VEE Vakantievrijwilligers gezocht met ervaring in de zorg DE ZONNEBLOEM Altijd actueel de-faam.nl woensdag 30 januari 2013 De Faam pagina 13 Verpleegkundige of verzorgende? Word vakantievrijwiiliger! Kijk op Zonnebloem.nt/geefzorg Zonder elkaar is iedereen alleen. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - Nehalenniaweg 20, het verbou wen van de watertoren tot wo ning (18-1); - Trommelweg en Noordduin on genummerd, het renoveren en nieuwbouw duintrappen (18-01); Veere - Kaai 29 en 31het verbouwen van de panden met als functie horeca, hotel en kapsalon (17-1 Westkapelle - Oude Zandweg 80, het bouwen van een paardenstal (17-1); Zoutelande - Swaalingestraat 52, het uitbrei den van een woning (17-01); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. VERLENGING BESLISTERMIJN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de verlengingstermijn) Koudekerke - Drie Turkenlaan 30, het kappen van een es, (2 weken); VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - Schelpweg 24 40, het plaatsen van kozijn in de voorgevel (22-1); - Zuidstraat 17, het kappen van 2 bomen (21-1); Oostkapelle - Veldzigt (ongenummerd), het plaatsen van ondergrondse con tainers (24-1); Veere - Veerseweg 59, het kappen van een eik (18-1); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Grijpskerke - Hogelandseweg 2, het verbou wen van de schuur tot woning (21-1); De vergunning is ten opzichte van de ontwerpvergunning niet gewij zigd. De omgevingsvergunning, de - *'7 -V' - - vV aanvraag en de daarbij beho rende stukken liggen van 30 ja nuari t/m 12 maart 2013 ter inzage. Tijdens deze termijn kan tegen de vergunning alleen be roep worden ingesteld door: - belanghebbenden die zienswij zen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden-ver weten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij tijdens die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. De vergunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de recht bank in Middelburg, postbus 5015,4330 KA in Middelburg. Het verzoek om voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank in Middelburg, postbus 5015,4330 KA in Middelburg. ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide procedure) Domburg - Nehaleniaweg 20, het verbou wen van een watertoren naar één woning (Rijksmonument) Wij zijn van plan om met toepas sing van de buitenplanse afwij king van het bestemmingsplan 'Kom Domburg' als bedoeld in ar tikel 2.12 lid 1 sub a onder 3° van de Wet algemene bepalingen om- gevingsrecht een omgevingsver gunning te verlenen voor de functiewijziging en bouw van één woning. Wij hebben om uitvoeringstechni sche redenen besloten afdeling 3.4 van de Algemene wet be stuursrecht gedeeltelijk achter wege te laten en in afwijking van art. 3:16 van deze wet de aan vraag gedurende twee weken ter inzage te leggen. Deze bevoegd heid hebben wij op grond van art. 3.10 lid 2 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht. De aanvraag met de daarbij be horende stukken en de ontwerp- omgevingsvergunning liggen samen met de ontwerp-verklaring van geen bedenkingen van 31 ja nuari t/m 14 februari 2013 ter in zage. In deze periode kan iedereen een mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen vaneen mondelinge zienswijze kunt u contact opnemen met Karin Rewijk-Labruyère, tel (0118) 555 228 of mail naar K.Rewijk@veere.nl. Wij maken u erop attent dat u pas beroep kunt instellen tegen het definitieve be sluit. Dit kan alleen als u tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend en belangheb bende bent. De ontwerp-omgevingsvergun- ning, de aanvraag en de daarbij behorende stukken zijn in te zien op het gemeentehuis en op www.veere.nl onder 'Loket, visie en beleid, bestemmingsplannen, Domburg, Nehalenniaweg 20 (ontwerp). Het digitale ruimtelijke plan is vanaf 6 juni 2012 te raadplegen onder plannummer NL.IMRO.0717. 