Belastingaanslag op de mat Binnenstad krijgt nieuwe parkeerautomaten Zomertijd voor vuilniswagens Commissie straatnaamgeving Werkzaamheden parkeergarage Kanaalweg Zijlader huisvuil rijdt proef in vijf wijken Tussen 4 en uiterlijk 24 maart worden in de binnenstad de hui dige parkeerautomaten vervangen door nieuwe exemplaren. De vervanging was nodig om de automaten aan te laten sluiten op de hedendaagse mogelijkheden. Zo kan er bij de nieuwe automaten naast muntgeld nu ook met pin- en creditcard worden betaald. Ook zijn de automaten geschikt voor het zo geheten belparkeren waarmee je betaalt met je mobiele telefoon. Om de automaten te kunnen plaatsen moeten de parkeerplekken ernaast leeg zijn. Wanneer ze geplaatst gaan worden staat op een aankondiging die op de oude parkeerautomaat wordt geplakt. Gelieve dit in de gaten te houden als u uw auto naast een parkeerautomaat plaatst. Maandag 4 maart gaat het zogeheten zomerschema voor de vuilniswagens in. Dit betekent dat de vuilniswagens niet om 08.00 uur maar een half uur eerder, namelijk om 07.30 uur uitrijden. Op woensdag 6 maart vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering zal worden gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staan onder andere de naamgeving van de Heerlijkheidsweg en de bebording van de tunnels en viaducten bij de Havenpoortweg. Van maandag 25 februari tot en met maandag 15 april zijn er werkzaamheden in de parkeergarage Kanaalweg. De twee noor delijke hellingbanen (richting Arnemuiden) zijn dan volledig afge sloten. In- en uitrijden kan dan alleen via de zuidelijke hellingbanen (richting Station). Wie doorgaans vanuit Arnemuiden komt kan nu het beste via de Toren- weg, Schroeweg en Kanaalweg rijden. Wie doorgaans vanaf de A58 komt en daar de afslag Middelburg Oost neemt, kan het beste de afslag Middelburg Centrum nemen en vervolgens via de Sloeweg, Schroeweg en Kanaalweg rijden. Bij het verlaten van de parkeergarage is het advies om via de Kanaalweg en Schroeweg weg te rijden. Tijdens de drukste momenten van de dag, het inrijden tot 08.30 uur en vanaf 16.00 uur, begeleiden medewerkers van parkeerhandhaving de in- en uitstroom. Ondanks de vroegere tijd van uitrijden, mogen de containers niet voor 07.00 uur op de ophaaldag worden aangeboden. Wanneer de ophaal dag in uw straat is, kunt u terugvinden op de afvalkalender of op www.middelburg.nl in de rubriek Leven en leefvoorzieningen milieu en afval huisvuil ophaaldata huisvuil. Voor meer informatie kunt u ook bellen, telefoon (0118) 67 50 00. Proef met zijlader aan de Nieuwe Vlissingseweg. Deze week krijgt u de gemeentelijke belastingaanslag voor 2013 in de bus. Voor het eerst dit jaar ontvangt u dit aanslagbiljet van de Samenwerking belastingen Middelburg-Vlissingen. Bij de aanslag zit een belasting wijzer met uitleg en een reactiefor mulier. Er zitten ook twee accept girokaarten bij voor betaling op 31 maart en 30 april 2013. Hebt u eerder gekozen voor automati sche incasso, dan krijgt u geen acceptgirokaarten. Het totaalbe drag wordt dan automatisch in acht termijnen van uw rekening afgeschreven. Heeft u gekozen voor een digitaal aanslagbiljet dat ontvangt u geen 'papieren' aanslag. Uw aanslag vindt u dan terug in uw inbox van uw internetbank. Kwijtschelding Hebt u een laag inkomen en een beperkt vermogen, dan kunt u gehele of gedeeltelijke kwijtschel ding krijgen. Kwijtschelding wordt alleen verleend voor de afvalstof fenheffing en de rioolheffing van gebruikers. In sommige