Kies voor duurzaam met de nieuwe 'Duurzame Waardekaart' Opening De Sprong 1jÊËk GD Krachtige natuurlijke oplossing bij griep en verkoudheid! GOUD IH voor een vitaminekuurtje... Pastinaak Prei 6oudrenetten a TE KOOP GEVRAAGD I 'f Tegen contant geld Sinaasappels DONKERSTEEG Denk mee over de zorg op Walcheren Kinderyoga-begeleiding Contact: Mathya Wielemaker - 06 46 49 63 45 - www.cirkelsenhanden.nl De-beste remedie tegen griep en verkoudheid is een goede weerstand' voor een vitaminekuurtje... Uw goud (oud goud) zoals: kettingen, armbanden, ringen, broches, muntstukken,etc. kopen wij tegen contant geld!!! Donderdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur in Winkelcentrum Dauwendaele Middelburg Piet Lukas tel. 0118-639974/06-24248500 Legitimatie verplicht! 'vergeten'groente weer helemaal actueel 400gr super vitamine deal «unttó# 5 3 5 stu ks 'fD re t 'p rijsje prima kwaliteit 500gr appeltaartje bakken...? da's best lekker kilo \/nyïVrj('ft ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 januari 2013 De Faam pagina 5 Middelburg De Duurzame Waardekaart is een voordeelpas waarmee je korting krijgt op producten en diensten die waarde hechten aan mens, dier en milieu. Het gaat om duurzame alternatieven voor het gangbare aanbod. Voor dagelijkse boodschappen maar ook voor kleding, cosmetica, ca deaus of vakanties is op de site van de Waardekaart een keus te maken. De afgelopen dagen ontvingen medewerkers van de gemeente Middelburg, uit han den van wethouder de Graaf, een Duurzame Waardekaart. Dit in het kader van de kick-off voor een energie- en klimaat vriendelijk beleid in het kader van een energieneutraal Mid delburg in 2050. Aanbieders die korting verstrekken met de Waardekaart zijn onder meer: Cateringbedrijf Rode Rozen en Tortilla's (borrelhappen); Suukermeisje in Sint Laurens (taarten, cupcakes en suuker- goed); Kaasboerderij Schellach (overjarige kaas); Outdoorin- spiration (coachingswandelin- gen) en Logus bouwmaterialen (10% op isolatiematerialen). Bij Boerderijwinkel in 't Anker op Schore (5 euro op le aankoop) en bij Biodrome in Goes (10% op Santé Natuurcosmetica en Dr. Hauschka cosmetica) en bij Haar Natuurlijk (10% op producten van Logona). Een waardekaart is te bestellen via: 0113 269877. De Faam mag tien Duurzame Waardekaarten weggeven. Stuur een e-mail naar: red. faam@whm.wegener.nl met je naam, adres en waarom duur zaam voor jou belangrijk is. www.duurzamewaarde- kaart.nl/zeeland Walcheren De gezamenlijke aanpak van de drie Walcherse gemeen ten op het gebied van de de centralisaties van zorgtaken, werpt zijn vruchten af. Via de speciale website 'Denk mee over zorg' kan iedereen ideeën en opmerkingen over de verschillende onderwer pen kwijt. Met deze infor matie kunnen de gemeenten de zorg beter afstemmen en slimmer organiseren. Tot nu toe zijn er ruim zestig waar devolle inzendingen binnen. "We ontvangen hele nuttige opmerkingen via de site", legt Chris Maas, wethouder gemeente Veere uit. Namens de drie gemeenten is hij woordvoerder van het enorme project dat de zorg op Walche ren opnieuw vorm moet geven. "Bovendien krijgen we reacties van doelgroepen waarmee we normaal niet zo snel in contact komen, zoals mensen met een psychiatrisch probleem. Men sen reiken ons slimme dingen aan waar we zelf nog niet aan gedacht hebben. We nemen die ideeën zeker mee bij de concrete invulling van het beleid. Met 'Denk mee over zorg' zijn we redelijk uniek in Nederland. Ie dereen met ervaringen of ideeën over bijvoorbeeld jeugdzorg, be geleiding, thuiszorg, ondersteu ning, dagbesteding, Porthos, opgroeien, zorg op school kan deze kwijt op de site. Elke in zender krijgt persoonlijk ant woord op zijn reactie. Wie wel degelijk iets te melden heeft maar het moeilijk vindt zijn punt(en) te verwoorden op de site, kan via de e-mail contact opnemen. Wij be naderen deze persoon dan zodat hij zijn suggestie kan vertellen. Op deze manier willen we de drempel om mee te denken zo laag moge lijk maken." De gemeenten verwachten een korting van 15 tot 25 procent opgelegd te krijgen. Nu is dus het mo ment om mee te denken over de zorg van morgen. www.middelburg.nl Sporters, bezoekers en betrokkenen vinden het nieuwe Sportcomplex De Sprong erg mooi. FOTO: AART VAN BELZEN Sportcomplex De Sprong aan de Aanloop 1 in Mid delburg werd afgelopen vrijdag officieel geopend. Wethouders Ed de Graaf en Saskia Szarafinski deden gezamenlijk de opening. Daarna waren er demonstraties van de verschillende