0047PBWaterDbg-OW01 ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide procedure) Veere - Kaai 29-31, het verbouwen van de panden met als functie horeca, hotel en kapsalon Wij zijn van plan om met toepas sing van de buitenplanse afwij king van het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht Veere' (inclusief herzieningen) als be doeld in artikel 2.12 lid 1 sub a onder 2° een omgevingsvergun ning te verlenen voor een functie wijziging naar een hotel met bijbehorende horeca- en detail handelvoorzieningen. De panden worden inpandig verbouwd. De aanvraag met de daarbij beho rende stukken en de ontwerp-om- gevingsvergunning liggen van 31 januari t/m 13 maart 2013 ter in zage. In deze periode kan ieder een een mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u contact opnemen met Geert Francke, tel. (0118) 555 229 of mail naar g.francke@veere.nl of met Piet Baas, tel. (0118) 555 340 of mail naar p.baas@veere.nl. Wij maken u erop attent dat u pas beroep kunt instellen tegen het definitieve besluit. Dit kan alleen als u tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend en belanghebbende bent. De ontwerp-omgevingsvergun- ning, de aanvraag en de daarbij behorende stukken zijn in te zien op het gemeentehuis en op www.veere.nl onder 'Loket, visie en beleid, bestemmingsplannen, Veere, Kaai 29-31 (ontwerp). GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "BEDRIJVENTERREINEN" De gemeenteraad heeft op 13 de cember 2012 het ontwerp be stemmingsplan Bedrijventerreinen gewijzigd vastgesteld. Daarbij heeft de gemeenteraad geen ex ploitatieplan vastgesteld. Dit bestemmingsplan omvat alle bedrijventerreinen in de ge meente Veere te weten: Honde- gemseweg te Serooskerke, Karreveld te Koudekerke, Rapen- burgseweg te Meliskerke, Molen weg te Zoutelande, Oosterloo te Domburg, Oude Zandweg te Westkapelle, Pauluswegeling te Westkapelle, Prelaatweg te West kapelle, Schoolstraat te Vrouwen polder, Zanddijk Oost te Veere en Zuidweg te Aagtekerke. Het be treft één nieuwe regeling voor alle terreinen. Daarnaast worden nieuwe ontwikkelingen aan de Zuidweg te Aagtekerke en uitbrei ding van de Zompe in Seroos kerke In het plan meegenomen. Voor een overzicht van de wijzi gingen ten opzichte van het ont werp wordt verwezen naar het zienswijzenrapport. Dit ligt ter in zage bij de overige stukken. Het bestemmingsplan, het besluit van de gemeenteraad en het zienswijzenrapport liggen van 1 februari t/m 14 maart 2013 ter in zage. Het digitale gewijzigd vast gestelde bestemmingsplan is vanaf 1 februari 2013 beschik baar gesteld op www.ruimtelijke- plannen.nl onder plannummer NL.IMRO.07170034B P BdtAp-VG01 Ook is het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan vanaf 1 februari .2013 in te zien op de gemeente lijke website www.veere.nl onder 'loket, visie en beleid, bestem mingsplannen-Algemene ruim telijke plannen - Bedrijven terreinen (vastgesteld). Van 1 februari t/m 14 maart 2013 kunnen belanghebbenden, die tij dig een zienswijze hebben inge diend bij de gemeenteraad, een beroepschrift indienen bij de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA te Den Haag. Het vastgestelde bestemmingsplan treedt in werking met ingang van de dag, na die, waarop de be roepstermijn is verstreken, dus op 15 maart 2013. Als binnen de be roepstermijn ook een verzoek om voorlopige voorziening is inge diend bij de Voorzitter van de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State treedt het be stemmingsplan niet in werking voordat op het verzoek is beslist. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "ZO- MERHUIZENTERREINEN" De gemeenteraad heeft op 13 de cember 2012 het ontwerpbestem- mingsplan "Zomerhuizenterreinen" gewijzigd vastgesteld. Daarbij heeft de gemeenteraad geen ex ploitatieplan vastgesteld. Het bestemmingsplan omvat alle zomerhuizenterreinen in de ge meente Veere te weten: Zomerhuizenterrein Breezand I, Zomerhuizenterrein Breezand II, Zomerhuizenterrein Broeders- hoek, Burgvliet, Zomerhuizenter rein De Ruiser, Zomerhuizen terrein De Zandput, Duinweg, Zomerhuizenterrein Het Kustlicht, Recreatie en Zomerhuizenterrein Kustlicht II, Buitenhof Domburg, Uitbreiding Hof Domburg, Joos- sesweg, Zomerhuizenterrein Ve- benabos, Bungalowpark Zee, Bos en Duin. Dit betreft één nieuwe regeling voor alle terreinen. Daarnaast wordt ook de ontwikkeling van een extra recreatiewoning op Zo