jaar Oldtimers zijn minder vies Ford Joosse helpt Manege en Kinderboerderij Paardoes Geen RAI meer? Dan graag naar Genève! Mercedes-Benz en het industrieel erfgoed We klussen ons rijk met Sebastiaan Hoekman Ford 'Van of the Year' Met een dikke jas aan in de koude auto? Receptie Z.o.N. groot succes De heer P.M. Leijs uit de Nassaulaan in Goes rijdt dit jaar 50 jaar Renault. Hij kocht al die Franse auto's sinds 1963 bij dezelfde Goese Renaultdealer. Achter eenvolgens reed hij in een Dauphine, een Gordini, twee R 10's, twee R 16's, twee R 18's, drie R 11's, één R 19 en twee Méganes (foto). "Ik ben een trouw mens en heb het met zowel Renault als met de dealer altijd goed kunnen vinden!" AutoZeelandNieuws Het zat er een keer aan te komen, de toonaangevende Nederlandse autobeurs auto- RAI is geschrapt. Maar, niet getreurd: er zijn goede alternatieven. Of moet ik schrijven: betere alternatie ven? Van 7 tot en met 17 maart wordt de 83e Autosalon van Genève georganiseerd. Het is om meerdere redenen aan te raden een bezoek te brengen .aan de misschien wel belang rijkste beurs van de wereld. Infrastructureel ligt het gebouw van de Palexpo ideaal: pal aan de vier- baansweg en lak naast het vliegveld. Vliegen met Easyjet vanaf Zaventem betekent vertrek om 8.35 uur, aankomst 9.50 uur. Binnen een half uur staat u in de salon. De terugvlucht is om 19.15 uur, zodat u 's avonds om 22.00 uur het nieuws op de bank kunt volgen. Er zijn maar weinig merken die hun oude (re) auto's zo koesteren als Mercedes-Benz. De onderdelenvoorziening is welhaast perfect. Laatst kwam ik in de werk plaats bij de Zeeuwse Merce- des-Benzdealer Van Oeveren in Goes twee coupés tegen: een 500 SEC uit 1981 en een 300 CE uit 1991, allebei in showroomconditie. Niet alleen uiterlijk, maar ook technisch. Beide auto's zijn regelmatig in onderhoud bij Van Oeveren en deze twee coupés zijn niet de enige oude (re) Mercedessen. Onderdelen vóór 15.00 uur besteld? De volgende mor gen liggen ze keurig netjes klaar,-ook van automobielen die nóg ouder zijn dan deze twee mooie coupés. Rob Strating Vlissingen Plotseling is onze Zeeuwse cameraman een BN-er als presentator van het RTL4- programma 'Klus je rijk.' Hij wordt gesponsord door SEAT Melse Vlissingen. Sebastiaan Hoekman was ja ren in dienst bij Maximaal TV en Omroep Zeeland, toen hij eind vorig jaar gevraagd werd het nieuwe RTL4 programma 'Klus je rijk' te gaan presente ren. De grote doorbrak voor Sebastiaan! Hij presenteert elke zaterdag om 16.30 uur het programma waarbij 3 gezinnen wedijveren op het gebied van duurzaamheid van Dom, dom, dom! Iedereen bezondigt zich aan het volgende: de auto staat bevroren of onder de sneeuw voor de deur. U stapt na het krabben in, uiteraard met uw dikke winterjas aan. Eenmaal ge zeten gespt u uw gordel aan en gaat rijden. Die gordel is preventief, want u hoopt dat als u beschermd bent in het geval van calamiteiten. Maar hier zit een groot msiverstand! De gordelspanner reageert bij een aanrijding en trekt de gordel aan, maar vangt uitsluitend de lucht op in uw jas. U glijdt daardoor onder de gordel door en ik mag hopen dat u een onge luk overleeft! Een schijnbaar tegenstrijdig advies dus: jas uit in de koude auto! De werkplaats van Van Oeveren op z'n mooist. Niet alleen de nieuwe modellen worden tip-top onderhouden, ook voor de historie van het merk is respect. hun woning. Dankzij Autobe drijf Melse in Vlissingen die Sebastiaan een gele SEAT Mii ter beschikking stelt, kan hij zuinig en snel van Friesland naar Limburg en van Zeeland naar Overijssel rijden. Sebasti aan: "Nog nooit reed ik met een auto 1 op 25, wat is die SEAT zuinig! Deze auto past naadloos in mijn programma over duurzaam wonen. Sebastiaan Hoekman presen teert zijn programma sinds januari dit jaar en is daarmee hard op weg om een bekende Nederlander te worden. Hij had net even tijd met de Mii op de foto te gaan. Sebastiaan Hoekman, presentator van het goed bekeken RTL4-programma 'Klus je