I f r r r M Fietsenopruimactie station en stadhuis f Gladheidbestrijding in Middelburg Wegwerkzaamheden Poelendaeleweg e.o. en Hagepreekgang Opening De Sprong Maandag 4 februari eerste controlebericht NL-Alert Getuigschrift voor Walcherse wethouders EP Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 januari 2013 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Volgende week is er weer een fietsopruimactie rondom het NS-station en het stadhuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weggehaalde fietsen kunnen na telefonische afspraak (67 57 41) worden opgehaald tegen contante betaling van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen een legitimatie bewijs en een passende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de ge- meenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedselbank). buiten worden f De hoofdriolering in de Koudekerkseweg, Poelendaeleweg, Banckertstraat en Dorus Rijkersstraat moet gerenoveerd worden. In de bestaande betonriolering wordt een kunststofkous aangebracht. Door het toepassen van deze renovatie methode wordt de overlast voor de omgeving zoveel mogelijk beperkt. Voordat de kunststofkous wordt aangebracht is het noodzakelijk om op enkele plaatsen ondergrondse inspectieputten bovengronds te maken. Deze werkzaam heden starten na de vorstperiode en worden uitgevoerd door aannemersbedrijf De Voogd uit Grijpskerke. De kunststofkous wordt daarna door aannemingsbedrijf GMB uit Kampen aange bracht. Voordat de kous wordt aangebracht ontvangen de omwonenden een brief van de aannemer. In deze brief wordt ook de definitieve datum van het aan brengen van de kunststofkous vermeld. Rouaansekaai en Hagepreekgang De hoofdriolering in de Rouaansekaai tussen de Flagepreekgang en de Dwars- kaai en de hoofdriolering in de Hagepreekgang moet gerenoveerd worden. De werkzaamheden werden twee weken geleden gestart, maar liggen nu door de vorst even stil. Op vrijdag 25 januari tussen 16.00 uur en 18.00 uur vindt de officiële opening van sportcomplex De Sprong plaats, ledereen is van harte wel kom om de opening bij te wonen en het complex met eigen ogen te be kijken. Naast een officieel gedeelte, met toespraken van wethouders Ed de Graaf en Saskia Szarafinski, zijn er demonstraties van de verschil lende sportverenigingen die van de sporthal gebruik gaan maken. Op 27 september 2011 sloegen de wethouders Albert de Vries en Ed de Graaf de eerste paal. Nu staat er een complex met sportzalen, kleedruimten, kantine, een ruime parkeergelegenheid voor auto en fiets en een speelterrein. Vooraf gaand daaraan is er intensief overleg geweest met Pellikaan Bouwbedrijf en haar architect, Schelde Sport, wijkbewoners, de Middelburgse sportvereni ging, de docenten bewegingsonderwijs van het voorgezet onderwijs en ge meente Middelburg. Gezamenlijk hebben zij ervoor gezorgd dat De Sprong aan de wensen van zowel de gebruikers als omwonenden voldoet. In dit proces was Rolstoel Basketbal Vereniging Middelburg belangrijk bij het rolstoelvriendelijk maken van het gehele complex. Het complex is volledig te bezichtigen tijdens de opening. Het buitencomplex wordt momenteel nog onder handen genomen. De verwachting is dat tegen de zomer ook het buitencomplex volledig gerealiseerd is. U vindt sportcomplex De Sprong aan de Aanloop 1 (zijstraat van de Breeweg). Het programma ziet er als volgt uit: 16.00 uur: Officiële opening in Hal 1 16.15 uur: Demonstraties sportverenigingen 16.30 uur: Onthulling bouwsteen door oud-wethouder Albert de Vries 17.00 uur: Afsluitende borrel in kantine Gemeente Middelburg is dag en nacht paraat om gladheid te bestrijden. Om sneeuw en ijzel zo goed mogelijk te bestrijden is een plan opgesteld waarin staat waar en hoe gestrooid gaat worden. De gemeente zorgt voor de algemene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpaden. Hoe graag we het ook zouden willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schuiven. Inwoners, winke liers en bedrijven kunnen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoor beeld hun eigen stoep sneeuw- en ijs vrij houden. Strooizout is verkrijgbaar in de winkel. De strooiroute kunt u bekijken op www.middelburg.nl in de rubriek Milieu en afval. Ook kan sommige overlast worden voorkomen. Als er vorst wordt verwacht is het niet aangeraden om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situaties kan zorgen. In feite is dit zelfs verboden volgens de APV van de Gemeente Middelburg. Voorkom vastvriezen van afval Om te voorkomen dat het gft- en rest afval in uw container vastvriest, kunt u het beste krantenpapier of zaagsel on derin de container doen. Stamp het afval niet aan. Zorg ervoor dat er geen nat afval in de container gaat, laat het desnoods eerst uitlekken. Eventueel kunt u op de inzameldag het afval los maken, maar doe dit voorzichtig. Door de vorst is uw container kwets baarder dan anders. Zet uw container uit de wind of in een schuur. wmi uT7. Controleer op nl-alert.nl of uw mobiel al geschikt is. Maandag 4 februari rond 12.00 uur zendt de overheid het eerste NL-Alert controlebericht uit in heel Nederland. In onze regio wordt dit bericht uitgezet vanuit de meldkamer brandweer van Veiligheidsregio Zeeland. Aan de hand van het controlebericht kunnen ook inwoners in Zeeland nagaan of hun telefoon goed is ingesteld om NL-Alert te ontvangen. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat en dat lezers van het bericht niets hoeven te doen. Sinds november 2012 is NL-Alert een nieuw aanvullend alarmmiddel voor de mobiele telefoon. Met NL-Alert kan de overheid mensen in de directe omgeving van een noodsituatie met een tekstbericht informeren. In het bericht staat specifiek wat er aan de hand is en wat mensen op dat mo ment het beste kunnen doen. Zo kun nen meer mensen worden bereikt en worden mensen beter geïnformeerd. Als u het controlebericht ontvangt, is uw mobiel juist ingesteld voor NL-Alert. Zo bent u er zeker van dat u op de hoogte bent als u zich in de directe omgeving van een noodsituatie bevindt. In 2013 zendt de overheid drie controlebe- richten uit: op 4 februari, 6 mei en 4 november. NL-Alert werkt op basis van cell broadcast en niet met sms-berich- ten. Daardoor werkt NL-Alert óók als het netwerk overbelast is. NL-Alert is gratis en anoniem. Op dit moment werkt NL-Alert al op meer dan de helft van alle mobiele tele foons in Nederland. Dit aantal loopt de komende tijd snel op. Wie wil weten of zijn mobiel NL-Alert al kan ontvangen, kan dat nagaan op www.nl-alert.nl. Veel mensen met een oudere generatie telefoon, den ken dat NL-Alert op hun toestel niet mogelijk is. Het tegengestelde is echter waar, dus ook als u een ouder toestel heeft, is het zinvol om via www.nl-alert.nl uw toestel in te schakelen. Na het koemeiken kregen wethouders Jacques Damen van Vlissingen, Jaap Melse van Veere en Johan Aalberts van Middelburg (vlnr) van mevrouw Els Mesu-Kwekkeboom een getuigschrift. De wethouders waren op werkbezoek bij de nieuwe serrestal van Kaasboerderij Schellach aan de Golsteinseweg. Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Foto: Jacky Nijsen "m,Pr i Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2013 | | pagina 9