merhuizenterrein De Zandput te Zoutelande meegenomen. Voor een overzicht van de wijzigingen ten opzichte van het ontwerp wordt verwezen naar het ziens wijzenrapport. Dit ligt ter inzage bij de overige stukken. Het bestemmingsplan, het besluit van de gemeenteraad en het zienswijzenrapport liggen van 1 februari t/m 14 maart 2013 ter in zage. Het digitale gewijzigd vast gestelde bestemmingsplan is vanaf 1 februari 2013 beschik baar gesteld op www.ruimtelijke- plannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717.0036BPZhtAp- VG01Ook is het gewijzigd vastge stelde bestemmingsplan vanaf 1 februari 2013 in te zien op de ge meentelijke website www.veere.nl onder 'loket, visie en beleid, be stemmingsplannen-Algemene ruimtelijke plannen - Zomerhui zenterreinen (vastgesteld)'. Van 1 februari 2013 t/m 14 maart 2013 kunnen belanghebbenden, die tijdig een zienswijze hebben ingediend bij de gemeenteraad, een beroepschrift indienen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA te Den Haag. Het vastgestelde bestemmingsplan treedt in werking met ingang van de dag, na die, waarop de be roepstermijn is verstreken, dus op 15 maart 2013. Als binnen de be roepstermijn ook een verzoek om voorlopige voorziening is inge diend bij de Voorzitter van de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State treedt het be stemmingsplan niet in werking voordat op het verzoek is beslist. CONCEPT DUURZAAMHEIDSPLAN We stippelen de route uit naar een Energieneutrale gemeente Veere. In het Duurzaamheidsplan leggen we onze duurzaamheidsvi sie en route vast voor de ko mende 4 jaar. Het concept Duurzaamheidsplan ligt van 1 fe bruari t/m 14 februari 2013 ter in zage. In deze periode kunnen belanghebbenden een zienswijze indienen. Het concept Duurzaam heidsplan staat ook op onze web site www.veere.nl onder Loket> Visie Beleid>Beleidsnota's. De ontvangen reacties betrekken wij bij het definitieve voorstel aan de gemeenteraad. Voor vragen of in formatie kunt u terecht bij Mirjam Geldof-de Vries tel. (0118) 555 461 of Mark Minderhoud tel.(0118) 555 442. EERSTE CONTROLEBERICHT NL-ALERT Maandag 4 februari rond 12.00 uur zendt de overheid het eerste NL-Alert controlebericht uit in heel Nederland. In onze regio wordt dit bericht uitgezet vanuit de meldkamer brandweer van Veiligheidsregio Zeeland. Aan de hand van het controlebericht kun nen ook inwoners in Zeeland na gaan of hun telefoon goed is ingesteld om NL-Alert te ontvan gen. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een con trolebericht gaat en dat lezers van het bericht niets hoeven te doen. Kijk op www.nl-alert.nl voor meer informatie. GEMEENTERAAD Donderdag 31 januari 2013 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden bij de griffier Ron Waverijn (0118) 555 410 of griffie@veere.nl - Beleidsnota Kostelijk en Kost baar, musea c.a. in Veere - Grondexploitatie bestemmings plan Westkapelseweg Zoutelande - Uitvoering project onderdelen Veelzijdig Veere - Notitie passend onderwijs en Walcherse gemeenten - Verordening kleinschalig kamperen - Opheffing openbare basisschool Het Veer in Veere - Systhematiek renovatie sportvelden - Regionaal beleidsplan politie Zeeland-West-Brabant - Controle protocol jaarrekening 2012-2015 - 2e Begrotingswijziging 2013 TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien bij de centrale publieks- balie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openings tijden van de balie zijn op maan dag, t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, donderdagavond tot 20.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken) en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk ge beuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het be stuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000,4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sec tor bestuursrecht van de recht bank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlo pige voorziening gevraagd wor den bij de Voorzieningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 30 januari 2013 Burgemeester en wethouders van Veere MM Nationale Vereniging

de Faam | 2013 | | pagina 13