r r r r r 'Zorgeloze dagen' voor mantelzorgers f Vervanging lantaarnpalen Markt Informatiebijeenkomst zonnepanelen Vakanties sociale minima Walcheren Werkzaamheden Nassaulaan Nieuwe manier legen afvalcontainer O www.de-faam.nl De Faam woensdag 3 april 2013 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Manteling biedt mantelzorgers de mogelijkheid om er drie dagen tussen uit te gaan. Van 10 t/m 12 juni krijgen zij de gelegenheid om in een bijzondere omge ving de accu weer op te laden en inspiratie op te doen. Onder de profes sionele begeleiding van Luuc Smit, docent aan de Hogeschool Zeeland, en coördinatoren van Manteling is er gelegenheid om na te gaan hoe je de situatie kunt verbeteren. Daarnaast bevat het programma veel ont spannende activiteiten. De dagen worden gehouden in het Dominicaner Klooster in Huissen. De kosten voor deze drie dagen zijn zestig euro per persoon, inclusief vervoer per touringcar en verblijf met volpension. Man teling kan mantelzorgers informeren over alle mogelijkheden van vervan gende zorg en welke verzekeringen de kosten daarvan vergoeden. Aanmelden door middel van inschrijfformulier kan tot en met 21 april. Inschrijfformulier en folder zijn verkrijgbaar bij Manteling: 0118 - 55 35 30 of info@mantelingwalcheren.nl. Op donderdagavond 11 april vanaf 19.30 uur is er in het Palet, Johan van Reigersbergstraat 2 in Middelburg, een informatiebijeen komst over zonnepanelen. Mensen die zonnepanelen willen aan schaffen, kunnen zich tijdens deze bijeenkomst direct inschrijven. De ZMf en Zeeuwind hebben de handen ineen geslagen en werken samen aan meer zonne^nergie in Zeeland. Onder de naam 'Het Zon Effect1 is een gezamenlijke inkoop georganiseerd waardoor we in 2013 weer tegen een scherpe prijs diverse pakketten zonnepanelen kunnen aanbieden. U kunt kie zen uit pakketten met volledige installatie of 'doe-het-zelf' pakketten. Het Zon Effect begrijpt dat het aanschaffen van zonnepanelen een fikse in vestering is, die veel vragen met zich meebrengt. Tijdens de informatiebij eenkomst kunnen mensen kennis maken met de mensen achter Het Zon Effect en met de leverancier en installateur van de panelen. Er wordt infor matie gegeven over de aangeboden pakketten en producten. Uiteraard is er ook alle ruimte voor vragen vanuit de zaal. Meld u nu aan voor deze bijeenkomst via www.hetzoneffect.nl. Vanaf 8 april kunt u zich via deze website ook inschrijven voor een van de zonnepakketten. Stichting Vakanties Minima Walcheren organiseert, evenals voor gaande jaren, vakanties voor de minima op Walcheren. Het inkomen mag niet meer zijn dan 110% van de bijstandsnorm. De regeling geldt dus ook voor degenen die een AOW-uitkering hebben. Marveld De vakanties voor de gezinnen met minderjarige kinderen zijn gepland van 28 juni tot en met 5 juli in recreatiepark Marveld in Groenlo, in de Achterhoek tus sen Enschede en Doetinchem. Het verblijf op Marveld is op basis van vol pen sion. De eigen bijdrage is 60 euro per persoon. Meer informatie over het recreatiepark kunt u vinden op www.marveld.nl. Macedonië Voor de alleenstaanden, echtparen en samenwonenden (30+) zonder thuis wonende minderjarige kinderen is van 2 tot en met 9 september Zuidoost Macedonië de bestemming. Het vervoer is per vliegtuig en het verblijf is op basis van halfpenston. De eigen bijdrage is 250 euro per persoon inclusief twee excursies. Inschrijven Belangstellenden uit Middelburg kunnen zich inschrijven op maandag 8 april, van 09.30 uur tot 12.00 uur in Hof van Buren aan de Oranjelaan 19 in Middel burg. Inschrijven in Vlissingen kan op 8 april van 14.00 tot 17.00 uur in de kantine van handboogvereniging De Eendracht, Baskenburgpad 10. Dinsdag 9 april kunt u zich inschrijven van 10.00 tot 11.30 uur in het gemeentehuis van Domburg. Bij inschrijving moet u een formulier overleggen van uw maand- of jaarinkomen! Wie zich komt inschrijven voor de reis naar Macedonië moet naast het formu lier een geldig paspoort of identiteitskaart meenemen. Bij inschrijving hoort ook een aanbetaling. Voor gezinnen met kinderen is dat 60 euro, voor alleen staanden en echtparen 100 euro. Deze aanbetaling wordt uiteraard in minde ring gebracht op de reissom. U ontvangt bij de inschrijving een informatieblad met de belangrijke gegevens. Kijk voor meer informatie op https://sites.google.com/site/stichtingvmw/nieuws Gemeente Middelburg heeft opdracht gegeven om de lantaarn palen op de Markt te vervangen. In de week van 15 april zal het bedrijf CityTec starten met de werkzaamheden die naar verwach ting enkele weken gaan duren. In 2007 stemde de gemeenteraad in met een nieuw