Moeder overleed in een boerenschuur Witgoed kapot? INKOOP m "B B ZORGMAGAZINE Een leuke baan? Haal nu je diploma! EN ZILVER Dier van de week: Mooie speelse Yuka mmm Van Leeuwen Juweliers Bel (0118) 572427 Monuta Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 januari 2013 De Faam pagina 7 MISS HSSR•'pusfwss Caravanshow Mechielsen Oriëntatie voor vrijwilligerswerk dierenasielwa\cheren.n\ W.SF kXMuStM www.goudinkoop-mlddelburg.nl Receptioniste Telefoniste (6 mnd) Administratief Medewerker (9 mnd) Financieel Administratief Medewerker (12 mnd) Commercieel Administratief Medewerker (12 mnd) Medewerker Projectadministratie (12 mnd) Secretaresse <12 mnd) BKB BKC PDB Vorige week bij u in de bus of bekijk het magazine op www. werktvoorouderennl *ORGMAGAZ/Ne Wasmachine, vaatwasser of droger www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Korte Geere 9 Middelburg 50 meter vanaf Plein 1940 Openingstijden: di-vr 11:00-17:00, za 11:00-16:00 - Warm, informeel en laagdrempelig. [Vraag nu onze brochure aan! 0800-4464464 m www.fabiusopleidingen.nl o.a. Breda, Oosterhout, Roosendaal, Bergen op Zoom, Middelburg, Goes Hanke Sleper stapte als bij in geving op archivaris Ada van Hoof van het Polderhuis in Westkapelle af. Dat was toen zij in november het Polderhuis bezocht. De reden daarvan was dat haar moeder over leed op 12 augustus 1959 tijdens de zomervakantie op het strand, toen zij acht jaar oud was. Hanke wilde graag het gebouw terugzien waar haar moeder vanaf het strand heen gebracht was en naar haar idee overleden was. Jan Prenger Westkapelle Van Hoof plaatste een oproep in het Polderhuisblad van de cember en al een dag later liet Jaap Lous (79) weten dat hij had geholpen om Miep Sleper- Westerkamp naar een beschutte plaats te brengen. Dat bleek een boerenschuur bij camping 't Hoekje te zijn. "Ik was aan het werk bij de cam ping en iemand riep over het duin om hulp," vertelt Lous, "ik vroeg een dokter mee, die daar op vakantie was en die stelde het overlijden van de vrouw vast. Daarna hebben we haar uit het zicht van de belangstellenden en de badgasten gebracht. Als brancard gebruikten we een ladder die voorhanden was. Er is daar veel veranderd, maar de schuur is er nog. Je moet ook bedenken dat er in die tijd nog Van links naar rechts: JanJacob Sleper, Marianne Moesker- Sleper, Jaap Lous en Hanke Sleper tijdens de ontmoeting in Westkapelle. FOTO: JAN PRENGER geen hulppost op het strand was, laat staan een telefoon." Drie kinderen De drie kinderen Sleper, JanJa cob, Marianne en Hanke, des tijds elf, tien en acht jaar hebben het overlijden van hun moeder ieder op hun eigen wijze erva ren en hebben er verschillende herinneringen aan. Zij zijn nu gezamenlijk naar Westkapelle gekomen, om de bewuste plaats nog eens te zien. Hanke: "Ik vroeg mij altijd af waarom mijn moeder naar een schuur gebracht werd en niet naar een woonhuis. Pas nu be grijp ik, dat zij al op het strand overleden was." Lag moeder wel in de kist? De kinderen Sleper: "We had den geen idee wie er bij betrok ken waren. Alles ging zo snel en leek zo onwerkelijk. We vroegen ons tijdens de begrafenis ook af of moeder wel echt in die kist zou liggen. In die tijd werden kinderen weggehouden van vervelende dingen, dus ook van moeder. Later werd er niet meer over gesproken. Het doet goed om na al die tijd