r r r Het woord aan raadslid Jannie Sandee Gemeentelijke monumenten Aangepaste dienstverlening NLdoet is de jaarlijks terugkerende en grootste vrijwilligersactie in Ne derland die dit jaar op 15 en 16 maart gehouden werd. Als CDA gemeenteraadsfractie in Middel burg nemen we gezamenlijk deel aan een van deze projecten. Dit jaar hadden we gekozen voor een project van de vereniging ouders van kinderen met het syndroom van Down. Gezamenlijk met ouders en hun kinderen hebben we in de Klimopschool een lunch bereid en voor de kinderen een spelletjesmid dag georganiseerd. Heerlijk om met deze vrolijke kinderen paas- mandjes te maken, hen met ver- kleedkleren om te toveren tot paashaas of prinses en spelletjes te spelen in de grote gymzaal. En terwijl de kinderen zich vermaakten konden de ouders lunchen en hun ervaringen uitwisselen met andere ouders. Zelf vind ik deze vrijwilligersdagen altijd verrijkend en het helpt je ook om te relativeren als je weer over gaat tot de dagelijkse realiteit. In de gemeenteraad betekent dat op dit moment hoeveel en waarop gaan we bezuinigen of ombuigen zoals dat ook wel genoemd wordt. Grote projecten zoals een nieuw te bouwen theater en een langzaam verkeersbrug over het kanaal zijn al geschrapt. Het college stelt daarnaast voor om op een aantal subsidies en projecten fors te be zuinigen. De bekende kaasschaaf methode. ledereen kan wel een beetje minder maar als de kaas schaaf er een aantal malen achter elkaar overheen gaat zal deze bezuiniging toch voelbaar worden. Een operatie waar nog veel over gesproken zal worden en waarover we met elkaar overeenstemming moeten bereiken. De ombuigingsnota is voor ieder een in te zien en vindt u dat er voorstellen in staan waarvan u vindt dat daar echt niet op bezui nigd kan en mag worden dan raad ik u aan om contact met ons op te nemen. Jannie Sandee - Maljaars Gemeenteraadslid CDA jsandee@hotmail.com Tijdens een inventarisatie van bouwhistorische waarden is aan het licht ge komen dat er diverse bouwhistorisch waardevolle panden nog geen monu ment waren. De gemeente gaat eigenaren van potentiële monumenten één voor één benaderen. Aanwijzing als gemeentelijk monument gebeurt op basis van vrijwilligheid. Voor gemeentelijke monumenten is er een subsidie regeling waarbij eigenaren maximaal 25% van de cascoherstelkosten als subsidie kunnen krijgen. Vindt u dat uw pand ook een gemeentelijk monument zou moeten zijn, neem dan contact op met Aart van de Vrie op telefoonnummer 0118-675 227 of per e-mail: a.van.de.vrie@middelburg.nl. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn er wijzigingen in onze dienst verlening. Het huisvuil van vrijdag 29 maart wordt een dag eerder, op donderdag 28 maart, opgehaald. Het huisvuil van maandag 1 april wordt een dag later opgehaald, namelijk op dinsdag 2 april. We vragen u het huisvuil voor 07.00 uur aan te bieden. De gemeentelijke balies zijn op 29 maart en 1 april gesloten. Op maandag 1 april mag u gratis parkeren in de parkeergarages en op straat. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 maart 2013 8 Foto: Aart van Belzen BELEIDSNOTITIE WAARDEVOLLE BOMEN Burgemeester en wethouders van de ge meente Middelburg maken bekend dat zij de beleidsnotitie Waardevolle bomen in Middelburg met de daarbij behorende geactualiseerde lijst van waardevolle bomen in ontwerp hebben vastgesteld. Met ingang van 27 maart 2013 is het ontwerp gedurende een aaneengesloten termijn van zes weken ter visie gelegd bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende de termijn van tervisielegging bestaat voor een ieder de mogelijkheid tot het indienen van zienswijzen op het ontwerp. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders van de ge meente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van mondelinge zienswijzen is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken met de heer A.AJ.W.M. van de Pas, telefoonnummer (0118) 67 53 11. Het ontwerp wordt eveneens behandeld op de wijktafels voorjaar 2013. INSPRAAKPROCEDURE Herinrichting Houwerstraat, Luteijnstraat, De Manstraat en deel Mansfeldstraat (tussen de Schorerstraat en de Kerklaan) te Arnemuiden Gemeente Middelburg gaat vanaf augus tus 2013 bestratings- en rioleringswerk zaamheden uitvoeren in de Houwerstraat, de Luteijnstraat, de De Manstraat en het gedeelte van de Mans feldstraat tussen de Schorerstraat en de Kerklaan. Met name de Houwerstraat en de De Man straat zijn erg smal. Het is de bedoe ling dat in de Houwerstraat het tegeltrot- toir aan de oneven zijde en in de De Manstraat het tegeltrottoir aan de even zijde, vervangen wordt door straatklin kers. Tussen ae rijbaan en de nieuwe klin kers in het trottoir komt een overrijdbare opsluitband. In de Luteijnstraat worden geen wijzigingen aangebracht. Door de tegels in het trottoir te vervangen voor klinkers en een overrijdbare band te Elaatsen tussen het trottoir en de rijbaan an het verkeer uitwijken over het trottoir zoneter dat deze wordt kapot gereden zoals in de huidige situatie. In de Mansfeldstraat wordt de inritcon structie met de Ooststraat vervangen door een gelijkwaardige aansluiting (be strating op hetzelfde niveau). Tevens wordt het trottoir, bij de haakse parkeer vakken, voorlangs de parkeervakken ge legd in plaats van achter de vakken. De parkeerstrook langs de rijbaan wordt ver lengd door het openbare groen in te kor ten. De herinrichting wordt gecombineerd met het vervangen van het bestaande riool door een nieuw vuilwaterriool en met de aanleg van een schoonwaterriool in alle betreffende straten. Voorafgaand aan de bestratings- en rioleringswerkzaamheden zal de Delta de waterleiding en een elek triciteitskabel vervangen. Inspraakavond Als onderdeel van de inspraakprocedure voor de herinrichting van deze straten houdt de gemeente een inspraakavond. U kunt dan de tekeningen inzien, vragen stellen en eventueel uw zienswijze ken baar maken. De inloopavond wordt ge houden in Sporthal de Blikken aan de Van Cittersweg op dinsdag 9 april 2013 van 19:30 tot 20:30 uur. Inzage De ontwerptekening ligt zes weken ter in zage: van 27 maart tot en met 8 mei 2013. Hiervoor kunt u elke werkdag tijdens kan tooruren terecht bij de vakbalie in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met projectlei der Chris Mouthaan op telefoonnummer (0118) 67 53 91. Zienswijze Tijdens de inzageperiode kunnen belang hebbenden mondeling of schriftelijk hun zienswijze over hef herinrichtingsontwerp naar voren brengen. Uw zienswijze richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen ziens wijzen naar voren heeft gebracht, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet be stuursrecht). Eindverslag Van de inspraak wordt een eindverslag gemaakt. De vaststelling van het eindver slag wordt gepubliceerd in De Faam. Het eindverslag wordt toegezonden aan de indieners van een zienswijze. BELEIDSREGEL WET MBVEO De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij op 18 februaFi 2013 de beleidsregel van de Wet Maatregelen Be strijding Voetbalvandalisme en Ernstige Overlast (WET MBVEO) heeft vastge steld. Deze wet geeft de burgemeester extra bevoegdheden om ordeverstorend gedrag van individuen en groepen tegen te gaan. Deze bevoegdheden richten zich op het vroegtijdig kunnen stoppen, het preventief ingrijpen en het doorbre