AI\A Zeeland presenteert vervolg plan Bestevaêr ZAKELIJK deze week Chica's en Nino's Mode geopend in Zoutelande A Domani viert de lente en geeft 3500 ijsjes weg Mieke Petiet in Marrakech Wie gaat kosten Thermphos betalen? m Winkelen in De Fonteyne VLISSINGEN - In De Fonteyne wordt een gezellig paas weekend gehouden. Op Goe de Vrijdag (29 maart) zijn de winkels open tot 18.00 uur. Op zaterdag 30 maart deelt een leuk promoteam heer lijke chocoladeeitjes uit aan de winkelende bezoekers. Zondag 31 maart, Eerste Paasdag, is De Fonteyne ge opend van 13.00-17.00 uur. Gezellig brunchen of even lekker slenteren door het centrum van Vlissingen. Maandag 1 april zijn de winkels gesloten. Restaurant New Pom Lay is open VLISSINGEN - Chinees Res taurant New Pom Lay is on langs geopend aan de Kleine Markt 13 in Vlissingen. Hier was ooit Chinees Restaurant Pom Lay gevestigd, maar het stond al enige tijd leeg. Wan Bin Lin en zijn vrouw Phung Lin zwaaien er de scepter. "De vorige eigenaren zijn vrienden van ons en daarom konden we de naam overne men. Pom Lay stond goed bekend in de omgeving. Ui teraard wil New Pom Lay dezelfde kwaliteit leveren." Wan Bin Lin werkt al 16 jaar als kok. Zijn specialiteit is Teppan: vleesgerechten die worden geserveerd op een warme stenen schaal en aan tafel worden overgoten met een saus naar keuze. ZOUTELANDE - Begin maart opende in Zoutelande Chi ca's Nino's Mode, een nieuwe modezaak met da- mes- en kindermode. Met Chica's Mode in Middelburg is dit de tweede zaak van Yolanda en Mascha Tem pelman. "In de winkel in Zoutelande wordt als extra kinderkleding verkocht", zegt Mascha, "Dat begint vanaf maat 92 voor meis jes en jongens met bekende merken als Vingino, Name It en Moodstreet. Leuk, vlot en hip voor meisjes met jeans en shirtjes, en voor jon gens stoer, spijkerbroeken en shirts." Chica's Nino's damesmode wordt in Parijs ingekocht. Leuke collecties, modern en trendy, de mode van nu. Steeds vernieuwend bezig zijn. "Zo blijf je exclu sief en uniek. Qua prijs zijn de collecties erg leuk wat vaak tot verbaasde reacties van klanten leidt. Dit is echt een winkel waar een vrouw zich nog meer vrouw kan voelen. De mode is voor jon ge mensen en voor iedereen die zich aangetrokken voelt om de£e mode te dragen." De zomercollectie is binnen, pantalons, jeans, strandjur- ken, kleding voor vrije en tijd én gekleed. Deze mode uit Frankrijk is aangevuld met shawls, tasjes, armban den, oorbellen, riemen en leuke schoenen. Openings tijden: maandag t/m zater dag 10.00-17.00 uur; zondag 12.00-17.00 uur. Chica's Nino's Langen- dam 3, Zoutelande, telefoon 0118-563635. VLISSINGEN - AM Zeeland presenteert komende vrij dag (29 maart) in het voor malig Pomphuis naast het Perry Dok betaalbare stads woningen en herenhuizen. Vervolgplan Bestevaêr met zes stadswoningen en zes herenhuizen aan de Kleine Kerkstraat en de Wa- genaarstraat. De presentatie is van 13.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden kunnen zien welke twaalf woningen in Bestevaêr in het Schel- dekwartier gebouwd gaan worden. Dat zijn royale en betaalbaar woningen met één eigen garage, tuin en ei gen parkeergelegenheid in het stadscentrunf van Vlis singen. De prijzen voor de stadwoningen en herenhui- zenlopen uiteen van 229.900 tot 249.900 euro v.o.n. Bert Bimmel Makelaardij en AM Zeeland benaderen alle gega digden die zich melden naar aanleiding van de planpre sentatie persoonlijk. Naast de persoonlijke benadering is er veel ruimte om aan de eigen woonwensen invul ling te geven. De ligging tus sen het stadscentrum en het water is voor een groot deel van de belangstellenden re den zich voor het plan in te schrijven. 