gevallen is er door een vooronderzoek al bij de aanslagoplegging besloten kwijtschelding te verlenen. Dit treft u dan direct op de aanslag aan. Hebt u geen kwijtschelding gehad en denkt u hiervoor in aan merking te komen dan kunt u dit aanvragen. De beoordeling van het kwijtscheldingsverzoek voert Sabewa Zeeland in Terneuzen uit. Aanvraagformulieren en informa tie over de kwijtschelding kunt u daar aanvragen, telefoon 088 - 99 95 809. Betaling in acht termijnen U kunt in acht termijnen betalen. Dat kan alleen per automatische incasso. U kunt hiervoor uiterlijk vóór 16 maart een formulier invul len. Kiest u voor betaling in acht termijnen dan wordt op 31 maart 2013 de eerste termijn afgeschre ven, de volgende een maand later enzovoorts. Betaal op tijd U dient voor de laatste vervaldag te hebben betaald. Als het voor u absoluut niet mogelijk is om voor de laatste vervaldatum te betalen, dan moet u contact opnemen met de Samenwerking belastingen Middelburg-Vlissingen, (0118) 67 50 00. Het is dan misschien mo gelijk een betalingsregeling af te spreken. Digitale dienstverlening Particulieren kunnen via de inter netsite www.middelburg.nl inlog gen om hun aanslag gemeentelijke belastingen digitaal te zien. Ook kunt u dan digitaal bezwaar maken tegen de aan- slagregels waarvoor u bent aan geslagen. Informatie Als u vragen hebt over de aanslag, beschikking of WOZ-waarde kunt bellen naar (0118) 67 50 00, mai len naar belastingen@middelburg.nl of langskomen in het stads kantoor. Wilt u bij een persoonlijk bezoek uw aanslag(en) meebren gen? Vanaf 8 april gaat er in vijf (deel)wijken een andere vuil niswagen rijden. Het is een zo genaamde 'zijlader'. Deze zijlader heeft een grijparm die vanuit de auto wordt bediend. Het werkt als volgt: de chauf feur rijdt de wagen naast uw afvalcontainer. De grijparm schuift uit en pakt de afvalcon tainer op, leegt deze boven de zijlader en zet daarna uw con tainer weer terug op de stoep. Deze week rijdt een 'proefwagen' door uw wijk. Er wordt gekeken of de door ons uitgezette route voor deze nieuw wagen goed te rijden is en de door u geplaatste afvalcontai ners goed geledigd kunnen worden. Reden hiervoor is dat het voertuig maar aan één kant kan laden. Met deze nieuwe wijze van huisvuil ophalen gaan er enkele nieuwe 'spelregels' gelden. U zult begrij pen dat deze nieuwe manier van werken niet zonder uw medewer king kan. Een paar eenvoudige veranderingen in het plaatsen van uw afvalcontainer zijn voldoende voor het slagen van deze nieuwe werkwijze. Alle bewoners die gebruik moeten maken van het nieuwe ophaalsys- teem ontvangen in maart een brief. Bij de brief is een folder met de nieuwe aanbiedregels gevoegd. Hierin staat precies beschreven waar en hoe de afvalcontainers moeten worden aangeboden. Welke (deel)wijken gaan over op zijbelading? Het uitgangspunt is om in vijf (deel)wijken van 800 huishoudens te starten. Globaal genomen gaat het om de volgende (deel)wijken waar het huisvuil wordt opgehaald: Maandag Stromenwijk II Dinsdag Griffioen II Woensdag Arnemuiden Brakenburg Donderdag Dauwendaele tussen Dauwendaelsestraat, Overloper en Kruitmolenlaan Vrijdag Erasmuswijk/Veldzigt De hellingbanen van de parkeergarage Kanaalweg zijn afgesloten GEMEENTE MIDDELBURG 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 februari 2013 9 Foto: Aart van Belzen Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur tot en met 15 april. Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2013 | | pagina 9