sportvereni gingen die van de sporthal gebruik gaan maken. Tara De Vriend Middelburg Uit het groepje kinderen dat aan het korfballen is klinken geluiden als: 'Wat een prachtige hal, veel groter en mooier dan onze oude' en 'Het is zo luxe met de verende vloer en vloer verwarming.' Andere sportende kinderen knikken en vinden ook dat het een verbetering is. Naast de sportverenigingen, gaan ook leerlingen van Nehalennia en CSW gebruik maken van het complex. Het bestaat uit sport zalen, kleedruimten, kantine, speelterrein, 225 parkeerplaat sen voor auto's en 300 plekken voor fietsen. Sporthal 1 heeft een vaste tribune met 300 stoel tjes. Net als hal 2 kan deze in drie stukken worden verdeeld. Zo kunnen er meerdere groepen tegelijk sporten. Bij de bouw van de hal is goed nagedacht over de duurzaamheid. Zo gaan de dou ches automatisch aan en uit en wordt het water verwarmd door zonneboilers. Deze krijgen hun energie via de zonnepanelen op het dak van de hal. Verder was Rolstoel Basketbal Vereniging Middelburg erg belangrijk bij het rolstoelvrien- delijk maken van het gehele complex. Achter het sportcom plex liggen de velden voor de buitensporten. Hier wordt ook gebouwd aan de accommodatie voor Jong Ambon. De verwach ting is dat deze komende zomer gerealiseerd is. hande^v Anders tekenen BOOM kinderyoga. biedt kinderen ondermeer ondersteuning in structuur, rust of energie. Door middel van spelletjes, (dier-)houdingen, ademoefeningen, visualisatie en tékenen wordt het kind zich bewust van zichzelf en zijn/haar omgeving. Kinderyoga-begeleiding kan zowel in een groepje als individueel. Ouders zijn welkom om tijdens een workshop te ervaren wat yoga doet, met als doel om het thuis toe te passen met het kind. Vraag naar de vele mogelijkheden. Kijk voor meer informatie op de website. 7 OOM^ kinderyoga Spelend bewust bewegen ADVERTORIAL Griep of verkoudheid, daar zit natuurlijk niemand op te wachten. Toch wordt Nederland sinds een paar weken geteisterd door een griepepidemie. Gemiddeld hebben volwassenen zo'n 2-5 keer per jaar last van griep of verkoudheid en tijdens hun hele leven wel zo'n 200 keer. En mensen met een lagere weerstand door bijvoorbeeld te weinig slaap, roken of een periode van stress, soms zelfs vaker. De beste remedie tegen griep en verkoudheid is een goede weer- stancl. Ieder mens beschikt over een natuurlijke weerstand tegen ziekteverwekkers: ons immuun systeem. Dit zorgt dat bacteriën en virussen die het lichaam bin nendringen, worden bestreden en ons niet ziek maken. Worden we toch ziek, dan zorgt een goe de weerstand voor sneller herstel. Gezond eten, regelmatig naar buiten en een goede nachtrust helpen hierbij. Natuurlijke oplossing om de weerstand te versterken De Echinacea purpurea (rode zonnehoed) staat bekend om haar gunstige invloed op het im muunsysteem. A.Vogel Echina- force tabletten* bevatten een hoge dosis Echinacea purpurea. Deze versterkt de werking "van het immuunsysteem, waardoor de weerstand tegen bacteriële en virale infecties toeneemt en de kans op griep en verkoudheid verkleint. Echinaforce kan gebruikt wor den als de 'R' in de maand is, bij onvoldoende weerstand of zodra de eerste symptomen van griep of verkoudheid opkomen. En is er toch sprake van griep of ver koudheid, dan helpt Echinaforce de symptomen te verminde ren en herstel te versnellen. Tip Gnep? Mensen in je om geving kunnen Echinaforce tabletten* gebruiken om hun weerstand tegen infecties te vergroten zodat de kans op griep en verkoudheid kleiner wordt. i. rriet.: mMn Echinaforce tabletten Bij onvoldoende weistand, bij gnep en vcikoodheid Verkrijgbaar bij drogist en apotheek, 60 tabletten, adviesprijs 14,99. 'Traditioneel kruidengeneesmiddel op basis van Echinacea purpurea, lees voor gebruik de bijsluiter. De toepassing is uitsluitend gebaseerd pp langdurige gebruikerservaring. Of op afspraak: www.groenteschuurtje.nl tel: 0118591459 tussen Serooskerke en Oostkapelle A ml J Erkend leverancier alle zorgverzekeringen (SEMH-erkend) 's-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes T. 0113 - 251720 Modern orthopedisch schoeisel (A+B) met ruime keuze in model en kleur Steun- en gemakschoenen Reuma- en diabeticischoeisel Voet- en onderbeenprotheses,, en ortheses Steunzolen, supplementen en inlay's Orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel Spreekuur in Dreestraat 2, Vlissingen, en in het Ziekenhuis Zierikzee. Bel voor telefonische afspraak 0113 - 251720.

de Faam | 2013 | | pagina 5