Ki tc Van Vliet Kort nieuws gemeente Middelburg Ie PAASDAC PAASMA R KT BOULEVARD VLISSINCEN 1 O.OO - 1 7.00 UUR metaalrecycling Belasting Adviesburo j voor Particulieren Tegen contant geld TE KOOP GEVRAAGD: GOUD Stale yvelge 'Licht metal velge Hert: derkunst in het historische context - van de eerste By zantijnse iconen tot de mo derne. Een icoon is de af beelding van de heiligen die zich in de Andere Wereld be vinden en hebben een ander getransformeerd lichaam. De spreker is mevrouw Bui- zer-Smyrnova. Zij heeft vele jaren in St. Petersburg ge woond en als kunsthistori cus rondleidingen verzorgd in de Hermitage. De lezing is in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7 in Middelburg van 19.30-21.30 uur. Kosten 8 euro. Reserve ren via: 0118 - 634800. 0BS Uilenburch blijft open MIDDELBURG - Goed nieuws voor Middelburg Oost. Zo bleek afgelopen maandag avond tijdens de informa tie-avond op Openbare Ba sisschool De Uilenburch. Deze school werd nog geen jaar geleden met sluiting bedreigd door krimp, maar de intensieve samenwer king tussen directie, leer krachten en ouders heeft zijn. vruchten afgeworpen. De directie kon laten weten dat De Uilenburch defini tief open blijft. En daarmee blijft kleinschalig, openbaar onderwijs in het centrum van Middelburg behouden. Het uiteindelijke doel is het doorgroeien naar een inte graal kindcentrum. Tijdens de Open Scholen route op woensdag 24 april staan de deuren van De Ui lenburch open voor belang stellenden. telier Ar: van bee Marian Dekker e maandag dag werk kunsten? materiah klei, was acrylaat. 'hakploej groep oni Hans var In het atc lachen, benadrul en legger is aan he Voordelige rijbewijskeuring MIDDELBURG - 70-Plussers, chauffeurs met C/D/E rij bewijs en overige automo bilisten die een rijbewijs- keuring moeten ondergaan, kunnen op 5 april terecht bij Regelzorg in Het Palet aan de J. van Reigersberg- straat 2 in Middelburg. Dit kan alleen door vooraf een afspraak te maken via het landelijk afsprakenbureau: 088 2323300. Tarief: 30 euro voor de B/E keuring. Chauf feurs jonger dan 70 jaar be talen 52,50 euro voor C/D/E keuring. Zelf een datum plannen kan via: Stromenwijk mag meedenken MIDDELBURG - Stichting Wel zijn Middelburg vraagt wijk bewoners van de Stromen- wijk om mee te denken over invulling Computer Café. Dat kan op woensdag 3 april om 13.00 uur in ontmoe tingscentrum de Branding. Het Computer Café geeft wijkbewoners-een platform om elkaar, onder begelei ding van een deskundige, te helpen bij het gebruik van de computer. Het is vooral erg gezellig en vergroot tevens de (digitale) zelfredzaam heid. Doel is dat de deelne mers vertrouwd raken met de computer en de daarbij behorende digitale wereld. Aanmelden voor de bijeen komst kan via: 06-11734465. Schrijfcafé in Ko D'oooooooor D'oooooooor aan de Lange Noordstraat 43 in Middel burg is dinsdag 9 april van 10.00-12.00 weer een schrijf café. Thema is levenskunst. Kosten 12 euro inclusief twee consumpties. Info via: 0118-851698. Verkorte EHBO cursus MIDDELBURG - Stichting Wel zijn Middelburg begint op 8 april in Hof van Buren aan de Nassaulaan in Mid delburg en verkorte EHBO cursus door een erkend in structeur. Een handreiking en toerusting om in geval van paniek te weten wat u moet doen. In de cursus ko men aan bod: reanimatie en AED, levensreddend hande len, wat te doen bij botbreu ken en ontwrichting, een wond goed kunnen verzor gen, herkennen van ziekten als suikerziekte, epilepsie, flauwte, etc. Kosten zijn 35 euro voor zes lessen. Een praktische cursus, geen examen, wel een certificaat en een reanimatiediploma. Aanmelden voor 2 april via: 0118-751400. Eerste steen voor Swerf-Rust MIDDELBURG - Zorgstroom en stichting Griffioen 'de Wijk' leggen vandaag (woensdag 27 maart) de eerste steen voor het nieuwe woon- en welzijnscentrum aan de Griffioenstraat in Middel burg. Het huidige Swerf-Rust maakt rond de komende jaarwisseling plaats voor het nieuwe centrum. Met deze gezamenlijke steenlegging onderstrepen de organisa ties het feit dat Zorgstroom en de wijkvereniging elkaar hebben gevonden in het ge zamenlijk gebruik van het nieuwe woon- en welzijns centrum. De samenwer king wordt gesymboliseerd door ondertekening van de overeenkomst tussen beide partijen. De fysieke steen legging is om 12.30 uur op de bouwplaats aan de Grif fioenstraat. Iconen zien en begrijpen middelburg - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt in Middelburg op woensdag 3 april een boeiende lezing met als onderwerp 'Iconen zien en begrijpen'. In deze lezing wordt een overzicht gegeven van de iconenschil- Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? Bel: 0118 - 57 24 27 AANGEENBRUG tuBcmo www.ai3insgeeiniibrogellectro.nil www.datreporeeri kzeffweLnl— - VAM VU£7 mTAAimCYCUm Grenadierweg 7 4338 PG Middelburg T0118-435034 E mvanvliet@wmr.nl www.wwi mmac Plaatsen van bakken op locatie Contante betaling Maandag tot vrijdag 10 tot 18 uur Zaterdag 8 tot 12 uur O www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 maart 2013 4 w ww Uw goud (oud goud) zoals: kettingen, armbanden, ringen, broches, muntstukken, etc. kopen wij tegen contant geld!!! Vrijdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur in Winkelcentrum Dauwendaele Middelburg Of op afspraak: Piet Lukas - tel. 0118-639974 06-24248500 Legitimatie verplicht! Inclus nieuw' In Beeli Arnestt gezellig dames zijn dm met hu Ze moe flink aa op vrijd is de op exposit die van april te de Arne Middelt door Carlij MIDDELBI www.regelzorg.nl MIDDELBURG - In Ko Tijdens Survivorsland in Middelburg treden twee internationale top tribute bands op: Coldplace op 21 april en The Doors Alive op 9 mei. Stichting Survivorsland organiseert concerten en evenementen, waarvan de opbrengst gaat naar een specifiek kankeronderzoek in Nederland. Voorverkoop van beide concerten zijn al in volle gang. Tickets zijn online te bestellen via 'www.survivorsland.nl foto: Coldplace -www.welzijnmiddelburg.nl Weaterzlcht 301 4385 BA Vllsslngen - Tel. 0118-478659 en 0118-463853 - BAP@zeelandnet.nl Ï-"V

de Faam | 2013 | | pagina 4