van der Hoeven Redenaar Vrijmetselaarsvereniging Middelburg Jasper Zuijderveld (links) en logevoorzitter Vlissingen Danker Rijk in de vrijmetselaarsloge L'Astre de L'Órient in de Palingstraat. Foto-.H. Versluis Wegener Media is de grootste crossmediale uitgever van regionale en lokale journalistieke media in Nederland. Dagelijks bereiken de print en digitale uitgaven van Wegener Media miljoenen consumenten met nieuws en informatie uit hun directe leefomgeving. Ons portfolio bestaat uit: zeven regionale dagbladen, ruim 225 lokale huis-aan-huiskranten, diverse online en mobiele nieuwssites. Heb jij een sterke affiniteit met Zeeland? En vind je het een uitdaging om verantwoordelijk te zijn voor het marketingbeleid in het snel veranderende medialandschap? Wij bieden een leidinggevende functie met een breed scala aan aandachtsgebieden. Hiervoor zoeken wij kandidaten met een afgeronde HBO- WO opleiding en meerdere jaren relevante werkervaring in een soortgelijke functie. Wil je ons team komen versterken? Kijk dan voor het uitgebreide functieprofiel op: specialist in tuin- en parkmachines, tuinkassen, priëlen, oranjerieën, overkappingen J.W. Frisostraat 31, 4413 CB Krabbendijke, Nederland tel.:0113-501255 fax:0113-503684 info@cftuintechniek.nl www.cftuintechniek.nl en www.tuinkassenland.nl Prachtige tuintrekker met krachtige 12,5 pk B&S motor. Een robuuste Hydrostaat voor gemakkelijk manoeuvreren en met een zeer korte draaicirkel voor optimale wendbaarheid. Maait maar liefst 97 centimeter breed én ruim buiten de wielen zodat hij gemakkelijk en snel alle randen meeneemt!

de Faam | 2013 | | pagina 14