Keuzewerktijd op Nehalennia succes Wm effeweg.nl supervoordelige busreizen W 4 F Vakantievrijwilligers gezochi met ervaring in de zorg KWT-scholieren lopen mee met redactie Wegener Informatie en reserveren 1 effeweg.nl Kijk ook op: deweekkrant.nl Kinderen met problemen Lezers- voo voot Singlereis Gratis brochure 2013 rij s ncum GADGETS ¥RJ jTÏEBERSCHTE TER NATIONAL ËJ Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 januari 2013. De Faam pagina 25 Stedentrip Parijs, Berlijn, Londen, Praag of Kopenhagen Thüringen en Saksen r DE ZONNEBLOEM Raphael Fliers is docent lichamelijke opvoeding op SSG Nehalennia. Daarnaast is hij de coördinator van de keu zewerktijd (KWT). Drie leer lingen interviewden hem over dit fenomeen Keuzewerktijd.. Cheyhun Cetin, Marieke Ovaa en Chantal Duine Middelburg Raphael Fliers doceert op de locatie Kruisweg van de SSG Nehalennia. Hij bedenkt de modules Keuzewerktijd en deelt de leerlingen in. Keuzewerktijd Raphael Fliers: "We hebben hier op school verschillende richtingen, zoals bijvoorbeeld Kunst en Cultuur (K&C), de Sportroute en Culinaire Acade mie Zeeland. Leerlingen kun nen ook kiezen voor de regu liere route. Leerlingen in deze route kunnen via keuzewerktijd hun blik nog verder verbreden. Door de keuzewerktijd hebben we afwisseling van theoretische vakken die verplicht zijn en praktische vakken. Dat maakt het naar school gaan leuker." Het kiezen Fliers vertelt verder: "We geven hier op de Nehalennia keuze werktijd in blokuren. Dit ge ven wij in zes periodes van zes weken. De leerlingen kunnen zelf kiezen voor de modules die Docent Lichamelijk opvoeding Raphael Fliers coördineert de modules Keuzewerktijd op de Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg. zij willen zoals: muzikaal, crea tief, sportief of in de keuken. Ze kunnen zelf kiezen wat ze willen doen." Ervaring Raphael Fliers vindt het coör dineren van de KWT leuk: "Ik doe dit al vijf jaar en zou daar nog graag vele jaren doorgaan. Sinds ik dit doe weet ik ongeveer wat de leerlingen leuk vinden. Als ik iets nieuws verzin praat ik met leerlingen wat ze van deze module vinden of ik vraag of ze een enquête invullen. Ook vraag ik aan de mentoren of zij aan de leerlingen willen vragen wat ze van de modules vinden." Samenwerking De school werkt samen met Kunsteducatie Walcheren. "Zo zorg ik voor gastdocenten voor creatieve vakken. Kunstedu catie Walcheren wil kunst en cultuur bevorderen, maar er zijn ook docenten van het Ne halennia zelf die lesgeven voor keuzewerktijd." Het indelen Het is soms moeilijk om ieder een in te delen als veel leerlingen voor de zelfde module kiezen. Zo wordt koken en bakken vaak gekozen. De 2de of 3de keuzes zijn makkelijker in te delen. Fliers: "Het kost wel veel tijd om het iedere leerling naar de zin te maken. Gelukkig zijn hier bijna nooit klachten over. Ik geef zelf ook KWT. Als leraar lichamelijke opvoeding doe ik de sportmodules zoals voetbal en zelfverdediging." Middelburg Om verantwoordelijkheid en de samenwerking te ver sterken rondom vroegsigna- lering en zorg voor kinderen met ontwikkelingsproble men (van 0 tot 7 jaar) wordt vandaag (30 januari) met on dertekening van een samen werkingsovereenkomst het Netwerk Integrale Vroeghulp Zeeland (Netwerk IVH Zee land) uitgebreid met GGD Zeeland, Stichting Respont, Indigo, Bureau Jeugdzorg Zeeland, Koinklijke Kentalis en Koninklijke Auris Groep. Alle partijen die zich vereni gen in het Netwerk IVH Zeeland bezegelen daarmee dat zij een gezamenlijke ver antwoordelijkheid hebben jegens kinderen met ontwik kelingsproblemen en dat zij willen komen tot duurzame samenwerking. Hiermee willen de partijen in de pro vincie Zeeland meerwaarde bereiken met als doel de kwaliteit en doelmatigheid op het gebied van het vroeg tijdig onderkennen van ont- wikkelings- en/of