r r Groene entree Nieuw- en Sint Joosland Gebruik sporthal Nassaulaan Gedichtenwedstrijd dodenherdenking Introductie t-tag parkeren Wethouder verwacht grote opkomst f bijeenkomst Dauwendaele Nieuwe parkeerautomaten Het woord aan raadslid Piet Kraan Foto: Ko de Visser Gemeente Middelburg staat open voor ideeën voor het gebruik van de sporthal aan de Nassaulaan. De sportclubs zijn verhuisd naar het nieuwe sporthallencomplex De Sprong. Het college van burgemeester en wethouders gaat ervan uit dat het ge bouw de eerstkomende tien jaar geen plaats hoeft te maken voor wo ningbouw. Het was de bedoeling dat de sporthal en naastgelegen atletiekbaan aan de Nassaulaan zouden wijken voor woningbouw. Maar gezien de crisis in de bouw is het niet waarschijnlijk dat er op korte ter mijn een aannemer aan de slag gaat. Voor informatie over het gebruik van de sporthal kunt u contact opnemen met Gerrit van Boven van de gemeente Middelburg, telefoon (0118)67 52 06. Wijkbeheergroep Arnemuiden organiseert dit jaar weer de dodenherden king in Arnemuiden. Het organisatiecomité wil hierbij graag de kinderen van Arnemuiden betrekken. Zij organiseren daarom een gedichtenwedstrijd voor Arnemuidse kinderen uit de groepen 7 en 8 van alle basisscholen. Ook kinderen die buiten Arnemuiden naar groep 7 en 8 gaan kunnen mee doen aan deze wedstrijd. Het winnende gedicht wordt tijdens de herden kingsplechtigheid op de begraafplaats voorgedragen door de opsteller. Lever je gedicht van maximaal 20 regels in voor 16 april per post of mail bij Wijkbeheergroep Arnemuiden, Langstraat 35, 4341 EC Arnemuiden of arnemuiden@wijkaanpakmiddelburg.nl. Vergeet niet je naam, adres, tele foonnummer en geboortedatum te vermelden. Een deskundige jury zal uit alle inzendingen een keuze maken. Sinds 18 maart is het mogelijk om in de parkeergarages Geere en Kousteensedijk in Middelburg te betalen met de t-tag. Ter in troductie van deze t-tag betaalservice in Middelburg hoeft hier voor tot 1 oktober 2013 geen abonnementsgeld betaald te worden. Daarbij geeft de gemeente Middelburg in deze periode aan t-tag abonnees 10% korting op het geldende parkeertarief. Aanmelden als abonnee kan door contact op te nemen met de klanten service van Movenience, tel. 0900 - 4488666 0,05/min.) of via de website www.movenience.nl. De Faam woensdag 20 maart 2013 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Met het plaatsen van 18 knotwilgen langs de Steenbakkerijweg is er een groene entree voor Nieuw- en Sint Joosland gerealiseerd. Vrijwilligers uit het dorp en medewerkers van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) hebben in februari en maart verschillende heggen, struiken en bomen geplant. Bij het planten van 22 haagbeuken langs de Weizichtweg kregen ze hulp van kraanbedrijf Baas. Woensdagavond 20 maart organi seert de gemeente een speciale wijkbijeenkomst in Dauwendaele voor de presentatie van de wijkvi- sie. Na diverse gesprekken met belanghebbenden zoals de bewo ners van de wijken Mortiere en Dauwendaele is het plan nu in con cept gereed. In de wijkvisie staan actiepunten voor het verder verbe teren van de wijk voor de komende tien jaar. Presentator Bert van Leerdam, bekend van radio en te levisie; zal fungeren als gespreks leider van de bijeenkomst. Theo Raats zal zijn speciale gedicht over Dauwendaele voordragen. Belangstellenden zijn welkom om deze bijeenkomst bij te wonen. Wijkwethouder Ed de Graaf ver wacht een grote opkomst: "20 maart worden de toekomstplannen van de wijk Dauwendaele gepresen teerd. Ik verwacht dat mensen die hier wonen en werken benieuwd zijn naar de veranderingen die de ko mende jaren op stapel staan." De Graaf geeft aan die avond pas naar huis te gaan als hij zeker weet dat er een groot draagvlak is voor de plannen. "Het is een plan van en