v Het woord aan raadslid Wim Steketee Staandehoudactie Grevelingenstraat Middelburg gaat afvalinzameling verbeteren Thema Boomfeestdag 2013: Bomen maken gezond 'T r «Ik L Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 januari 2013 De Faam pagina 8 Verdere afbraak van de sociale zekerheid Door alle bezuinigingsmaatregelen van de landelijke overheid komt ook de lo kale politiek zwaar onder druk te staan. Zaken die vroeger vanzelfspre kend leken, kunnen nu ineens niet meer. Bijvoorbeeld de hulp voor hulp behoevende burgers. Alles hierin was goed geregeld. Nu zegt staatssecretaris Van Rijn, nota bene PvdA, dat meer mensen tijd moeten uittrekken om voor hulpbehoe vende familieleden te zorgen. Het kabi net wil nu zonder hier goed over na te denken bijvoorbeeld een miljard euro op de ouderenzorg bezuinigen. Deze bezuiniging wordt dan aan de gemeen ten overgedragen. Nog meer mantel zorg is volgens de staatssecretaris de manier om te voorkomen dat de kwali teit van de zorg achteruitgaat. De ge meenten moeten maar in overleg gaan met de mantelzorgers. Waar de Lokale Partij Middelburg bij dit standpunt zich zorgen over maakt, zijn de volgende feiten. Gebrek aan professionele hulp aan ou deren, ontslaggolf in de thuiszorg, ver vuiling en toenemende eenzaamheid van ouderen, gebrek aan het stellen van diagnoses, bijvoorbeeld toene mende dementie en overspannen mantelzorgers met als gevolg eventu eel mishandeling van ouderen. In schril contrast staat dan de hulp die de landelijke overheid biedt aan de banken, het doodzieke Griekenland, Spanje, Portugal, het van corruptie druipende Italië en de groei van de topinkomens in de publieke en semi- publieke sector tot ver boven de Balkenendenorm. Zij zijn de patiënten die door de Neder landse landelijke overheid op de been moeten worden gehouden. Dat is be langrijk, maar die zieke alleenstaande AOW-er... Dat is Nederland anno 2013. Door steeds verdergaande decentrali satie maakt de landelijke overheid haar handen niet meer vuil aan onsym pathieke maatregelen. De gemeenten krijgen een zak geld en ze zoeken het verder maar uit met hun inwoners. Daarom wordt de lokale politiek steeds belangrijker. De verkiezingen voor de gemeenteraden vinden over ruim een jaar weer al plaats. Laat uw stem niet verloren gaan! Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg wsteketee@zeelandnet.nl www.lokalepartijmiddelburg.nl Dinsdag 22 januari was er een staandehoudactie bij de Greve lingenstraat. Leerlingen van basisschool de Beverburch hebben 33 groene kaarten en 18 gele kaarten uitgedeeld. Wie zich net jes aan de snelheid hield, kreeg ook een oranje sjaal van de kin deren. Daarnaast heeft de politie vier weggebruikers moeten bekeuren. De komende weken helpen basisschoolleerlingen bij de staandeh'oudacties om verkeersdeelnemers bewust te maken van hun rijgedrag in 30km/u zones. Komende jaren gaat Middelburg de afvalinzameling verbeteren met het invoeren van zijbelading en de uitbreiding van ondergrondse inzameling. De zijbelading wordt vanaf 8 april in vijf (deel)wijken ingevoerd. De voorbereidingen voor op een andere wijze ophalen van huisvuil is in volle gang. Het is de bedoeling dat in vijf (deeDwijken vanaf 8 april het huishoudelijk afval met behulp van een zijlader wordt opgehaald. Met zijbelading kan de ge meente een efficiëntere inzameling realiseren. Tevens wordt de fysieke belasting van medewerkers beperkt en op kosten bespaard. Voor de zijbelading worden nieuwe inzamelwagens, zogenaamde zijladers aangeschaft. Niet alle huishoudens in Middelburg gaan over op zijbelading. In totaal gaat ruim 55 procent de ko mende twee jaar in twee fases over op de nieuwe manier van inzamelen. Welke (deel)wijken gaan over op zijbelading? Het uitgangspunt is om in vijf (deeDwijken van 800 huishoudens te starten. Globaal genomen gaat het om de volgende (deeDwijken waar in de ochtend het huisvuil wordt opgehaald: Maandag Stromenwijk, tussen de Stromenweg en de Oosterscheldestraat Dinsdag Griffioen, tussen de Griffioenstraat en de Laurens Stommesweg Woensdag Arnemuiden Brakenburg Donderdag Dauwendaele tussen Dauwendaelsestraat, Overloper en Kruitmolenlaan Vrijdag Erasmuswijk/Veldzigt Alle bewoners die gebruik moeten maken van het nieuwe ophaalsysteem ontvan gen in maart een brief. Bij de brief is een folder met de nieuwe aanbiedregels ge voegd. Hierin staat precies beschreven waar en hoe de containers moeten worden aangeboden. Gezondheid is op dit moment een actueel maatschappelijk thema. Dus een perfect thema voor Boomfeestdag 2013. ledereen heeft bomen in de buurt: in de tuin, de straat of in het park. Een groene, bomenrijke leefomgeving nodigt uit tot bewegen: wandelen, fiet sen, spelen. Maar uiteraard zorgen bomen voor zuurstof en voor heerlijke voedzame vruchten. Ook de gemeente Middelburg doet dit jaar weer mee aan de nationale boom feestdag. Op woensdag 20 maart gaan scholieren van de Middelburgse basis scholen samen met de burgemeester en de vier wethouders meer dan honderd bomen planten langs de N57. