Heeft u 'm al gezien? Aanleg Waterdunen is gestart Ook Z-Zine ontvangen? Bas Feijtel over wonen en economie Kom ook naar de Jaar van het Water publieksdag CO Provinciewerk Informatierubriek van Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Nationaal monument Watersnood 1953 De nieuwe toeristische commercial over Zeeland op de landelijke TV? Zeeland is omringd door water. We zijn letterlijk een LAND IN ZEE!. Je ziet vaak zelfs niet waar het land ophoudt en het water be gint. En wat maakt het ook uit? Zowel op land als op het water valt er zo veel te beleven. En dat biedt toeristen een bijzondere ervaring. Ons LAND IN ZEE! biedt je ook de vrijheid om zaken eens anders te zien: in een ander perspectief te plaatsen. Want hier heb je zeeën van tijd en ruimte voor jezelf! De commercial bekijkt u via: www.wvzeeland.nl Online magazine Z-Zine laat u door middel van veel beeld en korte teksten zien waar Provincie Zeeland werk van maakt. Nummer- 45 verscheen onlangs met daarin onder andere de volgende items: World Capital of Maintenance en Op pad met een munitieonderzoeker. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ont vangen? Abonneert u zich dan via: http://zzine.zeeland.nl Z-Zine op uw iPad lezen? Download het magazine in de App Store. Profiel: Statenlid sinds 2003 voor het CDA. Bas Feijtel is agrarisch econoom en heeft een fruitbedrijf in Wemeldinge. Daarnaast heeft hij verschillende be- stuurs- en adviesfuncties. Hij is gebo ren en getogen in Wemeldinge en woont met zijn gezin op het mooie Zeeuwse platteland: midden tussen de perenboomgaarden. Stimulering van de woningbouw In het Omgevingsplan Zeeland, dat onlangs is vastgesteld, wordt ingezet op het versterken van de Zeeuwse eco nomie en een goed woon- en werkklimaat. 'Het stimuleren van de woningmarkt moet vooral in deze tijd de hoogste prioriteit krijgen. Veel sectoren zijn immers afhankelijk van bouwprojecten: niet alleen bouw bedrijven, maar ook alle toeleveranciers en inrichters en dat zijn alle maal bedrijven uit het midden- en kleinbedrijf. Bedrijven die de basis vormen van de Zeeuwse economie en werk bieden aan heel veel Zeeuwen. Het zijn bedrijven die vaak 'taai en weerbaar' zijn, maar het in de huidige barre economische omstandigheden ook zwaar hebben'. Wooneconomie 'Ik vind Zeeland een zeer aantrekkelijke provincie om te wonen, te werken en te ontspannen. We hebben niet alleen zon, zee en strand, maar ook de beste scholen, prima restaurants en een geweldig cultuuraanbod. Zeeland moet een uitstraling hebben van the place to be. Waar mensen graag willen wonen, worden economische activiteiten gestimuleerd en blijft er dynamiek in een regio. Immers, mensen con sumeren en dat is het bestaansrecht voor het midden- en kleinbedrijf. Misschien ligt voor een aantal Zeeuwse inwoners het werk buiten de provincie, maar met een goede bereikbaarheid en het nieuwe werken, is het in Zeeland prima wonen. Een optimale ICT infrastructuur in Zeeland is daarbij uitgangspunt, want dat is een randvoorwaarde voor economische ontwikkeling. En niet de afstand, maar de snelheid is daarin bepalend' Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 25 januari 2012 vindt de openbare Provinciale Staten vergadering plaats in het provinciehuis vanaf 9.30 uur. Kijk op ps.zeeland.nl voor de agenda Waterdunen is een groot recreatie-natuurproject in West Zeeuws-Vlaanderen. Het geeft de regio de kans om de leefbaarheid op de lange termijn te waarborgen. Dit gebeurt door te investeren in eco nomie, veiligheid en natuur. Waterdunen is een samenwerkingsproject van verschillende partijen. Provincie Zeeland is betrokken vanuit haar bestuurlijke verantwoordelijkheid voor de ruimtelijke ordening