ken van ordeverstorend gedrag van een individu of een groep. De burgemeester kan aan een persoon dié herhaaldelijk individueel of groepsge wijs de openbare orde heeft verstoord of bij groepsgewijze verstoring van de openbare orde een leidende rol heeft gehad, bij ernstige vrees voor verdere verstoring van de openbare orde, de vol gende maatregelen opleggen: Gebiedsverbod: de persoon mag zich niet bevinden in één of meer bepaalde delen van de gemeente; Groepsverbod: de persoon maa zich niet zonder redelijk doel met meer dan drie personen in groepsverband ophouden in een bepaald deel of bepaalde delen van de gemeente of een voor het publiek toe gankelijke plaats; Meldingsplicht: een persoon aan wie een meldingsplicht is opgelegd moet zich op bepaalde tijdstippen melden op een be paalde plaats. Daarnaast is de burgemeester bevoegd om aan een persoon die het gezag uitoe fent over een minderjarige die de leeftijd van 12 jaren nog niet heeft bereikt en herhaaldelijk groepsgewijs de openbare orde verstoort en bij ernstige vrees voor verdere versto'ring van de openbare orde een bevel te geven dat de minderjarige: Zich in bepaalde delen van de gemeente niet ophoudt, zonder begeleiding van die persoon die gezag over hem of naar uit oefent; Zich tussen 20.00 uur 's avonds en 06.00 uur 's ochtends niet bevindt op voor het publiek toegankelijke plaatsen, tenzij de minderjarige wordt begeleid door de persoon die het gezag over hem of haar uitoefent. De beleidsregel vloeit voort uit de artike len 172a en 172b van de Gemeentewet. De beleidsregel geeft het doel van het be leid aan, de reikwijdte ervan en het handhavingsarrangement. De inwerkingtreding ervan zal plaatsvin den op de dag volgende op die van deze publicatie. De beleidsregel ligt voor een ieder ter in zage in de informatiehoek van het stads kantoor. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voomereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Arie van Driellaan 77: plaatsen schutting (14-3). Doeleweg 7, Arnemuiden: plaat sen dakkapel en onderhoud woning (18-3). Hammarskjöldlaan 47: plaatsen dakkapel achterdakvlak woning (18- 3)- Klaverakker 14, Arnemuiden: wijzigen in-/uitrit (17-3). Maasstraat 11plaatsen dakkapel (18-3). Noordbolwerk 33: wijzigen par keerterrein en in-/uitrit en kappen bomen (13-3). Prooijenseweg 12: bouw woning, (18-3). Trompstraat 15: wijzigen badka- merraam voorzijde woning (17-3). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun- hen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Compagnieplein 1 t/m 40 en Meestoof 2A en 2B: bouw woon zorgcomplex (1185) (21-3). Dorus Rijkersstraat 18, 20, 22, 24 en 26: bouw 5 woningen (40823) (18-3). Griffioenpad, volkstuincomplex: plaatsen tuinhuisje (55904) (21-3). Korte Noordstraat 34: herstellen schade en verbouwen pand (21-3). Park Toorenvliedt (tussen de Koudekerkseweg en de Arne- laan, met een aansluiting naar de J.V. Sprengerlaan): aanleggen nieuw voetpad (55930) (18-3). Park Veldzigt 75: aanbrengen ge velreclame (18-3). Westerscheldeplein 3: inrichten casco-unit en plaatsen diverse dakop stellingen (19-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen bin nen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Zeeland - West-Brabant, Team Be stuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de vol gende aanvraag de beslistermijn te ver lengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: een wijziging op de d.d. 17 ja nuari 2013 verleende omgevingsvergun ning voor het intern verbouwen van de "Kloveniersdoelen". Locatie: Achter de Houttuinen 30. Nieuwe uiterste beslisdatum: 28 mei 2013.

de Faam | 2013 | | pagina 8