rijk', wordt gesponsord door Seatdealer Melse in Vlissingen. FOTO PR Uit handen van de heren Johan en Piet Joosse kregen cliënten van Paardoes een cheque met de fantastische waarde van 4000 euro overhandigd. FOTO PR Rob Strating Vlissingen Nieuw- en St. Joosland Tijdens het jubileumfeest van het 100-jarig bestaan van Autobedrijf Joosse op 14 de cember werd geld ingezameld voor Manege/Kinderboerderij Paardoes. Het management van de Paardoes wil al 5 jaar een waterbron aanleggen op het terrein. Deze moet ervoor zorgen dat de binnen- en buitenbak bevloeid kun nen worden. Als de kwaliteit van het water goed genoeg is, zou het geweldig zijn om het water ook te gebruiken voor bijvoorbeeld drinkwater voor de paarden. Uit handen van de heren Johan en Piet Joosse kregen cliënten van Paardoes een cheque met de fantastische waarde van 4000 euro overhandigd! Met deze bijdrage is Paardoes nu in staat om meteen te starten met de werkzaamheden voor de waterbron. Paardoes is een zorgvoorzie ning waar naast de manege met een binnen - en buiten- bak, den kinderboerderij, een speeltuin, een uitspanning en een educatief centrum zijn gevestigd. In de manege worden dagelijks onder des kundige leiding paardrijlessen gegeven voor mensen met een beperking. Daarnaast werkt Paardoes aan arbeidsintegratie met en voor cliënten. Tevens heet Paardoes ook een sociale functie voor twee woonwijken in Vlissingen. Er werken 45 vrijwilligers die dagelijks bezig zijn met het begeleiden van de ruiters met een beperking, het verzorgen van de paarden en het kleinvee. Ze helpen ook mee met het schoonhouden van de gebouwen en ter reinen. De mensen zijn ook verantwoordelijk voor de catering en het werk in de kantine. Johan Joosse: "Het was op vrijdagavond 14 december een drukte van belang op het eeuwfeest van onze bedrijven in Vlissingen en Nieuw- en St. Joosland. Wij willen alle mensen die dat geweldige bedrag bij elkaar gebracht hebben dan ook hartelijk bedanken. Mede daardoor was het een geslaagd jubileumfeest!" In het rapport Milieueffecten van Oldtimers werd berekend dat de Nederlandse oldtimers 1,5 miljard kilometers per jaar rijden en daarmee voor veel vervuilende uitstoot zorgen. De Federatie Historische Automobiel en Motorfietsclubs (Fehac) komt tot heel andere cijfers en conclusies. Volgens Voor de achtste keer werd door de participanten van Zeeland op Niveau weer de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie verzorgd in de grote show room van BMW-dealer Zwartepoorte. Zo'n kleine 600 mensen hebbën elkaar nieuwjaar gewenst en heb- ben vervolgens deelgeno men aan-de netwerkborrel. Deze receptie is inmiddels een niet te missen instituut geworden. Het goede doel waarvoor geld werd ingeza meld onder de gasten was dit keer de Stichting Leer geld. Deze stichting zorgt ervoor dat kinderen die het thuis niet zo ruim hebben, toch lekker kunnen spelen. Het was weer een buitenge woon geslaagd evenement. hen rijden oldtimers hoogstens 1 miljard kilometers. Volgens hen valt de uitstoot van oldti mers in het niet ten opzichte van het gehele wegverkeer (dus inclusief vrachtwagens, autobussen et cetera) Het PBL bekijkt alleen personenwagens. Volgens Fehac is het effect op de luchtkwaliteit zeer gering. Hij staat nog maar net bij de Forddealer en hij is meteen al uitgeroepen tot "International Van of the Year 2013!" Een volledig nieuw design en het laagste brandstofverbruik AutoZeelandnieuws Deze pagina AutoZeeland nieuws is een maandelijks podium voor autonieuws van leden van de stichting Merken- dealers Midden Zeeland. Tenzij expliciet anders vermeld wordt, wordt de inhoud van deze pagina verzorgd door Rob Strating en CO2 uitstoot in zijn klasse. Bijzonder lage onder houdskosten met service-inter vallen om de 2 jaar of 50.000 kilometer. Deze kampioen is leverbaar vanaf 17.900 euro. «jervA jtf THF.VËAR fff 8SWB De Ford Transit Custom is splinternieuw maar is nu al uit geroepen tot Van of the Year 2013.

de Faam | 2013 | | pagina 33