en de projecten Natuurlijk Vitaal en Zwakke Schakels. Tevens vervult ze een belangrijke >rol als schakel naar de rijksoverheid. Inmiddels zijn alle gronden voor Waterdunen verworven. De bestaande woningen in de polder, blijven behouden, daar verandert niets aan. Nu de gronden beschikbaar zijn, starten de uitvoeringswerken. Eind vorig jaar is daar een begin mee gemaakt. Zaterdag 2 februari 2013 organiseert Provincie Zeeland in en met het Watersnoodmuseum en brasserie De Vierbannen in Ouwerkerk de Jaar van het Water publieksdag. De entree van het Watersnoodmuseum is die dag gratis. De publieksdag is de afsluiter van het Jaar van het Water. Culinair en creatief De naastgelegen brasserie De Vierbannen is het podium voor de culinaire en kunstzinnige inspiratie die het water biedt. De hele dag door zijn kookworkshops te volgen van Zeeuwse chefkoks met uiteraard Zeeuwse Zilte Zaligheden die u kunt proeven. Ook een aantal Jaar van het Water recepten zijn mee te nemen. Daar is ook een tentoonstelling te bezoeken van schilders, kunstenaars en dichters die zich hebben laten inspireren door het water. Onder leiding van de* ervaren schilderdocent Leen van Duivendijk kunt u, met een schitterend uitzicht over de Ouwerkerkse kreek en de Oosterschelde, de fijne kneepjes van het schildersvak leren in een schilderworkshop. Herdenking Watersnoodramp Provincie Zeeland, Gemeente Schouwen-Duiveland en het Watersnoodmuseum organiseren vrijdag 1 februari 2013 de centrale herdenking van de watersnoodramp van 1953. De zestigste herdenking begint om 9.30 uur in de tent naast het museum in Ouwerkerk. Meer informatie en het programma van zowel de herdenking als de publieksdag vindt u op www.jaarvanhetwater.nl Avontuurlijk Waterdunen krijgt 250 hectare nieuwe toegankelijke getijdennatuur. De kustversterking gebeurt door een extra dijkverzwaring landinwaarts. Op de plek van voormalige camping Napoleonhoeve bij Breskens komt een nieuw breed duingebied met recreatievoorzieningen. Daarnaast krijgt Waterdunen een boulevard, een hotel, verschillende hoog waardige recreatieverblijven, een duincamping, kleinschalige horeca en detailhandel en fiets-, wandel- en ruiterpaden. Een avontuurlijk gebied waar u geniet van de natuur en vogels ziet, zoals u ze nog nooit hebt gezien. Wilt u weten wanneer welke werkzaamheden plaatsvinden? Kijk dan op www.waterdunen.com In het Watersnoodmuseum zijn de hele dag door activiteiten. Die zijn georganiseerd door de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) en het IVN consulentschap. Speciaal voor kinderen zijn er duikers van de NOB die het leven laten zien in de Oosterschelde van dichtbij in aquaria en zijn er leskisten over zeehonden. Ook zijn de filmpjes die voor de Jaar van het Water website zijn gemaakt te zien. U kunt verder kijken hoe zendamateurs vroeger met de oude transistorradio's werkten. Ook zingt zangeres Demi het lied Als het water, dat speciaal is gecomponeerd voor het Jaar van het Water. Vanuit het Watersnoodmuseum vertrekken ook natuurwandelingen onder leiding van een natuurgids van Staatsbosbeheer. Vanaf 2 februari 2013 is het 4e caisson open voor het publiek. Hier ziet u een interactieve tentoonstelling over de Zuidwestelijke Delta. Deze tentoonstelling laat zien wat er in Zeeland gebeurt op het gebied van watermanagement en innovatie. Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: MadebyEve (Waterdunen) Anda van Riet (Watersnoodmuseum) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrumwzeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg De volgende Provinciewerk verschijnt 6 februari 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk Provincie Zeeland

de Faam | 2013 | | pagina 27