voor de bewoners. Dat bepaalt het succes!" De wijkvisie wordt in mei besproken in de gemeenteraad. De bijeenkomst vindt plaats in Bowlingcentrum De Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan 129 in Mid delburg. Vanaf 19.30 uur is ieder een welkom. De bijeenkomst start om 20.00 uur en zal ruim een uur duren. Foto: Aart van Belzen Vanaf 25 maart staan er in heel Middelburg nieuwe parkeerauto maten. Bij deze nieuwe automaten kan naast muntgeld ook met pinpas, creditcard en de mobiele telefoon worden betaald. Betalen met muntgeld Uw parkeerticket is alleen geldig voor uw auto en is niet overdraag baar. Om die reden moet u altijd eerst uw kenteken invoeren. Daarna volgt u de stappen die op het automaat staan aangegeven. Door het invoeren van uw kente ken kunnen de controleurs, ook als uw ticket niet goed zichtbaar in de auto heeft gelegen, achteraf zien of u betaald heeft. Voorals nog is het invoeren van het kente ken een proef. Na een maand wordt deze werkwijze geëvalueerd en indien nodig aangepast. Betalen met mobiele telefoon Als u betaalt met uw mobiel, betaalt u achteraf en alleen voor de feite lijke parkeertijd. Om het betalen met mobiele telefoon mogelijk te maken werkt Middelburg samen met de providers Park-line, Parkmo bile, Yellowbrick en sms parking. Het betalen kan met sms en voor smartphones als de iPhone, Black- berry en Android- en Windowspho- nes is er een speciale app. De par keertijd wordt gestart en gestopt met de telefoon. Aan het einde van de maand worden de gemaakte parkeerkosten via automatische in casso of creditcard geïncasseerd. Om gebruik te kunnen maken van deze service dient u zich eenmalig aan te melden op de website één van de providers: www.parkmo- bile.nl, www.park-line.nl, www.yel- lowbrick.nl of www.smsparking.nl. Als u heeft geparkeerd hoeft u al leen uw kentekennummer en het zonenummer in te voeren. Het zo nenummer vindt u bovenaan de parkeermeter. 3 www.de-faam.nl De ombuigingen komen er aan voor Middelburg en dat gaat u zeker merken. Maar als het aan de LPM ligt zo weinig mogelijk. Onze mening? Voor de wijkaanpak willen wij ten minste 50.000 euro elk jaar reser veren. En verder handen af van de binnenstad en van de wijken! De verhoging van de parkeertarie ven voor vergunninghouders willen wij niet. Dus kun je bijvoorbeeld beter de tarieven voor de parkeer garages iets verhogen (toch de goedkoopste van Nederland). Verder geen verhoging van de marktgelden. En een kleine (inflatie correctie) verhoging van de hon denbelasting, dat geld moet trouwens beter worden ingezet. Het openluchtzwembad in Arnemui den sluiten gaat erg ver. Als het toch gebeurt dan zal er samen en in goed overleg (goed luisteren dus!!) met de burgers aldaar een oplossing moeten worden gezocht. Foto: Aart van Belzen Dat sportverenigingen, kiosken en watersportvereniging Arne samen nu ineens 200.000 euro per jaar meer pacht moeten gaan betalen kan echt niet. Dat kun je niet vra gen van de sportverenigingen en dat kun je niet vragen van een ver eniging als wv Arne waar je net samen bezig bent een voor Arne kostbare kwaliteitsslag te maken. Ook de beoogde bezuinigingen, zowel op subsidies als op herij king van het minimabeleid, zijn veel te fors. Dat kan echt wel wat minder. Maak een potje voor het behoud van (waardevolle) bomen. We zullen meer moeten gaan doen voor ouderen. En voor star ters. Zo is er nog veel meer. Hebben we als LPM geld en moeite over voor dit alles? Natuur lijk. En bij de LPM is geen plaats voor grote ego's. Wij werken een drachtig samen met en voor U. Want de LPM is een lokale partij en dat betekent heel, heel goed naar u luisteren. Zo hoort dat. Wij zijn er voor u. 0 ja, en de bouwput moet dicht. Ja toch. Piet Kraan, raadslid LPM www.lokalepartijmiddelburg.nl

de Faam | 2013 | | pagina 9