lichtplan voor de binnenstad bestaande uit drie stappen. Het eerste deel is eind 2009 door de gemeente uitge voerd door de bruggen te verlich ten. De tweede stap betrof het aanbrengen van de sfeerverlich ting in de winkelstraten. De onder nemers hebben deze verlichting eind vorig jaar gerealiseerd. Nu is de gemeente aan zet voor het ver vangen van de verlichting op de Markt. Al vrij snel na de plaatsing' van de huidige lantaarnpalen op de Markt kwam men tot de conclu sie dat de lampen weinig licht geven en dat dit winkeliers, gas ten en bewoners een onveilig ge voel geeft. Wethouder Johan Aalberts licht toe: "De nieuwe ver lichting helpt bij het beter onder scheiden van kleuren op de Markt en het herkennen van gezichten en draagt bij aan de veiligheid." De verlichting is tevens milieu vriendelijker. De lantaarnpalen worden vervan gen door tien nieuwe exemplaren van circa 9,5 meter hoog. Het on derste deel van de huidige palen, waarin de elektriciteitsvoorziening voor de weekmarkt is geplaatst, blijft bestaan. Daar bovenop wor den zitbankjes gecreëerd. De werkzaamheden zullen vanaf 15 april plaatsvinden op maandag, dinsdag en woensdag. Op deze manier ondervinden de markt kooplieden op donderdag en mo gelijke organisatoren van evenementen in het weekend hier geen hinder van. De werkzaamhe den gaan enkele weken duren. Er wordt gezocht naar een bestem ming voor de bestaande lantaarn palen. Op dinsdag 16 april om 15.00 uur plaatst wethouder Aal berts de eerste lantaarnpaal. Belangstellenden zijn van harte welkom om hier bij aanwezig te zijn. In de week van 8 april start aannemingsbedrijf KWS Infra BV uit Sas van Gent, in opdracht van de gemeente Middelburg met de werkzaamheden voor het afbouwen van de Nassaulaan. Het werk wordt in hieronder genoemde fases uitgevoerd: le fase: Nassaulaan (gedeelte tussen de Pr. Beatrixstraat - Koningin Julianastraat inclusief kruising), werk be treft: opbreken trottoirs en parkeerstrook, vernieuwen huis- en kolkaansluitingen, opnieuw aanbrengen straatwerk, duur fase 1 ca. 3 weken; 2e fase: Nassaulaan (gedeelte tussen de Prinses Julianastraat - Prins Willem Alexanderstraat), werk betreft: opbreken trottoirs en parkeerstrook, vernieuwen huis- en kolkaansluitingen, opnieuw aanbrengen straatwerk, duur fase 2 ca. 1 week; 3e fase: Nassaulaan (gedeelte tussen de Prins Willem Alexanderstraat - Zacharias Jansenstraat inclusief krui sing), werk betreft: opbreken trottoirs en parkeerstrook, vernieuwen huis- en kolkaansluitingen, op nieuw aanbrengen straatwerk, duur fase 3 ca. 2 weken; 4e fase: Nassaulaan (gedeelte tussen de Zacharias Jansenstraat - Oranjelaan inclusief kruising), werk betreft: opbreken trottoirs en parkeerstrook, vernieuwen huis- en kolkaansluitingen, opnieuw aanbrengen straatwerk, duur fase 4 ca. 3 weken; 5e fase: Nassaulaan (gedeelte tussen de Oranjelaan - Sportlaan), werk betreft: opbreken trottoirs en park eerstrook, vernieuwen huis- en kolkaansluitingen, opnieuw aanbrengen straatwerk, duur fase 5 ca. 3 weken; 6e fase: hele Nassaulaan, werk betreft: frezen huidige asfaltdeklaag, herstellen goottegels en uitvullen vakken, aanbrengen nieuwe deklaag, duur fase 6 ca. 4 dagen. De werkzaamheden zullen indien het weer het toelaat begin jïili zijn afgerond. Neem voor meer informatie contact op met Peter Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. Vanaf maandag 8 april worden in vijf (deel)wijken op een nieuwe manier, met een zogenoemde 'zijlader', de af valcontainer geleegd. Bewoners voor wie de nieuwe manier van ophalen gaat gelden hebben hierover een brief met folder ontvangen. Omdat de zijlader de afvalcontainer vanuit één kant moet oppakken, kan het zijn dat de container aan de andere kant van de weg aangeboden moet worden. De zijde van de straat waar de afvalcontainer moet staan wordt aangegeven met oranje stippen op het trottoir. De con tainer moet niet bij de stip staan, maar aan de zijde van de weg waar de stip staat. Omwisselen 25 liter GFT-emmer Enkelen hebben nog een 25 liter GFT- emmer. Dit formaat kan niet door de zij lader geleegd worden. U kunt deze GFT-emmer bij de Realisatiebedrijven, aan de Waldammeweg 11, omruilen voor een 140 liter GFT-afvalcontainer. Hier zijn geen kosten aan verbonden. Kijk voor meer informatie en plattegron den van uw wijk waar op te zien is voor wie de nieuwe manier van legen afval container geldt op www.middelburg.nl. U vindt de informatie rechtsonder op de homepage onder 'direct naar'. Op de plattegronden is te zien aan welke zijde u uw afvalcontainer moet plaatsen en hoe de rijrichting van de huisvuilwagen is.

de Faam | 2013 | | pagina 9