Kort nieuws gemeente Middelburg 0118-592717 B 1 Ah Wilt u fris het voorjaar in? Adviesburo voor Particulieren (3I MERKZONNEBRIl!K)P UW EIGEN STERKHiE tilroeoptiek I* Lezing Dante Alighieri MIDDELBURG - Drs. Stefano Giani, is kunsthistoricus en heeft jarenlange ervaring met wetenschappelijk on derzoek en het geven van le zingen en cursussen op het gebied van de kunstgeschie denis. Hij is informatiespe cialist communicatieweten schap bij da. UvA en docent kunstgeschiedenis voor diverse culturele instellin gen in Nederland en houdt zondag 7 april vanaf 14.00 uur een lezing over Venetië en Amsterdam in Loge La Compagnie Durable, Stati onsstraat 16 in Middelburg. Toegang niet-leden is 5 euro. Aanmelden gewenst via: 0118-490815. Dementie en de huisarts MIDDELBURG - In 't Gasthuis, Noordpoortplein 2 in Mid delburg is zaterdag 6 april weer een Alzheimercafé van 14.30 tot 17.00 uur. Gastspre ker is M. Bordiu, huisarts te Vlissingen. Het onderwerp is: Dementie en de huisarts. Er zal ruim de gelegenheid zijn om vragen te stellen aan dokter Bordui en ook aan de professionals, die zich in de zaal bevinden. Ook i3 er volop gelegenheid om lot genoten te ontmoeten. Er is een leestafel en een infotafel van de Stichting Alzheimer Nederland en, zoals in ieder café, is er de mogelijkheid om een kopje koffie of een drankje en een hapje te ge bruiken. Meidentraining bij Vivo MIDDELBURG - In de gymzaal Molenwater (ABS school) in Middelburg is maandag avond 13, 27 mei en 3 juni een meidentraining weer baarheid. Deze training is voor meiden van de middel bare school en groep 8 van de basisschoöl. Tijdens deze training leren ze hoe ze fysieke en men tale kracht in kunnen zet ten. Deze training is vooral praktisch. Door te ervaren leer je je kwaliteiten en mo gelijkheden ontdekken. In formatie via: Claudia Fritz 06-53323560 of kijk op: Lantaarnpalen Markt vervangen MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft opdracht gegeven om de lantaarnpa len op de Markt te vervan gen. In de week van 15 april zal het bedrijf CityTec star ten met de werkzaamheden die naar verwachting enkele weken gaan duren. In 2007 stemde de gemeenteraad f i in met een nieuw lichtplan voor de binnenstad bestaan de uit drie stappen. Het eer ste deel is eind 2009 door de gemeente uitgevoerd door de bruggen te verlichten. De tweede stap betrof het aan brengen van de sfeerverlich ting in de winkelstraten. De ondernemers hebben deze verlichting eind vorig jaar gerealiseerd. Nu is de ge meente aan zet voor het ver vangen van de verlichting op de Markt. Al vrij snel na de plaatsing van de huidige lantaarnpalen op de Markt kwam men tot de conclu sie dat de lampen weinig licht geven en dat dit win keliers, gasten en bewoners een onveilig gevoel geeft. De verlichting is tevens milieuvriendelijker. De lan taarnpalen worden vervan gen door tien nieuwe exem plaren van circa 9,5 meter hoog. Het onderste deel van de huidige palen, waarin de elektriciteitsvoorziening voor de weekmarkt is ge plaatst, blijft bestaan.Daar bovenop worden zitbankjes gecreëerd. De werkzaamhe den zullen vanaf 15 april plaatsvinden op maandag, dinsdag en woensdag. Wandeling park Toorenvliedt MIDDELBURG - Een gids van I VN wandelt zaterdag 6 april door het park van de buiten plaats Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg in Middel burg. Het gebouw dateert uit 1726; het park in de stijl van eind 18de eeuw, dat er ooit deel van uitmaakte, is wat natuur- en cultuurwaarde betreft van groot belang. Het is mogelijk dat ook Vogel- en Zoogdieropvang De Mikke wordt bezocht. Vertrek om 13.30 uur vanaf de hoofd ingang van het park aan de Koudekerkseweg en duurt IV2 tot 2 uur. Deelnemen is 3 euro. Informatie over platte schedel MIDDELBURG - Het Osteopa- tisch Centrum Middelburg houdt woensdag 10 april een informatieve bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg met als één van de onderwerpen oste- opatische behandeling van schedelafplatting bij baby's. Middels een gezamenlijke presentatie met kinderfy- siotherapeute Lennie Jacobs wordt een multi-discipli- naire aanpak hiervan gepre senteerd. Andere onderwerpen zij de osteopatische behandeling van astma en het belang van een goede darmflora bij het kind. Het precieze tijdstip ontbreekt nog. Aanmelden via: 0118- 611096. Dienst Oud- Katholieken MIDDELBURG - Op zondag 7 april houd Oud-Katholiek Zeeland haar dienst om 10.00 uur aan de*Zuidsingel 70 te Middelburg. ELASTING Ontdek de nieuwste en meest toegankelijke technologie voot de beste anti-aging behandeling zonder chirurgische ingreep: een laserbehandeling met de Harmony XL. Injectables bieden de mogelijkheid om op een laagdrem pelige manier de stevigheid van uw huid terug te krijgen, rimpels te verminderen en uw lipcontour te verbeteren. Bij het MWCZ ontvangt u nu 25% korting op al onze laser behandelingen of behandelingen met injectables. Kijk voor informatie en prijzen op www.mwcz.nl zkn f»;-; O www.de-faam.nl De Faam woensdag 3 april 2013 4 O www.vivotrainingen.nl Peter Adriaanse brengt, op zaterdag 6 april, samen met vrienden en collega's, zijn nieuwe muziekprogramma 'Pluk de dag!' in 't Spiegeltheater aan de J.V. Sprengerlaan 6 in Middelburg. Hij laat zich met oude en nieuwe nummers weer van zijn beste kant zien, nu niet achter de achermen maar als zanger. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten 12,50 euro te reserveren via Theaterverkoop Zeeland (tel. 0900-3300033). foto-.P.R. Westerzicht 301 - 4385 BA Vlissingen - Tel. 0118-478659 en 0118-463853 - BAP@zeelandnet.nl MWCZ Piet Heinstraaf 41-43 Goes I 0113 237 620 1 info@mwcz.nl AL VANAF EN GLAZEN walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl tilroeopticien FREESLETTERS

de Faam | 2013 | | pagina 4