[IWljlMII lIllMiil Fabriekswinkel Boek: De Witte Berg WEGENS M|ïTJ7TTrl 11 BESPAAR 90.- BESPAAR 125.- BESPAAR Onthulling van tegels dichters Exposities Walcheren Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 januari 2013 De Faam pagina 17 Geheimen van De Witte Berg mm TOTALE WEGENS OPHEFFING! Ueze stuntprijzen zijn alleen geldig in de Magdalenastraat 2-4 in Coes! Magdalenastraat 2-4 Goes tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113 21 11 11 ma 1 3.00 17.30 uur di wo vrij 09.30-17.30 uur do 09.30-21.00 uur za 09.30-17.00 uur Middelburg Tijdens Nationale Gedich tendag, donderdag 31 janu ari, is op het Koorkerkplein in Middelburg de onthulling van de Stadsdichterstegels. Deze zijn onlangs verplaatst van het Tympaanplein (Markt) naar deze nieuwe locatie. L Elke voormalige stadsdichter (tot nu toe vijf) heeft een te gel met daarop enkele regels uit een eigen gedicht. Reden voor de verplaatsing was het feit dat gedurende het hele zomerseizoen de tegels op het Tympaanplein aan het zicht waren onttrokken door terrasstoelen. De onthul lingsplechtigheid begint om 16.00 uur met een welkom door Karei Leeftink namens de Werkgroep Poëzie van de Kunst- en Cultuurroute Middelburg. Onthulling Ed de Graaf De onthulling zelf wordt ver richt door de Middelburgse wethouder van cultuur Ed de Graaf. De nieuwe (zes de) stadsdichter Theo Raats leest vervolgens zijn speciale tegelgedicht 'Voor de stads dichters'. Aansluitend (16.15-17.30 uur) houdt de Werkgroep Poëzie een korte poëziebij- eenkomst in het aanpalende Jazz Café Desifinado. Hier treden naast stadsdichters van weleer zoals Jan J.B. Kuipers en Joop Buma ook de huidige stadsdichter Theo Raats en anderen op: o.a. Anna Schenk, Jacoline Vlaander, Juul Kortekaas, Michael van Ostende. Sharon Notebaart Blauwe Hope Anne de Kam toont op zon dag 3 maart tussen 13.00 en 17.00 uur sieraden met edel- steenkralen bij de Blauwe Hope in Middelburg. Gast- exposant deze dag is Thijs Schaapman, een kunstschil der die schilderijen maakt op doek en masoniet. Nieuw Bachtenpoorte Marjon Mijnsbergen heeft vanaf 1 februari tot 30 april een schilderijenexpositie in woonzorgcentrum Nieuw Bachtenpoorte aan het Oran jeplein 80 in Oost-Souburg. In de expositie 'Expressions of a beloved child' heeft zij impressies verwerkt van haar meest recente reis naar Oeganda, afgelopen kerst. Samen met Oegandese jon geren heeft zij geschilderd en gefilmd op een conferentie voor straatkinderen in Kam pala en outreaches gedaan naar een ziekenhuis, de slop penwijk en een gevangenis. De opbrengst uit de verkoop van de schilderijen is voor studenten (weeskinderen) in Oeganda. Vleeshal 'The Moon Has a Complica- ted Geography' is de tweede van een drietal exposities waarmee de situatie in de Nederlandse kunst van de afgelopen jaren wordt ver kend. Net als de eerste ten toonstelling in de Vleeshal en de Kabinetten van de Vleeshal in Middelburg, is deze expositie gewijd aan kunstenaars die de aandacht vestigen op verbanden tussen de geschiedenis en maatschap pelijke aspecten die de laatste jaren aan het veranderen zijn. Deelnemende kunstenaars zijn: Willem Oorebeek, Hedwig Houben, Vincent Vulsma, Lon- nie van Brummelen, Siebren de Haan, Arnoud Holleman, Au- guste Rodin, Gert Jan Kochen en Wendelien Oldenborgh. Zeeuwse Bibliotheek Op de eerste verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg is tot en met 16 februari een expositie te zien van een se lectie foto's uit het project Tho- len van Sjors van der Wulp. Een jaar lang is Sjors rondgetrokken over het eiland Tholen waarbij hij op zoek is gegaan naar sfeer volle beelden, zowel typisch als normaal. Alle foto's zijn uitgevoerd in een uniforme zwart/wit stijl, waardoor de contouren van het eiland in contrast worden weer gegeven. Café Bommel Margo Wisse is beeldend kun stenaar en exposeert tot en met maart in Café Bommel aan de Markt 85 in Middelburg. Haar passie voor de verbeelding van vrouwelijk schoon laat zij zien door het eeuwig vrouwelijke op een uitvergrote figuratieve wij ze in haar schilderijen. Margo heeft vooral oog voor elegantie en anatomische verhoudin gen. Na maart is haar werk te bewonderen in Galerie 27 aan de Lange Noordstraat in Mid delburg. Een expositie, voor deze rubriek is te zenden aan redactie.faam@ wegenermedia, nl Anne Grootens is Junior Verslaggever voor De Faam en heeft het schitterende boek 'De Witte Berg' gelezen. FOTO: SCHUILWERVE Het boek 'Geheimen van de Witte Berg' is geschreven door Peter van Wuyckhuyse uit Veere. Boven op de top van de witte berg gaat het leven helemaal anders. Vanuit het plaatsje Benden, aan de berg Tsoo Ellepak (Oostka- pelle) heeft nog nooit iemand de top bereikt. De verteller gaat deze uitdaging aan. Anne Grootens Vlissingen Helemaal boven op de top van De Witte Berg in het plaatsje Palacio Del Barco is het leven anders. Je hoeft voor niets te betalen en als je iets heel graag wil dan moet je er heel diep in geloven en dan gebeurt of heb je het zo. De deuren van de huizen gaan nooit op slot en .iedereen helpt elkaar. Korkok, Korkoks ouders en de vriend jes van Korkok, Joris de aap en Koppie de meeuw wonen daar. Als ze vragen hebben of ze ko men er niet uit dan gaan ze naar Koppeknap. Met het hele dorp samen besluiten ze een paleis te bouwen. Als het af is vragen ze zich af: wie gaat hier dan in wonen? Vanuit het plaatsje Tsoo Ellepak zien de mensen vaak lichtjes branden op De Witte Berg. Veel mensen willen weten of daar ook leven is en proberen de top te bereiken. Maar niemand lukt dat. De Verteller gaat het probe ren. "Zelf vond ik het een super spannend en leuk boek om te lezen", zegt Anne Grootens en thousiast. Het is een bijzonder en rijk geïllustreerd boek met tekeningen van Jozien Vercou- teren uit Veere. Het boek tekt 264 pagina's en kost 22,50 euro in de boekwinkels. Anne Grootens is Junior Verslag gevervoor De Faam. Om de beurt komen de kinderen die zich hier voor hebben aangemeld aan bod.

de Faam | 2013 | | pagina 17