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG FF - r.' se t 'i** Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvra gen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidings procedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Boterbloemstraat 3, Arnemui den: maken uitweg (22-1). Laurens Stommesweg 30: wijzigen bestemming pand (22-1). Molenwater 89: verbouwen/ uitbreiden woning (22-1). Veerseweg 31renoveren/ wijzigen gevel (16-1 Westerscheldeplein 1: inrichten casco-unit en plaatsen diverse dakopstellingen (17-1). Zoutketenweg 1Arnemuiden: sloop bestaand pand en bouwen vrijstaande woning (23-1). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben ver- leend(tussen haakjes staat de datum van verzending): Dwarskaai 4 t/m 26 en Rouaansekaai 111 t/m 137: wijzigen achtergevel appartemen tengebouw (21-1). Gerbrandijlaan 4F: aanbouwen lift t.p.v. de loopbrug (21-1). Molenwater 47: verbouwen pand (22-1). Oranjeplaatweg (locatie de "kleine Piet"), Arnemuiden: plaatsen damwandbeschoeiing, aanleggen ontsluitingswegen, ver breden Oranjeplaatweg, aanleg gen jachthaven, riolering, parkeerplaatsen, verlichting, brug en afmeersteigers (47393) (21-1). Oude Veerseweg 9: bouw be drijfsruimte (21-1). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Zeeland - West-Bra bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht vergunning hebben verleend: Voor: het (intern) aanpassen van de "Kloveniersdoelen" tot een café, film zaal en kantoren. Locatie: Achter de Houttuinen 30. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 31 januari 2013 tot en met woensdag 13 maart 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskan toor. Desgewenst wordt er door de af deling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevings vergunning ten behoeve van de des betreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben in gebracht) kan vanaf vrijdag 1 februari 2013 tot en met donderdag 14 maart 2013 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: naam en adres van de indie ner, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het be roep. Degene die een beroepschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Zeeland - West-Bra bant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is grif fierecht verschuldigd. KENNISGEVING BESCHIKKING WEIGEREN OMGEVINGSVERGUNNING Wet algemene bepalingen omgevingsrecht, Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht op 22 januari 2013 besloten hebben een omge vingsvergunning te weigeren voor het kappen van 19 bomen langs net perron op ProRail-ter- rein, t.h.v. de Nieuwstraat, Ar nemuiden te Middelburg. Het besluit met de bijbehorende stuk ken ligt elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. (Derden) belanghebben den kunnen binnen zes weken na de voornoemde (verzend)dafum van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is aat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. AANVRAAG DRANK EN HORECAVERGUNNING STUDENTENSOCIËTEIT LANGE NOORDSTRAAT 48 Ter voorbereiding op het nemen van een beslissing tfll verlening van een drank- en horecavergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Hore- cawet aan de Stichting Common House Elliott voor een norecabedrijf gevestigd aan de Lange Noord- straat 48 te Middelburg, ligt de aanvraag, het bestuursreglement en de ontwerp-vergunning zes weken ter inzage. In verband hiermee liggen genoemde stukken vanaf donderdag 31 januari 2013 tot en met woensdag-13 maart 2013 zes weken ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mon deling zijn/haar zienswijze kenbaar maken bij de burgemeester van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. AANVRAAG EXPLOITATIEVER GUNNING STUDENTENSOCIË TEIT LANGE NOORDSTRAAT 48 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 1 1 januari 2013 een aanvraag voor een exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben ontvangen van de Stichting Common House Elliott voor het exploiteren van een horeca bedrijf (besloten studentensociëteit) in het pand Lange Noordstraat 48 te Middelburg. De aanvraag met toelichting ligt ter in zage bij de vakbalie in het stadskan toor. De publicatie van deze aanvraag heeft een informatief karakter. Tegen de aanvraag kan geen bezwaarschrift worden ingediend.

de Faam | 2013 | | pagina 8