Reductie stoppers Lekker lezen tijdens Voorleesdagen Start Documentairefonds Sabewa int nu de Waterschapsbelasting Minder voortijdige schoolverlaters St. Roparun steunt ADRZ Kom gezellig met z'n tweeën tafelen en krijg het 2e hoofdgerecht helemaal GRATIS! Woensdag 23 Januari 2013 PIETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! Win een driedaagse skivakantie in Winterberg v KLIK EN WIN ACTIE HOTELS 6 RESTAURANTS ZEELAND Aan de Oranjedijk in Vlissingen was het afgelopen weekend veel sneeuwpret. Massaal waren kinderen (en volwas senen) aan het sleeën en zelfs snowboarden. En overal waren kinderen sneeuwpoppen aan het bouwen met de goed plakkende sneeuw. FOTO: izaak VERKESTE Oost-Souburg De Nationale Voorleesdagen, hét voorleesfestijn voor peuters en kleuters, is van 23 januari tot en met 2 februari. Want voor lezen prikkelt de fantasie, ont wikkelt taalgevoel en bezorgt kinderen en de voorlezer plezier. De bibliotheek besteedt tijdens deze dagen extra aandacht aan het bevorderen van voorlezen aan kinderen, die zelf nog niet kunnen lezen. De Voorleesdagen beginnen op woensdag 23 januari met een voorleesfeest je voor kleuters van diverse basisscholen in Vlissin gen. De bibliotheek bestaat dit jaar honderd jaar en de kinde ren vieren er een verjaardags feestje". Eerst voorlezen uit het bekroonde prentenboek 'Nog 100 nachtjes slapen' van Milka Praagman en dan een traktatie voor alle kinderen. In verband met de grote belangstelling van de scholen wordt dit feestje ook op woensdagochtend 30 januari gevierd. Voor baby's Op woensdag 30 januari komen de Wapperkids naar Bibliotheek Vlissingen. Zij organiseren een interactieve voorstelling voor baby's tot en met twee jaar en hun ouders. Er wordt niet al leen voorgelezen; er wordt ook gezongen en gebruik gemaakt van babygebaren. Entree is 2 euro. Aanvang: 10.00 uur of 13.30 uur. Voor peuters Bibliotheek Vlissingen organi seert ieder maand een voorlees- ochtend voor peuters van 2 tot 4 jaar en hun ouders. Spelen, pra ten, knutselen en zingen in een ontspannen sfeer. Op woens dag 30 januari is er om 10.15 uur een Peutertje Luister in het Kroonjuweel in Oost-Souburg. Ieder maand is er voor de ou dere kinderen van 4 tot 8 jaar de Sprookjeskoffer, nu op 30 januari vanaf 14.00 uur. Middelburg Afgelopen zaterdag ontvin gen alle Zeeuwse huishou dens de aanslag waterschaps belastingen voor gebruikers. Het was voor het eerst dat deze waterschapsbelasting door Sabewa Zeeland werd opgelegd. Bij sommige be lastingbetalers leidde dit tot verwarring, omdat zij gewend zijn hun belasting aanslag van het Waterschap te ontvangen. Sabewa is de afkorting van Samenwer king Belastingen en Waar debepaling. Sabewa Zeeland is een nieuwe organisatie die in 2012 is opgericht voor het heffen en innen van gemeente en waterschapsbelastingen in Zeeland. De gemeenten Goes, Kapelle, Tholen, Reimerswaal, Borsele, Sluis, Terneuzen en Hulst nemen deel, evenals wa terschap Scheldestromen. Met deze samenwerking is de kennis en expertise op het gebied van lokale belastingheffing gebun deld. Vanaf 2014 ontvangen de inwoners van de deelnemende gemeenten hun gemeente en waterschapslasten op één biljet. Voor de deelnemen de partijen heeft Sabewa Zeeland als voordeel dat er een grote kostenbesparing wordt gerealiseerd. Eind januari verstuurt Sabewa Zeeland de aanslagen van de gemeenten Goes, Borse le, Kapelle, Tholen en Sluis. Ook worden de aanslagen Waterschapsbelastingen voor bedrijven verzonden. De aanslagen van Terneu zen, Hulst en Reimerswaal volgen 28 februari. Vlissingen Het Admiraal de Ruyter- ziekenhuis in Vlissingen ontvangt 12.000 euro van Stichting Roparun. Met dit bedrag wordt een tillift aangeschaft. De lift wordt gebruikt om palliatieve pa tiënten te