r r Het woord aan raadslid Luc Vandezande Commissievergaderingen in april E Sinds 1 januari is de controle op de verkoop van alcohol in supermark ten en horeca overgegaan naar de gemeentes. In een interview in de PZC erkende burgemeester Berg- mann van Middelburg dat de con trole nog niet geregeld is. Er wordt nog gesproken met andere gemeen tes en handhavers/controleurs moe ten nog opgeleid worden. En dat maakt mij behoorlijk nerveus. Want controle is echt broodnodig! Dat besef drong diep tot me door toen ik een aantal jaren geleden aan een barman in een Middelburgse horeca gelegenheid vroeg of hij alcohol schonk aan duidelijk dronken jonge ren. Zijn antwoord schokte me. Als ze het hier niet krijgen, krijgen ze het wel ergens anders, zei hij. Alcoholmisbruik onder jongeren is een ernstig probleem. Uit weten schappelijk onderzoek blijkt dat veel drinken bij jongeren blijvende schade aanricht. Dus stelde ik als fractievoorzitter van GroenLinks naar aanleiding van het interview kri tische vragen aan de burgemeester. De antwoorden die ik vandaag kreeg stellen mij niet gerust. De burge meester geeft in zijn antwoord aan dat er eigenlijk niet genoeg geld uit Den Haag komt om voldoende te controleren. Daarnaast vindt hij dat ouders verantwoordelijk zijn voor hun kinderen. Prima, maar zegt de burgemeester nu dat bij gebrek aan geld ouders voortaan hun kinderen naar horecagelegenheden moeten volgen om te verhinderen dat ze te veel drinken? Dat hoop ik toch niet! Moeten we dan maar rekenen op de goodwill van de horecaonderne mers? Natuurlijk, niet elke horecaon dernemer of barman zal zich onverantwoord gedragen. Maar de slager het eigen vlees laten keuren, dat is niet verstandig. Voor de gezondheid van onze jonge ren moet er stevig gecontroleerd worden. Dat zeg ik als ouder, als le raar en ook als raadslid. En ik raad alle inwoners die het met me eens zijn, dat aan raad en college duide lijk te maken. Reageren? luc_vandezande@hotmail.com Fractievoorzitter GroenLinks Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raads commissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen beslui ten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 15 en dinsdag 16 april. De commis sievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 3 april. Zij gaan onder andere het leerlingenvervoer bespreken. Maandag 8 april verga dert de commissie Ruimte. Op de agenda staat onder meer de Cleene Hooge als mogelijke campinglocatie en een bestemmingsplanprocedure voor HavendijkstraatyKarelsgang. De commissie Algemeen Bestuur vergadert op dinsdag 9 april. Zij gaan het onder meer hebben over de Ombuigingsnota 2014-2017, de schriftelijke inspraakreacties op die nota en het rapport "Communiceren: een kwestie van mentaliteit'. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een on derwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegrif fier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 3 april 2013 8 VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat een parkeerschijf- zone wordt ingesteld in de Leliestraat en dat de bewoners van de Leliestraat, per adres en tegen betaling van legeskosten, in aan merking komen voor maximaal twee onthef fingen om langer dan twee uur en zonder parkeerschijf te parkeren. Inzage Het besluit ligt tot en met 15 mei 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunnin gen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 4 april tot en met 15 mei, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werkin s aeri< 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). ina> het besluit waartegen het is gericht (artikel nghe U bent Belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (arti kel 1:2 van de Algemene wet bestuurs recht). Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake .als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omge ving van de weg waarop een besluit betrek king heeft. Bij een willekeurige* verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvol doende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs ver weten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Alge mene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan Kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bijdevoorzieningenrechtervan de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningen- rechter, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht ge heven. Foto: Aart van Belzen WET MILIEUBEHEER Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij op basis van ar- tikel 3, 131lid 4 van het Activifeitenbesluit maatwerkvoorschriften op 26 maart 2013 hebben opgelegd met betrekking tot het niet hoeven beschikken van een vetafscheider en een slibvangput ten aanzien van Vlasmarkt 45, Stichting Chocolate Lovers Laurens Stom mes weg 30, Huize 'Hof van Tange' De besluiten waarbij de maatwerkvoor schriften zijn gesteld en de op de besluiten betrekking hebbende stukken liggen gedu rende zes weken, van 4 april tot en met 15 mei elke werkdag tijdens kantooruren ter in zage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving een mon delinge toelichting gegeven op voornoemde stukken, telefoonnummer (0118) 67 52 48. Bezwaar Indien men het niet eens is met deze beslui ten, dan kan men ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van de bekendmaking van deze besluiten bij het college van burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: - naam en adres van de indiener; - de dagtekening; - omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de gronden van net bezwaar. De besluiten treden in werking na afloop van de bezwarentermijn. Het maken van bezwaar heeft geen schorsende werking. In dien men bij het college van burgemeester en wethouders een bezwaarschrift heeft in gediend, kan men tevens een verzoek tot net treffen van een voorlopige voorziening bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State doen indien men van me ning is dat de onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belangen, vereist. Een ver zoek tot een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 2Ó019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maat- werkvoorscnriften Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot het opleggen van maat werkvoorschriften ten aanzien van Autoser vice van Liere gevestigd op het perceel plaatselijk bekend als Voltaweg 33 te Middelburg. Het gaat om voorschriften als bedoeld in ar tikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.2.20 lid 1 en 2.20, lid 5 van het Besluit algemene regels voor inrichtin- gen milieubeneer (Activifeitenbesluit) en de ijbehorende Regeling algemene regels voor inrichtingen milieubeneer (ministeriële regeling). Op basis van artikel 2.2.20 lid 1 en 2.20, lid 5 van het Activifeitenbesluit en de bijbehorende ministeriële regeling be staat net voornemen maatwerkvoorschriften te stellen met betrekking tot geluid en ge dragsregels. Het ontwerpbesluit en de 'op het besluit be trekking hebbende stukken liggen gedu rende zes weken, vanaf donderdag 4 april tot en met woensdag 15 mei 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor.. Belanghebbenden kunnen gedurende de ter inzage termijn een zienswijze over vo renstaande, naar keuze, schriftelijk of mon deling naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze dient te worden in gediend bij het College van burgemeester en wethouders van Middelburg, postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, in dien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mondeling ken baar worden gemaakt, via telefoonnum mer (0118) 67 52 48. INSPRAAK HERINRICHTING KAAIENROUTE Stationsstraat, Londensekaai, Bierkaai, Rouaansekaai, Rotter da m sekaa i Hef afgelopen jaar heeft de gemeente Middelburg in samenwerking met een klankbordgroep die bestaat uit bewoners van de Kaaien en de Fietsersbond, gewerkt aan een plan voor afwaardering van de verkeersfunctie van de kaaienroute. Uit deze samenwerking is een ontwerp voor de herinrichting van de Kaaienroute tot stand gekomen dat met ingang van 8 april in het kader van de inspraakprocedure ter inzage wordt gelegd. Ontwerp Bij dit ontwerp wordt het verblijfskarakter van de kaaienroute benadrukt. Het snel heidsregime wordt verlaagd van 50 naar 30 km per uur. De inrichting wordt zodanig dat de verkeersveiligheid en leefbaarheid wordt verbeterd. Door het verlagen van de snelheid en de her inrichting, wordt de kaaienroute minder inte ressant voor het doorgaande verkeer. Hierdoor zal de verkeersintensiteit verder af nemen. Door de afname van snelheid en ver keersintensiteit verbetert het fietsklimaat op de kaaienroute. Dit is een belangrijke doel stelling vanuit het project Bike Friendly Cities. Herinrichting van de aansluiting van de Stati onsstraat op de Stationsbrug en reconstructie van de kruispunten bij de Koningsbrug en de Beafrixbrua dragen bij aan het verbeteren van de verkeersveiligheid van het langzame verkeer. Tegelijkertijd zal met de herinrichting van de kaaien de verkeersregelinstallatie bij de Bellinkbrug worden verwijderd. Met de aanleg van een wandelroute langs het water en het plaatsen van zitbanken, wordt het verblijfskarakter van de kades sterk verbeterd. Conform het landelijke beleid Duurzaam Veilig Verkeer worden de voorrangsmaatre gelen opgeheven. Dit betekent dat alle kruis punten en aansluitingen van zijstraten gelijkwaardig worden en dat zebra's o'p oversteekplaatsen worden verwijderd. Voor deze maatregelen en het verlagen van de snelheid van 50 naar 30 km per uur is een verkeersbesluit vereist. De procedure voor het verkeersbesluit start na het vaststellen van het eindverslag van de inspraakproce dure door het college van burgemeester en wethouders. Inspraakavond Het ontwerp wordt gepresenteerd op woensdag 10 april om 19.30 uur in raad zaal van het stadskantoor. Inzaae De tekening en een toelichting op het ont werp liggen gedurende zes weken ter in zage: van 8 april tot en met 20 mei. Hiervoor kunt u elke werkdag tijdens kan tooruren terecht in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de projectleider Rob Vermeer [0118) 67 53 17 of r.vermeer@middel- irg.nl. Zienswijze Tijdens de inzageperiode kunnen belang hebbenden mondeling of schriftelijk een zienswijze indienen. Uw zienswijze richt u aan: Burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen naar voren heeft gebracht, kan geen be roep instellen bij ae rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Eindverslag Van de inspraak wordt een eindverslag ge maakt. De vaststelling van het eindverslaa wordt gepubliceerd in de Faam. Het eind verslag wordt toegezonden aan de indie ners van een zienswijze. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Dam 27: schilderen pand |20-3). Kuipers-RietbergkwarHer 2: kap en 1 boom (21-3). Naqtgla: gevelkozijn (25-3). llasstraat 56: aanpassen buiten- Nieuwe Burg 40: interne verbouwing (20-3). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat ae tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Bierkaai 1: ged. vervangen 5 rameti begane grond (22-3). Lange weg 24, Nieuw- en Sint Joosland: vernieuwen dak schuur (26-3). Nadorstweg 8: bouw schuur/berging (25-3). Noordweg 402: bouw kassencomplex met bedrijfsloods (25-3). Sloeweg 5, Amemuiden: bouw be drijfsruimte (25-3). Vèersegat 17, Amemuiden: uitbrei den woning (26-3). Vinkenhof 5: verwijderen raam; dicht maken gevel (26-3). Bij de hierooven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter Bij de Rechtbank Zee land - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrechf (WaBo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de be slistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het plaatsen van een staalconstructie op een bunker (55407). Locatie Abeelsewea. Nieuwe uiterste beslisdatum: 14 mei 2013. Voor: het wijzigen van de reclame. Locatie: Nieuwe Burg 40. Nieuwe uiterste beslistermijn: 20 mei 2013.

de Faam | 2013 | | pagina 8