Komst mariniers biedt uitdagingen Vlissingen Vifaminehoek "De Krafifie" «Uw Slager SLAGERIJ WISSE i Inschrijving voor Colours By The Sea loopt storm i^BWIN^EL Dvd-box Verdwenen Nederland Aardappelen Bintjes kistje 10 kilo 3,00 Krop sla komkommer Bosje radijs Gekookte bietjes Huissalade vers uit eisen keuken Scharreleieren dubbeldooier 1,39 €0,49 400 sram 0,75 100 sram 0,75 10 stuks 1,49 HOLLANDSE AARDBEIEN EN ASPERGES Rapenburswes 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 WWW.UITAMINEHOEKDEKRAGGE.NL VERDWENEN Dubbel dvd! weekkrant.nl/webwinkel "De komst van de marinierskazerne naar Vlissingen biedt ook voor de middenstand en ondernemers van de Scheldestad mogelijkheden en uitdagingen." Dat zei de commandant van de marine, kapitein luitenant ter zee Willem Meijer op de Vlissingse Ondernemersborrel. Die werd voor de tweede keer gehouden tijdens een druk bezochte ontmoeting in De Concurrent, waar veel bekende Vlissingse onderne mers hun gezicht lieten zien. Samen met André Bustraan, waarnemend commandant, hield Meijer een praatje over wat de komst van de mari niers kan betekenen. In het 200 jarig bestaan is de ma rine nooit weggeweest uit Zeeland. Met de komst van zo'n 1800 mariniers, nu ge stationeerd in Doorn, bete kent dat dat deze mensen ook in en buiten Vlissingen hun leven gaan leiden. Dat biedt mogelijkheden voor ondernemers, maar ook voor verenigingen en organisa ties. De mariniers die zich in Vlissingen en omstreken zullen vestigen zijn volgens Meijer niet gebonden aan de kazerne, maar zullen ook vaak met gezin zich in het maatschappelijk leven inburgeren. De mariniers, bestaande uit operationele eenheden, gaan voor grote oefeningen vaak buiten Zee land, maar de kleinere oe feningen zijn in en nabij de nieuwe marinierskazerne bij de Vlissingse Buitenha ven. Meijer: "Ze worden niet in de kazerne opgesloten. Er zijn buitenshuisactiviteiten en zullen in hun nieuwe woonomgeving meedoen aan het sociale leven. Naast een kader van officieren re kenen we er op dat ook onze 'jonge honden' zich infiltre ren in het Zeeuwse leven." Met andere woorden zul len vele nieuwe bewoners al dan niet met hun gezin, ook een boulevardje of ter rasje pikken. "En anderen op zoek gaan naar wellicht een Zeeuws Meisje." aldus Meijer. Hij doelde ook op het feit dat het werk van de mariniers onderdeel kan zijn van diverse evenemen ten die ook voor de Vlis singse bevolking nieuw le ven kunnen inblazen. Als voorbeelden noemde hij de korps ver jaardag in decem ber die wordt gedeeld met de burgerbevolking. Jan Ja cobs van de VOC sprak de hoop uit dat zo weinig mo gelijk officiële momenten zoals inhuldigingen op de kazerne zullen zijn, maar in de openbaarheid zodat de bevolking daar ook van kan meegenieten. De comman dant zegde dit toe. Vervolg van de voorpagina: In oktober worden de we reldwijd gemaakte panelen bij elkaar gevoegd tot een naar verwachting 125 me ter breed wandtapijt, dat het verhaal vertelt van de mi gratie van de Schotten door de eeuwen heen. Museum De Schotse Huizen en Stich ting Veere-Schotland zijn vorig jaar benaderd door het organisatieteam van het 'Scottish Diaspora Tapestry Project' uit Prestonpans in Schotland, met het verzoek medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een tapijt over de Schotse diaspora. Het team heeft al eerder een wandtapijt van 104 meter gemaakt over de slag bij Prestonpans, geïn spireerd op het beroemde tapijt van Bayeux. Voor het huidige project volgen zij de sporen van de Schotten over de hele wereld, wat leidt tot een herleving van reeds lang bestaande relaties. Ie der deelnemend land maakt een aantal panelen van 50 x 50 centimeter, ontworpen door de Schotse kunstenaar Andrew Crummy. Het tapijt wordt in zijn geheel gepre senteerd tijdens de 'Home- coming celebrations' in 2014 in Edinburgh. Deze vijfjaar lijkse reünie biedt Schot ten uit alle windstreken de gelegenheid elkaar in een feestelijke ambiance te ont moeten. Daarna reist het