verplaatsen van het bed naar een stoel. Henk van der Velde, voorzitter Stich ting Roparun Palliatieve Zorg: "Vanuit de opbrengst van de Roparun stellen wij een bedrag van 12.000 euro ter beschikking aan het Ad miraal de Ruyterziekenhuis. We zijn blij dat we op deze manier een bijdrage kunnen leveren aan het belangrijke werk dat het ziekenhuis on der andere voor palliatieve patiënten verricht. Vanuit de Roparun ondersteunen we doelen die helpen ons motto waar te maken: Leven toe voegen aan de dagen, waar vaak geen dagen meer kun nen worden toegevoegd aan het leven." De Roparun is een estafet teloop van meer dan 500 ki lometer van Parijs en Ham burg naar Rotterdam en is ontstaan in 1992. Inmiddels heeft de Roparun ruim 51 miljoen euro opgebracht. Op zaterdag 18 mei 2013 start in Parijs en Hamburg de 22e editie van de Ropa run. Op 20 mei finishen de teams op de Coolsingel in Rotterdam. Actie geldt bij bestelling van twee la carte B-gangenmenu's Het goedkoopste hoofdgerecht wordt niet in rekening gebracht Actie geldig op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag tot 1 maart 2013 Uitsluitend tegen inlevering van deze coupon Niet geldig op Valentijnsdag De Faam Jaargang 114 Nummer 4 Oplage 54.435 www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/actie Het ministerie van Onderwijs, Cultuur Wetenschap heeft vorige week de voorlopige, regionale cijfers gepubliceerd voor het voortijdig schoolver laten. Zeeland scoort daarbij ten opzichte van de rest van Nederland goed in haar aan pak van het terugdringen van het voortijdig schoolverlaten. Tara De Vriend Walcheren De Walcherse scholen hebben een reductie van vroegtijdig schoolverlaters van 42,5 pro cent ten opzichte van peiljaar 2005-2006. In aantallen had Zeeland in 2005 1292 voor tijdig schoolverlaters, in 2012 is dat aantal gezakt naar 877. Een vermindering van 415. De goede resultaten zijn te danken aan intensieve samenwerking tussen alle scholen voor voort gezet onderwijs, mbo en de gemeenten. Gezamenlijk zijn er de afgelopen jaren specifieke projecten uitgevoerd, gericht Middelburg De Provincie Zeeland, het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland, Omroep Zeeland en Film by the Sea geven zondag 20 januari het startschot voor het Documentairefonds Zee land. Dit fonds ondersteunt documentaires die een duide lijk thema behandelen in relatie tot (de geschiedenis van) Zee land financieel. De documen taires moeten geschikt zijn voor een breed publiek, uitgezonden worden bij Omroep Zeeland en bij voorkeur in première gaan bij het festival Film by the Sea. De partijen hebben afgelopen zondag de start van het fonds ingeluid. Ook ging de documentaire 'Met pesach eten we matzes' van Rebecca van Wittene in pre mière. Naast de bijdrage van de Provincie Zeeland aan het fonds van jaarlijks 40.000 euro (2013-2015) onder steunt het Cultuurfonds het fonds met maximaal 10.000 per documentaire. op het verminderen van de schooluitval. Er blijft een hoge uitval in het eerste jaar van het mbo. "Volgens mi nister Bussemaker is de be schikbaarheid van stageplaatsen voor leerlingen in de beroepsbege leidende leerweg essentieel. Ze doet daarbij een beroep op het bedrijfsleven. Nau were samenwerking op het gebied van zorg, veiligheid en aansluiting arbeidsmarkt moet eraan bijdragen dat ook deze jongeren met een diploma van school gaan", vertelt Menno van Tartwijk, woordvoerder van Ministe rie van OCW. De komende drie jaar werken de gemeen ten, voortgezet onderwijs en mbo samen om het voortij dig schoolverlaten nog verder terug te dringen. Activiteiten zijn nu gericht op overbelaste leerlingen, verzuimreductie in het mbo en een betere overgang van voortgezet on derwijs naar mbo. Kiik&Win

de Faam | 2013 | | pagina 1