Jaap Lous te ont moeten en de plaats nog eens te bekijken." Mensen samenbrengen Van Hoof stelt vast: "Wij heb ben hiermee een van de doel stellingen van het Polderhuis gerealiseerd: Mensen samen brengen. Ik ben blij dat de ontmoeting in een ontspannen sfeer verliep." Vlissingen Kampeercentrum Mechiel sen aan de Gildeweg 35 in Vlissingen houdt een cara van wintershow van don derdag 24 tot en met zater dag 26 januari van 10.00 tot 17.00 uur. Te zien zijn onder meer Isabella voortenten, Burstners en sfeerhaarden op bio ethanol. Nieuw zijn de Dorema schuurtenten en reistenten. Occasions kun nen gratis Bovag gekeurd worden. Lees meer op: www.kampeercentrum- mechielsen.nl Middelburg Voor mensen die belangstel ling hebben voor vrijwil ligerswerk in Middelburg, maar hierover nog vragen hebben, organiseert Stich ting Welzijn Middelburg de Oriëntatiebijeenkomst vrijwilligerswerk. De bij eenkomst is op maandag 28 januari van 14.30 tot 16.00 uur in Porthos, Sint Sebasti- aanstraat 12 in Middelburg. Deelnemers krijgen infor matie over de diverse soorten vrijwilligerswerk in Middel burg en onderzoeken aan de hand van een interessetest wat voor vrijwilligerswerk het beste bij hen past. Deelname is gratis. Er is plaats voor maximaal tien deelnemers. Aanmelden kan via vrijwilliger@welzijnmid- delburg.nl of telefoonnum mer: 0118-751400. Vlissingen Yuka is een leuke kruising van drie jaar oud. Ze is dol op strand, bos, balspelletjes en naast de fiets rennen. "Yuka wilt je eerst leren kennen maar als ze eenmaal vriendjes is met je dan is ze dol enthousiast", vertelt Dana van het dierenasiel. Yuka is op zoek naar een vrolijke baas die wel ervaring heeft. Ze kan goed met an dere honden, maar niet met katten. Verder kan ze niet bij kleine kinderen. Grotere kinderen is geen probleem. Verder kan ze goed alleen thuis zijn en ze kan mee in de auto." Kwijt of gevonden Wanneer je een dier vindt, kun je het beste telefonisch contact met het asiel op nemen. Ook kan je op de website van Amivedi kijken. Daar staan alle vermiste die ren op vermeld. Als je het ge vonden dier naar het asiel wilt brengen, bel dan van te voren even op. Het asiel houdt hier dan rekening mee. De eventu ele eigenaar heeft 14 dagen de tijd om het dier op te halen. Als niemand zich binnen die tijd bij het asiel meldt, gaan ze op zoek naar een nieuw baasje voor het dier. Interesse Benieuwd naar Yuka? Kom dan eens kennismaken met haar in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook mogelijk om kennis te ma ken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitslui tend op afspraak. Het asiel is bereikbaar via: 0118-613579. Yuka is drie jaar uit en dol op het strand, bos, balspelletjes en rennen. Ze zoekt een baasje die hierin mee kan gaan. FOTO: TARA DE VRIEND ouderen Geen specifieke vooropleiding nodig Fabius is een CRKBO erkende opleider 1 ochtend of 1 avond p/w les in meer dan 50 locaties meer dan 90% van onze cursisten beveelt onze opleidingen aan GADGETS ijk ook op: deweekkrant.nl Wij geven u alle ruimte om uw eigen wensen te bespreken. Wij denken graag met u mee. Monuta Goes Fluitekruidstraat 8, Goes Telefoon 0113-21 63 63 Monuta De Voorzorg Industrieweg 20, Vlissingen Telefoon 0118 - 41 27 60 Ook als u niet bij ons verzekerd bent wwwjnonuta.nl De steun bij iedere uitvaart

de Faam | 2013 | | pagina 7