r r Renovatie riolering Arnemuiden Burgerpeiling Waar staat je gemeente De Wet gemeentelijke basis administratie persoonsgegevens ■■M Sport en spel in de voorjaarsvakantie Winnaars Lange Jan Awards surg 06, De Faam woensdag 20 februari 2013 9 Middelburg in Beweging (MiB) en Stichting Welzijn Middelburg (SWM) hebben ook deze voor jaarsvakantie hun krachten ge bundeld. De Middelburgse jeugd hoeft zich in de vakantie niet te vervelen. Alle basisscho len ontvangen een folder met daarin activiteiten zoals een Fit- en Funmiddag, een Fifa toer nooi op de PS3, Are you a dancer part 2 en nog veel meer. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar die in de voorjaarsvakantie zin heb ben om hun fitheid te testen zijn van harte welkom op maandag 25 februari vanaf 13.00 uur op de Fit- en Funmiddag in de gym zaal aan de Generaal Hakewill Smithlaan. Aanmelden is niet nodig. Dinsdag 26 februari van 14.30 tot 16.00 uur kunnen kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar ham/kaas croissants bakken met ouderen. Er kunnen maximaal tien kinderen deelnemen. Aanmel den kan via de Brede Scholen web site. Voor kinderen tussen de 6 en 14 jaar die het leuk vinden om te sporten organiseert MiB op dins dag 26 februari van 13.00 - 15.00 uur een Ha-tref en Multi- bal toernooi. Opgeven is niet nodig. De activiteit vindt plaats in de gymzaal aan de Mosselkreek- straat in de Stromenwijk. Op woensdag 27 februari van 13.00 - 16.30 uur zijn kinderen in de leeftijd van 9 tot en met 12 jaar en jongeren in de leeftijd van 13 tot en met 18 jaar welkom bij 'Are you a dancer part 2' in de Spot. Er wordt deze dag een stoer decor gemaakt onder lei ding van een graffiti artiest. Ver der zijn er lessen streetdance, hiphop en breakdance, met als hoogtepunt een spetterend optre den van 16.00 - 16.30 uur voor iedereen die belangstelling heeft! Meld je aan via de Brede Scholen website. In samenwerking met tennisvereni ging Dauwendaele organiseert MiB op woensdag 27 februari een tennisclinic. Van 13.00- 14.00 uur voor kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 9 jaar en van 14.00 - 15.00 uur voor kinderen in de leef tijd van 10 tot en met 12 jaar. De clinics worden gegeven op de ten nisvelden van tennisvereniging Dauwendaele. Voor kinderen die op zoek zijn naar een uitdaging is er een activi teit bij de Scouting op donderdag 28 februari van 13.00 - 15.00 uur organiseren SWM en Scouting de Gouden Cirkel een spectacu laire middag voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 6 jaar. Op geven kan via de Brede Scholen website. MiB en Kinderopvang Walcheren organiseren een Tuimelles van 13.00 - 14.00 uur en Judoles van 14.00 - 15.00 uur op don derdag 28 februari. Kom naar de gymzaal bij het Palet aan de J. van Reigersbergstraat. Voor kinde ren van 4 tot en met 7 jaar is er Tuimelen en voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar is er Judo. In jeugdcentrum 'de Branding' van SWM is op donderdag 28 fe bruari van 19.00 - 21.00 uur een meidenavond. Deze activiteit is voor meiden in de leeftijd van 10 tot en met 18 jaar. Mail voor meer informatie naar: jongerenwerk@welzijnmiddelburg.nl Vrijdag 1 maart van 15.30- 16.30 uur is er het populaire 'Broodjes bakken' bij Speelhof Hoogerzael voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 10 jaar. Opgeven kan via de Brede Scholen website. Het jongerenwerk van SWM organi seert in verschillende jeugdcentra in Middelburg een Fifa 2013 toernooi op dinsdag 26, don derdag 28 februari en vrijdag 1 maart voor jongeren