Nieuwe VW Golf GTI is klaar voor flitsende start Melse neemt Skoda over van Auto Rijk AUTOZEELANDNI Misverstanden over opgegeven brandstofverbruik Tevreden Award Honda Jan van Dijk Honda valt in de prijzen Skoda Melse per 1 april in Goes GOES - Zoals vermeld on der de foto hiernaast wordt Melse dus vanaf 1 april de nieuwe Skodadealer voor Zeeland. Aan beide zijden van de Skoda zien we respectieve lijk links en rechts de beide directeuren, Jacob-Jan Melse en zijn broer Saco. Gehurkt bij de auto Patrick Kaijser, de nieuwe vestigingsmanager van Skoda Melse in Goes. Saco Melse: "We hebben in goed overleg en met we derzijds goedkeuren het dealerschap overgenomen van Auto Rijk. Zowel het werkplaatsgersoneel uit Vlissingen en Goes gaat met ons mee, zodat we van de know-how van deze tech nici onverminderd gebruik kunnen maken. Ook ver koopadviseur Pieter Melsen komt onze salesafdeling ver sterken. Met name de introductie van de nieuwe Octavia op maandag 1 april heeft ech ter de verhuisactiviteiten versneld, zodat we de sales en de aftersales moesten los koppelen. Maar op 22 april hopen we alle ombouw- werkzaamheden achter de rug te hebben en zijn we vol ledig ingericht om zowel de bestaande als ook de nieuwe klanten de optimale service te bieden die men van ons gewend is. In onze Vlis- singse vestiging gaan we overigens ook de verkoop en het onderhoud van Skoda verzorgen." De Citygo is de kleinste, ge volgd door de Fabiareeks. Dan is er de Roomster, de ruime hoge combi met het bijzondere design. De Yeti is een compacte SUV met 4x4. De nieuwe Rapid is een ver rassend grote familie-auto met een enorme kofferruim te. De nieuwe Octavia zien we dus op 1 april en de grote en zeer luxe Superb is het vlag genschip. Hogo Rijk daarover: "De vestiging in Vlissingen stopt per 22 april. In Goes gaan we door als onafhanke lijk autobedrijf aan de Dirk Dronkersweg. GOES VLISSINGEN - Volkswa gen stelde de productieversie van de Golf GTI in Genève voor na een eerste lancering vorig jaar in Parijs. Die GTI is sportiever dan ooit met 220 pk én een performance- GTI goed voor 230 pk. Met een fabrieksverbruik van 1 op 16,7 is de auto bovendien 18% zuiniger dan zijn voor ganger. De Golf GTI is met een te bestellen. De richt prijs bedraagt 33.500 euro, vergelijkbaar met zijn voor ganger. De eerste Golf GTI KENNERS WETEN DE NIEUWE VW GOLF DIRECT ALS GTI AAN TEDUIDEN. verscheen in 1976 en was direct een sensatie: nooit -eerder was een praktische hatohback met sportwagen- prestaties bereikbaar voor een groot publiek. Sinds 1976 was elke generatie Golf er als GTI en met succes: de Golf GTI is de bestverkochte 'hot hatch' ooit. De drie let ters zijn inmiddels syno niem voor de spannendste auto's in het segment. De nieuwe Golf GTI heeft een. direct ingespoten tweeliter turbomotor met een vermo gen van 220 pk en een kop pel van 350 Nm. Met het optionele performance-pack komt het vermogen zelfs op 230 pk. De basisversie weegt 1.251 kg, sprint in 6,4 secon den van 0-100 km/h en haalt een top van 246 km/h De Golf GTI is direct herken baar: verlaagd onderstel, 17- inch 'GTI-wielen', rode rem klauwen en dubbele uitlaat, (bron: vw.nl) OTHHCT Verbruikscijfers van autofa brikanten: kloppen die ei genlijk wel? Ja en nee. Laten we een voorbeeld nemen, zoals een Citroën Clmet een 1000 cc drieci linder. «De fabriek geeft de volgende waarden aan: in de stad 5,5 liter/100 km, bui ten de stad 4,1 liter/ 100 km en gemiddeld 4,6 liter /100 km. Ik ben in staat om die waarden te halen, maar dan bepaal ik bijvoorbeeld in de stad hoe hard ik rijd en hoe snel ik optrek. Ik laat me dus niet in de war brengen door de snelheid van de stroom auto's, ik rem niet extreem voor verkeersremmers en kruip er bij wijze van spre ken overheen, geef vervol gens met een spreekwoorde lijke spons op het gaspedaal ga. Buiten de stad wacht ik windstil en mooi weer af en vermijd een zware rechter voet. Bij dit soort oefeningen ben ik een rijdende chicane, maar zo komen de fabrikan ten wel aan hun cijfers. GOES - Klanten kunnen een bedrijf maken of kraken. Ervaringen van klanten zijn dan ook voor ieder be drijf belangrijk. Daarom is de Tevreden Award in het leven geroepen. Per provin cie ontvangt het autobedrijf met het hoogste klanttevre- denheidscijfer de tevreden Award. In Zeeland heeft Honda Jan van Dijk de Tevre den Award 2012 gewonnen met een 8,6. Ervaringen van klanten zijn de beste graad meter om de kwaliteit van organisaties op onafhanke lijke en betrouwbare manier weer te geven. Al