Oostkapelle wil over de horizon met dorpsplan kijken r 4* Torenstraat 1-4353 AA Serooskerke Tel. 0118-591251 www.firmasinke.nl r T>% oostkapelle - De dorpsraad van Oost kapelle kwam op 24 januari bij elkaar. De dorpsraad komt zes keer per jaar bi jeen om zaken te bespreken die leven binnen de gemeenschap van deze dorpskern van de Gemeente Veere. De raad bestaat uit negen bestuursleden onder voorzitterschap van Ad Cop- poolse. "We hebben een actieve dorp sraad die alweer zo'n vijftien jaar aan het werk is. Het zorgt voor sociale cohe- sie binnen de dorpsgemeenschap" aldus Coppoolse. Speerpunt tijdens de bijeenkomst was het dorpsplan, gestart in het najaar van 2011 en gericht op de toekomst van het dorp tot 2030. Volgens Coppoolse niet een beleidsplan van ambtenaren, maar waarin duidelijk een visie vanuit Oostkapelle is neergelegd om daarmee de toekomst in te gaan. Daarbij speelt de dorpsraad een belangrijke rol. "Met het dorpsplan 2030 willen we over de horizon kijken." Tijdens de vergadering waren naast de dorpsraad ook leden van het college van b Oostkapelle. Kasteel Westhove (Bron foto: Dorpsraad Oostkapelle) en w van de gemeente Veere en leden van po litieke groeperingen om de visie van Oostka pelle aan te horen. Dat dorpsgenoten betrokken zijn bij die toekomstvisie bleek duidelijk. Zelfs de plaatselijke bakker had een speciaal brood gebakken met als motto 'Oost kapelle 2030'. Verder is er een schrijfgroep geformeerd die alles gaat samenvatten', dat op een inloopavond ter beoordeling wordt voor gelegd en op 1 juni hoopt men het plan voor te kunnen leggen aan de dorpsraad, die dit presenteert aan de gemeente(raad). "Het dorpsplan bevindt zich dus in een afron dende fase waarbij samenwerking belangrijk is. Nu de overheid zich meer en meer terug trekt worden taken binnen de dorpskern steeds belangrijker. Daarbij is het digitaal communiceren ook van belang" aldus de voorzitter. De tijd van de stads- of dorpsom roeper is voorbij, sociale media is ook voor Oostkapelle van belang. Identiteit Ook Oostkapelle kreeg te maken met de pro blemen van krimp op het gebied van scho ling. Door scholen te fuseren moet daar een oplossing voor komen. Op zich geen pro bleem volgens Ad Coppoolse. Door samen werking en de verschillende scholen te huis vesten in één centraal gebouw kan de identiteit van de verschillende scholen, als voorbeeld noemt Coppoolse de reformatori sche school, behouden blijven. Welkomstborden Net als in de andere dorpskernen van de Ge meente Veere besclnkt Oostkapelle sinds kort over een aantal welkomstborden. Coppoolse: "Oostkapelle wil zich "profileren als een fa miliebadplaats. Daarom is als ontwerp voor het bord gekozen voor een combinatie van verscheidenheid: duingebied, natuur, groen en strand. Vergeet niet dat Oostkapelle een toeristische trekpleister is. We hebben het grootste aantal overnachtingen van alle Veerse dorpskernen." Oostkapelle heeft zo'n 2500 inwoners, maar in het zomerseizoen wordt het dorp bevolkt door circa 30.000 'be woners'. Coppoolse: "Door de unieke ligging hebben we veel te bieden. Er zijn drie cam pings, er is strand, bos, er zijn slechtweer- voorzieningen zoals Terra Maris en er is een cultuurroute." Info: www.dorpsraadoostkapelle.nl Australian Aqa Birkenstock Co n verse Develab Durea Ecco Finn Comfort Footnotes Gabor Giga Glorgio Hassia Mephisto Munich Mjus Nike Piedi Nudi Red Rag Rieker S.oliver Teva Twins Track style Wolky Ariat Bates B.R. Bucas Cavallo Daaieman Derby Easy rider Eskadron Eurostar Equitheme Harry's Horse HKM HV Polo Horka Kavalkade Kingsland Mountain Horse Pikeur P.K. Red Horse Ruitergilde Sectolin Uvex Wintec schoenmode <S ruitersport: door Gerard van der Hoeven

de Faam | 2013 | | pagina 20