Kort nieuws gemeente Vlissingen i n Geen BTW op KOZIJNEN ROLLUIKEN Alleen op Hogazon betaalt voor u de BTW Eieren zoeken op de markt VLISSINGEN - De marktkoop lieden van de Vlissingse weekmarkt maken er ko mende vrijdag een écht-ge zellig Paasgebeuren van. Op de Markt worden heel veel paaseieren verstopt waar mee de klanten kans maken op mooie prijzen. De Paasei eren zullen verspreid over de markt liggen op zichtba re, maar ook op onzichtbare plaatsen. "Het is de bedoe ling dat de klanten de eieren zelf zoeken en nadat ze een paasei hebben gevonden kunnen ze gelijk zien of ze een prijs hebben gewonnen. In die Paaseieren kan name lijk een prijscode zitten die bij de kraam van Bakkerij 't Stoepje ingeleverd kan worden. Er zijn 100 prijzen beschikbaar gesteld door de marktkooplieden van de Vlissingse weekmarkt. De hoofdprijs van de Paasactie bestaat uit een prachtige Te fal Pannenset'* zo legt initia tiefnemer Melis Korlaar uit. De marktkooplui timmeren flink aan de weg, want sinds kort zijn zij ook te volgen op Twitter: @marktvlissingen. Ook daar zijn leuke prijzen te winnen. The Steel Breeze in De Piek Vlissingen speelt zaterdag 30 maart The Steel Breeze. De Pink Floyd-coverband is vanaf 21.30 uur te beluiste ren. Entree is 10 euro. Valpreventie in Ter Reede VLISSINGEN - Hoe weet u of u een extra risico loopt om te vallen? Wat zijn de gevol gen van een val? Hoe kunt u vallen voorkomen? Dit zijn vragen die 60-plussers zich wel eens stellen, maar meestal vermoeden ze dat het wel mee-zal-vallen...In april wordt wederom bij Ter Reede te Vlissingen een vierdelige valpreventiecur- sus In Balans georganiseerd. Het doel is om de valrisico's bij jezelf te verkennen en om concrete, praktische handvatten te vinden om het valrisico te beperken. De wekelijkse bijeenkomsten vinden plaats op 3, 10, 17 en 24 april, van 10.00-12.00 uur. Aanmelden via: 0118- 476949. Wervingsactie Manteling VLISSINGEN Elke week gaan 280 vrijwilligers voorMante- ling op pad. Ze bezoeken bij voorbeeld chronisch zieken, mensen met beperkingen en mensen met psychische problemen. Ook werken zij in de vrijwillige terminale zorg thuis of in het hospice. Om hen te bedanken voor hun enthousiaste inzet én om nieuwe mensen te inte resseren voor dit boeiende vrijwilligerswerk, wordt op 13 april van 10.00 uur tot 14.00 uur een Mantelingdag georganiseerd in Cinecity in Vlissingen. Tijdens de dag kunnen vrij willigers en mensen die overwegen bij Manteling vrijwilligerswerk te gaan doen elkaar ontmoeten. Er is informatie en de film Yo Tambien wordt vertoond. Na de film wordt nagepraat in het Cinecafé. Aanmelden via: 0118- 553530. Deze dag wordt mede mogelijk ge maakt door een bijdrage van tie Gemeente Vlissingen. Leonardo wordt SterQ! OOST-SOUBURG - Archipel school De Tweemaster-Ka meleon in Oost-Souburg gaat verder met haar succesvolle afdeling voor hoogbegaaf- denonderwijs onder eigen naam. De naam Leonardo wordt per direct vervan gen door de nieuwe naam "SterQ! Archipelschool De Twee master-Kameleon is één van de drie scholen in Zeeland met speciale klassen voor hoogbegaafdenonderwijs. Bij onderwijs aan hoog begaafde kinderen staan creativiteit, denk- en door zettingsvermogen, eigen leerlijnen en sociale compe tenties centraal. Omdat deze afdeling is gevestigd in een Daltonschool staan ook de kernwaarden zelfstandig heid, verantwoordelijkheid en samenwerking centraal. Kenmerkend van het hoog begaafdenonderwijs is dat het top-down wordt aange boden, in plaats van het ge bruikelijke 'bottom-up'-on- derwijs en dat er veel dieper op de stof wordt ingegaan en de toepassing daarvan. De kinderen krijgen in het hoogbegaafdenonderwijs de ruimte om in eigen tempo te werken. Onderwijs voor hoogbegaafden leert deze kinderen echt leren en leert hen te excelleren. Voor be langstellende ouders is er op 3 april een informatieavond over SterQ-onderwijs op de Tweemaster-Kameleon. Aanvang 19.30 uur. Tijdens deze avond zal nadrukke lijk worden ingegaan op de vroegtijdige herkenning en erkenning van hoogbegaafd heid. Zeeuwse Turnwedstrijd VLISSINGEN - Turnschool Zeeland houdt op zaterdag 30 maart van 8.30-19.00 uur turnwedstrijden voor dames en meisjes in diverse klas sen in Sporthal Baskensburg aan de President Roosevelt- laan 733 in Vlissingen. KOZIJNEN ROLLUIKEN «ZONWERING vraag naar de voorwaarden President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl www.hogazon.nl 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 maart 2013 12 VLISSINGEN - In De Piek in Stichting Europa Kinderhulp ondersteunt kinderen in achterstandssituaties, ongeacht nationaliteit, ras of levensbeschouwing. Dit gebeurt vooral door het werven en selecteren van gastouders die bereid zijn om in de zomervakantie een kansarm kind enkele weken in hun gezin op te nemen. Voor alle informatie: telefoon 0018-627974 en 0113-233286 of www. europakinderhulp.nl O www.tweemaster.info Kopij voor De Faam kunt u mailen naar: redactie. faam@wegenermedia.nl

de Faam | 2013 | | pagina 12