20e seizoen voor Rondvaartbedrijf MIDDELBURG - Rondvaart Middelburg is afgelopen weekend weer begonnen. Het 20e seizoen voor het be drijf. Naast de rondvaarten door de historische grach ten van Middelburg kunnen bezoekers hier dit seizoen ook terecht voor het huren van kano's en waterfietsen om zelfstandig, op een spor tieve manier en vanuit een heel ander perspectief Mid delburg te ontdekken. Nieuwe huisstijl voor Cinema MIDDELBURG - Cinema Mid delburg heeft afgelopen vrij dag de nieuwe huisstijl in de eigen cinema gepresenteerd. Deze werd ontworpen door grafisch vormgever Martien Luteijn. De presentatie van de nieuwe huisstijl vindt plaats in opmaat naar de opening van de nieuwe film zaal in de Kloveniersdoelen, medio 2013. Toen begin 2011 de verhuisplannen be kend werden gemaakt, nam Cinema al afscheid van de naam filmtheater Schut tershof die verbonden was aan de huidige locatie. De nieuwe naam werd Cinema Middelburg. Nu wordt dan ook afscheid genomen van de oude huisstijl en presen teert Cinema Middelburg zichzelf met een nieuwe huisstijl die bestaat uit een logo, een website, een maandbrochure en overige uitingen. Martien Luteijn is ook verantwoordelijk voor de nieuwe huisstijl van de Roosevelt Academy. dat de lente begon, vorige week woensdag, deelde a Domani XL in Middelburg, Arnemuiden, Oostkapelle en Oost-Souburg aan 3500 basisscholieren gratis ijs uit. Het heerlijk zelf gemaakte Italiaanse ijs vond gretig aftrek bij de scholieren, die er door de Zeeuwen over deze kwestie gedacht wordt. "Hier is bijna geen keus in te maken", twijfelt Liset uit Goes, "Het is voor beiden een aanslag." Peter uit Kwa- dendamme is bang dat uit eindelijk de belastingbetaler voor de kosten op zal moe ten draaien, maar eigenlijk vindt hij dat de vervuiler moet betalen. "Iemand moet toch verantwoordelijk zijn geweest voor deze vervui ling, dus daag deze mensen voor de rechter en laat ze betalen voor wat ze hebben veroorzaakt", verduidelijkt hij. Dat het een lastig vraagstuk is, beaamt Ruud uit Goes onmiddellijk. "De informa tie hierover is vrij summier in het nieuws geweest. Het is dus een lastige kwestie waar nu precies de schuld ligt. In mijn optiek zijn er twee partijen laks geweest. Als de politiek duidelijk en kordaat had opgetreden had het misschien niet zover hoeven komen." MIDDELBURG - Dutch Fashion meets Marrakech. Onder leiding van Annechien Pe tiet is een groep van visa gisten en hairstylisten van de school van Mieke Petiet naar Marrakech, Marokko afgereisd om daar het haar en de make-up te verzorgen tijdens de Dutch Fashion meets Marrakech. Dutch Fashion is een podium voor jonge modeontwerpers, sty listen en modellen om deze klaar te stomen voor een een tegoedbon hadden ge kregen voor de a Domani XL op de Markt in Middelburg of Woonboulevard Mortiere Brasserie 't Hoofdkantoor Middelburg. A Domani ver koopt room- en sorbetijs, kof fie, Luikse verse wafels, vers belegde broodjes, smoothies en frozen yoghurt. VLISSINGEN-OOST - Thermp hos, de fosforfabriek in Vlis singen-Oost, ging in novem ber failliet. Wat overblijft is een moeilijk, zo niet onmo gelijk verkoopbare fabriek op een vervuild stuk grond. De ontmanteling en sane ringskosten van Thermp hos worden geschat op een slordige 70 tot 80 miljoen euro. Wie zal deze kosten Door het koude, gure weer waren er iets minder kinderen dan gaan betalen? Wij gingen de voorheen om een ijsje te halen. foto:P.R. straat op om te vragen hoe internationale Catwalk met een internationaal publiek. Dag twee zal voor de meeste de meest indrukvolste dag geweest zijn. Dit was een fashionshoot in een schitte rend Riad Swin in het hart van Marrakech. (www.ria- dsiwan.com). Dag drie was de modeshow in een nieuw luxe resort van Marrakech voor de nouveau riche en de internationale pers. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 maart 2013 29 "Bij Chica's en Nino's kan een vrouw zich nog meer vrouw volgen" foto: Leon Janssens Bestevaêr herstelt de relatie van de historische binnenstad met het water. Het plan creëert een kleinschalige en vriendelijke stedelijke sfeer. foto: AM Zeeland MIDDELBURG - Op de dag VLISSINGEN-OOST - Wij Nederlanders ruimen onze rommel graag op, ook in het geval van Thermphos in Vlissingen-Oost. Alleen kost dat opruimen nogal wat. Er wordt op dit moment geschat dat de saneringskosten een slordige 70 tot 80 miljoen bedragen. Maar...wie gaat deze kosten betalen? Valt er nog geld te halen uit de opbrengst die is gegenereerd uit het faillissement, wat betekent dat de crediteuren kunnen fluiten naar hun geld? Of draait de overheid, dus beter gezegd, de belastingbetaler op voor de kosten? foto: P.R. door Rachel van Westen O www.miekepetiet.nl

de Faam | 2013 | | pagina 29