gedrags problematiek bij kinderen van 0 tot 7 jaar. Om in eep zo vroeg mogelijk stadium integraal diagnostiek, gezins ondersteuning, onderwijs en zorg aan kind en ouder(s) verzorgers te bieden. Waar bij "één kind, één gezin, één plan" de uitgangsvisie is. De meerwaarde laat zich zien in snelle en gerichte doorver wijzing, adequate hulp voor ouder en kind, afgestemd op de wensen van de ouders, gericht op versterken van de eigen kracht. In december schreven we het al: acht leerlingen van de Stedelijke Scholenge meenschap Nehalennia hebben vijf weken meege lopen met de redactie van de huis-aan-huiskranten. Frank Husslage Middelburg Camiel, Kevin, Arlon, Cey- hun, Jaimy, Marieke, Chan tal en Nikki zitten in de tweede klas van SSG Neha lennia, locatie Kruisweg. Zoals docent Raphael Fliers in het artikel hiernaast uit legt, hebben ze zes keer per jaar zes' lessen waarin ze andere dan normale lessen volgen: Keuzewerktijd. Nikki had als tweede keuze het krantenproject. Ze wou graag "Leren hoe het werkt met de krant en zo." Jaimy: "Ik had het hier drukker verwacht. Niet dat het zo lang zou duren voordat het gedrukt werd, maar meteen de volgende nacht of zo." Arlon tenslotte deed mee aan dit project omdat"ik het eigenlijk wel leuk vind om een keer aan de krant mee te werken. Praktijk Op de vraag of wat ze gezien hebben nog nuttig kan zijn voor de toekomst is de mening eenduidig, zoals Camiel het verwoordt: "Ik wil later archi tect worden, en dan heb je dit niet echt nodig. Het is gewoon een leuke ervaring." Jaimy en Kevin vinden allebei het zelfde: "eigenlijk was ik graag een keer met een journalist mee gegaan om te zien hoe je een verhaal maakt." De vijf lessen waren misschien ook wat weinig om alle kan ten van het krantenvak mee te maken. Wellicht een mooi idee voor een vervolgproject. In de vijf KWT-lessen bij de redactie van de huis-aan-huis- kranten maakten deze leerlingen kennis met het reilen en zeilen van een hedendaagse krantenredactie. 3, 4 of 5 daagse busreis - Vertrek o.a. op diverse data in feb, mrt, apr, mei Maak tijdens de voorjaarsvakantie of de meivakantie een stedentrip naar de mooiste steden van Europa! Kunst, cultuur, shoppen en culinair genieten het kan allemaal tijdens een stedenreis van Effeweg.nl. Ontsnap aan de hectiek van alledag en boek een goedkope stedentrip naar romantisch Parijs, bruisend Berlijn, de wereldstad Londen, de 'Gouden Stad' Praag of veelzijdig Kopenhagen! Inclusief: 2, 3 of 4 hotelovernachtingen 2, 3 of 4x ontbijt Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Boek uw reis op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67. Vraag snel de gratis brochure aan voor nog veel meer: Stedenreizen, Excursiereizen, Singlereizen, Fietsreizen en Muziekreizen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief excursie-' en entröegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. 8 daagse busreis - Vertrek op 17 mei, 7, 21 juni, 26 juli, 23 aug, 13 sept, 19 okt Ga mee naar Thüringen en Saksen. Het overweldigende Dresden, de historische steden Leipzig, Weimar en Erfurt, afgewisseld met de prachtige natuur van het Thüringer Woud en het Erzgebergte. Effeweg.nl heeft een breed aanbod van Singlereizen speciaal voor de 50-plussers. Een ongedwongen, gezellige vakantie en u hoeft niet alleen op reis! Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner Gebruik sauna Stadswandeling Dresden, Leipzig, Erfurt o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Ja, ik ontvang graag de nieuwe brochure Naam Adres dhr/mevr Postcode Plaats Supervoordelige busreizen Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen 'fz Iftl Ma nonalt Vereniging Verpleegkundige of verzorgende? Word vakantievrijwilliger! Kijk op Zonnebloem.nl/geefzorg Zonder elkaar is iedereen alleen.

de Faam | 2013 | | pagina 25