tussen de 10 en 18 jaar. Voor meer info: jon- gerenwerk@welzijnmiddelburg.nl Alle activiteiten vinden plaats in verschillende wijken of deelge meenten van Middelburg. Soms wordt er een kleine bijdrage ge vraagd, maar meestal is deelname gratis. Nog geen folder ontvangen of wil je meer informatie over de activiteiten in de voorjaarsvakan tie? Kijk dan op www.middelburg.nl of www.welzijnmiddelburg.nl of meld je aan via www.bredescholenmiddelburg.nl. Je kunt ook mailen of bellen naar: Stichting Welzijn Middelburg 06462 186 56, l.degroot@welzijnmiddelburg.nl Middelburg in Beweging 0118-675 761, c.boon@middelburg.nl Elke gemeente in Nederland beheert de gemeentelijke basisad ministratie persoonsgegevens (GBA). Iedere burger heeft op grond van de wet GBA plichten, bijvoorbeeld het melden van een verhuizing. Maar daartegenover staan ook rechten. GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg 16 .30 m an Belzen swijze f 22 fe- I een ïen bij abant, snd te 3 bevat- ner, de et be- jesteld eft inge- 3t de ook en aan echt- x>r eroep- !n voor- Spotlight Award, voor dé individu ele vrijwilliger (cheque 250) Hans de Kuijper voor zijn vrijwilli gerswerk bij Middelburg VÓLkoren. Stimulerings Award, voor dé jonge vrijwilliger t/m 23 jaar (cheque 250) Niels Witte (21 jaar) voor zijn vrijwilligerswerk bij korfbalver eniging ONDO in Sint Laurens. Q www.de-faam.nl Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot Donderdag 8.30 tot 20.00 uur cheiding intact op onisch Wat zijn uw rechten? Recht op geheimhouding Een verzoek tot geheimhouding moet schriftelijk ingediend worden bij de ge meente waar u woont. Het recht op geheimhouding is beperkt. De gemeente is verplicht om aan overheidsinstanties en andere speciaal aangewezen instanties zoals zorgverzekeraars uw gegevens te verstrekken. Aan sommige andere instanties, zoals advocaten, worden niet zondermeer gege vens over u verstrekt. Als u om geheimhouding heeft verzocht wordt u in zo'n geval eerst in kennis gesteld van het verzoek waarop u dan uw zienswijze kunt geven. De gemeente moet daarna de afweging maken of door verstrekking van gegevens uw persoonlijke levenssfeer onevenredig wordt geschaad. Voor commerciële doeleinden en particulieren zijn uw persoonsgegevens nooit beschikbaar. Correctierecht Als u van mening bent dat uw gegevens fout zijn geregistreerd in de GBA dan kunt u vragen deze te laten corrigeren. U moet dan bewijsstukken aanleveren die de fout(en) aantonen. Inzagerecht U kunt de gemeente vragen welke persoonsgegevens van u zijn opgenomen in de GBA. U kunt gebruik maken van het inzagerecht door aan de balie inzage van uw persoonsgegevens te vragen. U kunt ook een volledig overzicht van de over u opgenomen gegevens vragen. Dit kost 15,50. De gemeente is verplicht om vast te leggen welke gegevens over burgers verstrekt worden en aan wie. U kunt schriftelijk verzoeken om een overzicht waaruit blijkt welke verstrekkingen in het jaar voorafgaande aan uw verzoek over u zijn gedaan. Als u een schriftelijk verzoek indient voor één van bovengenoemde rechten, krijgt u binnen vier weken antwoord. U kunt uw verzoek richten aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, afdeling Publiekszaken, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Corps Juliana te Middelburg. Met ruim 300 stemmen van het publiek wist Ivo een iPad mini in de wacht te slepen. Vrijwilligerswerk is met name in deze tijd onmisbaar en een groot goed. Met deze prijzen willen ge meente Middelburg en Stichting Welzijn Middelburg