honderden autobedrijven in Nederland spelen hier proactief op in en maken gebruik van het onafhankelijke onderzoeks- platform www.autobedrijf. tevreden.nl om de tevre denheid van hun klanten in kaart te brengen. Op basis van diverse aspecten die aan bod komen in het tevre- denheidsonderzoek heeft het onafhankelijke bureau Tvreden.nl per provincie een winnaar gekozen. De winnaars ontvingen "laatst de Tevreden Award 2012 en mogen zich het klant-» vriendelijkste bedrijf van de regio noemen! Gefeliciteerd Uit een onderzoek van ga rantieverzekeraar Autotrust blijkt dat Honda van alle au tomerken de meest betrouw bare motoren bouwt. Met een storingspercentage van slechts 0,29% staat Honda helemaal onderaan de lijst, wat in dit geval de beste po sitie is. Vakblad Automotive liet het onderzoek uitvoeren in 2012 door Autotrust. Bij circa 20.000 auto's van ge middeld vijf jaar oud en met een gemiddelde kilometer stand tot 30.000 kilometer is gekeken hoe vaak er sto ringen in het motorblok zijn opgetreden. Honda kwam als minst storingsgevoelige, uit de bus. Al zeven jaar staat Honda al op de eerste plaats bij betrouwbaarheids onderzoeken van het Britse tijdschrift 'What Car?' en ook de Consumentenbond koos Honda in 2012 uit als het meest betrouwbaar. Service met een grote glimlach ZEELAND - Ook merkendea- lers moeten bijscholen. In dit geval hebben de drie Zeeuwse Kiadealers vorige maand les gehad in klantte vredenheid. Niet dat dit nu zo hard nodig was - gemid deld scoren de Zeeuwse Kia dealers een dikke 8,5 - maar daar neemt men bij Kia geen genoegen mee.Kia gaat na melijk voor een 10! Sinds Kia in 2010 actief met het klanttevredenheidspro- gramma begonnen, is het aantal ontevreden klanten gedecimeerd. Om het aantal 'enigszins tevreden' klanten op te waarderen naar 'op getogen klanten', werd deze brainstormsessie gehouden. Zomaar een greep uit de cursus die werd geleid door Jochem van Oosterhout, zo nemanager Aftersales van Kia, waaruit blijkt dat de klant op de eerste plaats komt. Meer krijgen dan waar je recht op hebt, of meer dan je eigenlijk verwacht, déér staat de 'WOW- factor voor. Over het overtreffen van een verwachtingspatroon heb ben de Zeeuwse Kiadealers een avondje gebrainstormd. Verkoop, aftersales en het opnieuw verkopen van een product zijn geen afzon- derlijke processen; ze zijn het gevolg van een terugke rende .klantenervaring. Kia garandeert 7 jaar garantie op een nieuwe auto, maar daarnaast ook nog eens 7 jaar gratis hulp bij pech en 7 jaar gratis APK. 3 x meer dan je verwacht, ofwel 3 x "WOW!" Niet voor niets is de slogan van Kia: "The po wer to surprise!" De zeer tevreden klanten van vandaag zullen de han del van morgen genereren. Klanttevredenheid is één van de speerpunten van de dealer, een oud gegeven met een nieuwe waarde. Kia vraagt regelmatig zijn klanten mee te werken aan een klanttevredenheidson- derzoek. Vragen die de klant onder ogen krijgt: "Wat vindt u van uw Kiadealer, het werk dat hij levert, de ontvangst, de aanname en van het comfort van het dea- lerbedrijf?" De drie Zeeuwse Kiadea lers nemen het klanttevre- denheidsprogramma van Kia hoog op. "Wij willen de beste dealers van Nederland worden zegt Saco Melse van Kia Melse Vlissingen. Jean- Paul Vermeulen van Auto Vermeulen uit Goes vult aan: "We nemen alleen ge noegen met een 10!" AutoZeeland ZEELAND - Deze pagina Auto- Zeelandnieuwsis een maan delijks podium voor nieuws van leden van de stichting Merkendealers Midden Zee land. Tenzij expliciet anders vermeld, wordt de inhoud van deze pagina verzorgd door Rob Strating. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 maart 2013 43 Goed overleg Skoda Auto Rijk GOES- Vanaf Tweede Paasdag, 1 april opent Melse haar deuren weer op het vertrouwde adres aan de Amundsenweg 35 in Goes, Nu met een nieuw merk, namelijk Skoda. De datum 1 april is gekozen, omdat de nieuwe Skoda Octavia, het onbetwiste succesnummer van de Tsjechische fabriek, wordt geïntroduceerd. Dat betekent dat de sales wordt gestart. Pas op 22 april zullen de afdelingen aftersales, de werkplaats, operabel zijn en zal Skoda Melse op de A-locatie aan de A58 te zien zijn. foto Rob Strating GOES - In Zeeland heeft'Honda Jan van Dijk Goes aan de Amundsenweg 19 de Tevreden Award 2012 gewonnen met een hoog cijfer: een 8,6 en mag zich daarmee volgens de website autobedrijf.tevreden.nl het klantvriendelijkste bedrijf van de regio noemen. Tevredenheidsprogramma De "WOW"- factor Meten is weten De beste

de Faam | 2013 | | pagina 43