BCC Middelburg Musical Koning der Koningen in De Morgenster I11PP KiJk voof Winkelgebied ZEP Dier van de Week: Iets te dikke kater Bles TQMTGM NAVIGATIE SYSTEEM PIONEER 2.1 30 BLU-RAY HOME CINEMA SYSTEEM LG 1100 TOEREN WA5MACHINE Podium 13 openingstijden op mMH www.bcc.nl Kledingbeurs OOSTKAPELLE - Peuterspeel zaal 't Speeltreintje houdt op donderdag 28 maart een kinderkledingbeurs. Het is van 13.30 tot 15.15 uur in het Protestants Kerkcentrum in Oostkapelle. Naast de kinderkleding in de maten 80 tot en met 176 is er ook positiekleding, speelgoed en bed-box-buggy spullen. Vanaf 12.00 uur worden er ook verse wafels verkocht. Zelf kleding verkopen kan ook, aanmelden hiervoor kan via 0118-582828. Nachtelijke afsluitingen A58 MIDDELBURG - Rijkswater staat voert tot en met 23 maart nachtelijk onderhoud uit aan de Vlaketunnel in de A58 en het Dampoortaqua duct in de N57. Omleidings routes worden aangegeven met gele borden. De werkzaamheden omvat ten periodiek onderhoud zoals wanden wassen en voegen schoonmaken. Van dinsdag20.00 uur tot woens dag 6.00 uur is de Vlaketun nel afgesloten in de richting Goes naar Bergen op Zoom. Woensdag van 20.00 uur tot donderdag 6.00 uur is de Vlaketunnel in beide rich tingen gestremd. Verkeer wordt omgeleid via de N289. Het Dampoortaquaduct in de N57 is in beide richtingen afgesloten van donderdag 20.00 uur tot vrijdag 6.00 uur en van vrijdag 20.00 uur tot zaterdag 6.00 uur. Verkeer wordt lokaal omgeleid. MIDDELBURG - Het is voor het eerst dat wijkgemeente De Morgenster in Middel burg een musical uitvoert. Voor veel deelnemers is het de eerste keer dat ze op de planken staan. "De acteurs, technici, decor- en kos tuummakers zijn allemaal leden van de wijkgemeente. Er zijn wel een aantal erva ren muzikanten bijgehaald," vertelt Peter Schouls, schrij ver van de musical. Voor Schouls zelf% is het niks nieuws. In 2000 heeft hij 'Koning der Koningen' al eens eerder uitgevoerd in Middelharnis. "Toen we verhuisden naar Middel burg, werd ik door dominee Jan Nauta benaderd om voor De Morgenster een musical te schrijven," vertelt hij. "En waarom niet een keer een oude uit de kast halen en die in een nieuw jasje ste ken? Het bijbelverhaal van Samuel is hetzelfde geble ven, maar toch is meer dan de helft herschreven." Re gisseur Gerard Adriaanse: "Authentiek in een nieuw jasje. De strijd tussen de Fi listijnen en Israël wordt in het stuk levendig uitgebeeld. En met de muziek krijgt het verhaal een gezicht." Hoe wel het genre musical voor Adriaanse nieuw terrein was, heeft hij wel de nodige theaterervaring. In het ver leden verzorgde hij licht en geluid in het Spiegeltheater en bij Muis Leeuw en heeft regie-ervaring bij Wijkver- eniging de Griffioen en Ter Rede opgedaan. Schouls is trots. "Het mooiste van het project vind ik de saamho righeid die ontstaat tijdens de repetities. Jong en oud komen samen, terwijl in de kerk vooral veel ouderen be trokken zijn. Je leert mensen op een andere manier ken nen en er wordt ontzettend veel gelachen." De musical wordt drie keer uitgevoerd. De avondvoorstellingen zijn vrijdag 22 en zaterdag 23 maart om 19.30 uur en de middagvoorstelling is op zaterdag 23 maart om 14.00 uur. Kaarten zijn voor 5 euro (inclusief consumptie) ver krijgbaar Martin's Dieren speciaalzaak of bij Primera Burger in Middelburg. Re serveren kan ook via musi- cal.koning@zeelandnet.nl. VLISSINGEN - Bles is een leu ke zwart met witte kater van acht jaar oud. Hij is dol op eten en daardoor is hij aan de zware kant. Daarom doet Bles mee aan het Weight- watchers programma van het asiel. Zijn nieuwe baas jes moeten dan ook goed op letten dat Bles niet teveel eet en genoeg beweging krijgt. Bles woont nu in het asiel samen met andere katten en dat gaat prima. "Als Bles iemand net leert kennen is hij wat angstig. Maar als hij je eenmaal kent is hij erg lief en braaf. Wel is hij gesteld op zijn rust, dus hij woont liever niet bij klei ne kinderen", vertelt Mela- nie van het asiel. Op zaterdag 23 maart is er een open dag bij het asiel van 11.00 tot 15.00 uur. De dag staat in het thema van de nieuwe kattentuin voor verwilderde katten. Tijdens deze dag zijn er weer ver schillende activiteiten. Zo kunnen kinderen een eigen dierenmasker knutselen of zich als woeste tijger of Oos terse prinses laten schmin ken. Interesse Interesse in kater Bles? Kom dan eens kennismaken met hem. Bel 0118-613579 of neem een kijkje in het Die renasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook moge lijk om kennis te maken met het asieldier buiten de ope ningstijden, maar uitslui tend op afspraak. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 20 maart 2013 13 Vis 130; 4,3" breedbeeidscherm, 45 landen, speak go stembesluring, weergave maximale snelheid en geavanceerde rijslrookaanwijzingen. BCSF5525; Met draadloos LAN om bijvoorbeeld video's van YouTube en ftffo's op Picasa te bekijken of rrijziek van uw thuisnetwerk te luisteren. Ondersteunt 3D IJu-ray en is vo|rzien van een iPod/iPhone doek. F147MPRN; Energieklaèse A++, inhoud van 7-kg, uitgestelde starttijd en □irectDrive motor met 10 jaar garantie. In wijkgemeente De Morgenster in Middelburg wordt al wekenlang fanatiek gerepeteerd voor de musical 'Koning der Koningen'. Een groep van veertig mensen, waaronder een tiental kinderen, zetten zich vol enthousiasme in om een mooi stuk neer te kunnen zetten op vrijdag 22 en zaterdag 23 maart. door Carlijn Poppe Er wordt al wekenlang gerepeteerd in De Morgenster voor de musical Koning der Koningen. Foto: Ton Dekkers Open dag O dierenasielwalcheren.nl Bles is een leuke zwart met witte kater van acht jaar oud. Foto: Tara De Vriend

de Faam | 2013 | | pagina 13