alle vrijwilligers in het zonnetje zetten en bedanken voor hun belangeloze inzet. Samen Award, de award voor dé groep vrijwilligers of vrijwilli gersorganisatie (cheque 500) Vrijwilligers van Lotgenoten- Foto: Aart van Belzen Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: Facebook: (0118) 67 50 00 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem„Middelburg gemeentemiddelburg de onder- jnte bin- n die een ijk ge- ondere g voor de )ven het- ild denken it voor oij de )urg. den op slag. invraag aan- >or deze geko- heiding De hoofdriolering aan de achterzijde van de Molenweg, Nieuwstraat en langs de Spoorstraat in Arnemuiden wordt gerenoveerd. De werkzaam heden starten op 1 maart. Op vrijdag 15 maart worden de werkzaamhe den afgerond. Dit hoofdriool loopt vanaf de Burgemeester Lantsheerweg tot de spoorwegover gang bij het Schuttershof. Hiervoor zal een kunststofkous in de bestaande beton nen riolering worden aangebracht. Door deze renovatiemethode toe te passen wordt de overlast voor de omgeving zoveel mogelijk beperkt. Het renoveren wordt in vijf fases uitgevoerd. Om het rioolwater goed af te kunnen voeren tijdens de verschillende fases worden er vijf pompen geplaatst. Deze pompen komen te staan in de Molenweg, het Tuindorp en drie in de Spoorstraat. De aanwonenden worden een week voor de werkwerkzaamheden door de aanne mer, Insituform Rioolrenovatie-technieken B.V. uit Zoetermeer, ingelicht met een blauwe kaart met daarin nadere informatie over het werk. Op de dag dat de werk zaamheden werkelijk beginnen krijgen zij een rode kaart met het verzoek zo min mogelijk water te gebruiken. Nadat de kous is uitgehard, worden de aansluitingen vanuit het riool open geboord. Wanneer er weer normaal water kan worden ge loosd, ontvangen bewoners een groene kaart van de aannemer. Voor vragen kunt u contact opnemen met Chris Mouthaan van het Ingenieursbu reau van de gemeente Middelburg, telefoonnummer (0118) 67 53 91. Hij bege leidt het werk namens de gemeente. Gemeente Middelburg werkt hard aan het verbeteren van de dienstverlening. De gemeente wil nu meten hoe de bewoners de dienstverlening ervaren. Ook zijn wij benieuwd naar uw mening over onder andere veiligheid, leefbaarheid en voorzieningen in uw buurt. Aan de hand van een steekproef hebben 1.700 be woners van de gemeente begin deze week een uitnodiging gehad om deel te nemen aan het klanttevredenheidsonderzoek waarin u wordt gevraagd naar deze aspecten. Wij hopen dat u -als u bent aangeschreven- hiervoor de tijd wilt nemen, zodat we een goed beeld krijgen van uw mening. De uitkomsten zijn voor ons belangrijk, omdat we die kunnen gebruiken bij de ontwikkeling van be leid en bij de verbetering van onze dienstverlening. In het voorjaar kunt u de uitkomsten van de gemeente Middelburg teruglezen op www.waarstaatjegemeente.nl, waar ook de uitkomsten van andere ge meenten worden gepubliceerd. De winnaars van de Lange Jan Awards zijn bekend. Wethouder Saskia Szarafinski reikte de vier prijzen uit. De winnaars hebben naast de awards zelf een geldbedrag ontvangen van respectievelijk 250 en 500. De winnaars zijn: De Initiatief Award, de award voor hét vrijwilligersinitiatief (cheque 500) Marijke de Jonge-Bossenbroek voor haar initiatief ten behoeve van het knotten en behouden van wilgen in de Stromenwijk. kaart, onderdeel van het Zeeuws Steunpunt voor Verlies en Rouw. Naast de awards is de PZC-pu- blieksprijs gewonnen door Ivo Boot, voor zijn vrijwilligerswerk- zaamheden bij Drum Bugle

de Faam | 2013 | | pagina 9