ta pijt langs alle deelnemende landen. Iedere dinsdag van 13.30—16.00 uur wordt aan de panelen gewerkt in het handwerkcafé van Museum De Schotse Huizen. Iedereen kan er een kijkje nemen. VLISSINGEN - Dat het evene ment Colours By The Sea, op 14 juni, rondom de Bou levard van Vlissingen leeft bleek afgelopen week bij de Ondernemersborrel. Daar werd een videopresentatie gehouden van de Stichting Samen in Beweging, de or ganisatoren van het kleur rijke evenement. Een paar weken nadat de plannen voor deze sponsorloop wer den onthuld hebben zich al meer dan duizend mensen ingeschreven. Volgens Joan Verbeem van de organisatie loopt het storm: "Van de in schrijvingen komen er zo'n 60 a 70 procent van buiten de provincie. Dat is vooral te danken aan de social me dia, via Facebook, Twitter en YouTube. "Belangrijk is te weten dat de opbrengst deels gaat naar Kika (Kin deren Kankervrij) en onder steuning van psychische gezondheidszorg (Running Therapy). De Colour-Run is een uniek project afkomstig uit Amerika en wordt voor de eerste keer in Vlissingen gehouden. De funloop is voor het hele gezin en gaat niet om de prestatie, maar puur als sponsorloop en voor het plezier. Door het gebruik van biologisch af breekbaar kleurstof in een poedervorm krijgt de wan delloop van vijf kilometer, en drie kilometer voor kin deren, een prachtig kleur rijk effect. Joan Verbeem: "Mensen hoeven niet bang te zijn want de kleurstof is niet schadelijk voor mens en milieu." Colours By The Sea moet Vlissingen op de kaart zetten en dat zal door dit unieke spektakel waarbij duizenden mensen worden verwacht zeker lukken. Inschrijven via: info@co- loursbythesea.nl Voor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en verssesneden groenten. Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 13 april AANBIEDINGEN DEZE WEEK Mooie hamlappen 500 gr. NU 4,95 Shoarmapakket met broodjes en saus NU 6,95 Serranoham 100 gr. NU 2,29 Casselerrib 100gr. NU 2,19 Grillworst naar keuze 100 gr. NU 0,99 Smossalade met beenham 100 gr. NU 1,49 Saucijzenbroodjes NU extra voordelig Jonge Weijdelandkaas Roombrie Ons Genot 500 gr. Nu 4,75 100 gr. NU 0,99 500 gr. NU 6,95 Let op!!! DAG VAN DE SLAGER OP 18 APRIL a.s. Torenstraat 4 - Meliskerke - tel. 0118-566066 - www.slagerij-wisse.nl Nederland verandert in rap tempo. Wie herinnert zich in onze tijd van online shoppen en de smartphone nog het stroop halen bij de kruidenier? Het muziekkorps dat door de straten trekt bij elke feestelijke gelegenheid? De melkboer die met een handkar door het dorp sjokt? Het zijn vergeten taferelen die op de dubbel-dvd Verdwenen Nederland weer tot leven komen. Op deze dvd-box ziet u o.a. de special Van Doarp en Durp van het prijswinnende televisieprogramma Andere Tijden. Daar naast bevat de dvd een groot aantal extra's die een prachtig beeld geven van het inmiddels bijna verdwenen dorpse leven in Nederland. Adviesprijs 14,05 Lezersprijs 11,95* categorie dvd's en games BON - Dvd-box Verdwenen Nederland O www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 april 2013 10 door Gerard van der Hoeven Waarnemend commandant André Bustraan (links) en commandant van de Marinekazerne Vlissingen Willem Meijer. Er zijn al veel inschrijvingen voor het evenement Colours By The Sea in Vlissingen. foto: Voor al uw vers vlees, vleeswaren, Zeeuwse specialiteiten en catering aA Deze aanbiedingen zijn geldig van maandag 8 t/m zaterdag 13 april 2013 WURKWHI exclusief verzendkosten Hierbij bestel ik: (aantal) x Dvd-box Verdwenen Nederland 11,95* exclusief verzendkosten, van 2,95 Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. VOORLETTERS VOORNAAM NAAM ADRES (Jm Ov POSTCODE HUISNUMMER PLAATS TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Dvd-box Verdwenen Nederland', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. Dé Weekkrant gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op deweekkrant.nl treft u nadere informatie aan.

de Faam | 2013 | | pagina 10