ADRZ houdt proef wegwerpproducten O dermaTeam Colofon polikliniek dermatologie huid- en laserkliniek huidtherapie De 'gedane behoefte' zakt niet door het karton BEAUTIFUL ^eidssalon voor uw huid Middelburg voof behandeling var» alle huidziekten, huidkanker, spataderen Alleen op verwijzing van de huisarts. Behandelingen worden via de zorgverzekeraar vergoed. Huid- en laserkliniek: voor cosmetische huidbehandelingen zoals anb-nmpelbebandefingen en huidvefjonging: Rrmpelfiliing met hyaluronzuur Restyiane Botoxbehandelingen C02-Ffaetional laser Verder alle laserbehandelingen tegen overbeharing, couperose, pigmentvfekken, huidoneffenheden, kleine spafadertjes en nog veel meer... Hiervoor is geen verwijzing van uw huisarts nodig, cosmetische behandelingen worden niet vergoed. voor aanvullende huidbehandelingen zoals acne, manuele iymfedrainage, littekenbehandeling, camouflagetherapie. Huidtherapie wordt meestal vergoed Dermateam Middelburg In Barcodegebouw Park Veldzigt 67 4336 DX Middelburg 0118-673050 www.dermateam.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 januari 2013 De Faam pagina 14 Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis houdt als eerst ziekenhuis in Nederland een duurzame proef met diverse ziekenhuismaterialen die milieubewust via de riolering kunnen worden afgevoerd. Het gaat ondermeer om po's, urinaals, maatkan- nen en spuugbakjes. Goes Leonjanssens De proef wordt gehouden op de locatie Goes en is vorige week begonnen. Deze zogeheten dis- posables worden door een cen trifuge vermalen tot een sub stantie die via de riolering wordt afgevoerd. Tijdens de proef, die een week of zes duurt, contro leert het Waterschap de water- afvalstromen van het ziekenhuis om na te gaan welke invloed de pulpproducten hebben op de in stallaties en de waterzuivering. De afdeling Infectiepreventie van het ADRZ onderzoekt de hygiëne in en om de centrifu ge op de afdeling. De afdeling techniek gaat na of het riole ringssysteem de afvoer van deze pulpproducten aankan. Met wasdoekjes gewassen Drs. Bedrijfskunde Peter Smans, afdelingsmanager in terne geneeskunde, over dit project: "Een steek en een uri naal worden in principe met speciale wasdoekjes gewassen, net als bakjes en spuugbakjes die overigens allemaal van ijzer en van plastic zijn. Dit wordt nu vervangen door afbreekbaar materiaal wat eenmalig gebruikt wordt en na gebruik vermalen wordt tot pulp. Het is stevig van samenstelling want er zit mate riaal in dat vocht gedurende acht uur niet doorlaat want dit moet ook 's avonds en 's nachts gebruikt kunnen worden. Het is dus niet zo dat de 'gedane behoefte' door het karton zakt. Alles is met een dekseltje af sluitbaar. Het vermalen tot pulp doen we zelf, daarvoor staan twee apparaten op proef voor een periode van 16 januari tot eind februari. Daarna gaan we evalueren of het systeem brengt wat je er van verwacht. Daar zijn een aantal criteria voor." Het werken met wegwerppro ducten heeft diverse voordelen. Zo wordt de kans op allerlei in fecties aanzienlijk verkleind en wordt flink wat tijd bespaard in vergelijking met het schoon maken van de huidige materi alen. De aanschaf is ook goed koper. Bovendien wordt naar verwachting 60% bespaard op water en liefst 95% op elektri citeit. Ook behoort het gebruik van chemicaliën om materialen schoon te maken tot het verle den. "Voorheen werkten wij met twee po-spoelen, een soort afwasmachine. Daar gingen de po's van staal in en omdat het programma anderhalf uur moest draaien moesten patiën ten wel eens wachten. Nu ben je in één minuut klaar. Om die po goed schoon te krijgen was er heel veel water en elektriciteit nodig. Nu wij aan vervanging van materiaal toe waren hebben wij voor deze methode gekozen die in Engeland al jaren wordt gehanteerd", aldus Smans. Het ADRZ ging niet zomaar over tot de proef. Eerst hebben ver pleegkundigen de disposables getest en de kartonnen po blijkt niet hard te zijn, ook niet koud, en je hebt altijd nieuw materi aal. Nu de proef loopt hoort de verpleging positieve geluiden van de patiënten. "Daar gaat het om", zegt Peter Smans. "Wat vindt de patiënt er van? Want het belang van de patiënt staat altijd voorop." Cursussen om het po systeem te bedienen De technische dienst van Jan Wilbrink heeft zich ingezet om de installatie van het Ver- nacare disposable po systeem goed op de rit te krijgen. Er zijn cursussen gevolgd om dit apparaat te beheren. Het Waterschap heeft metingen verricht en doet dat ook tij dens de proefperiode. Als het een succes is gaat ADRZ er meer mee werken. v epleegkundige Adriana Melse demonstreert het Vernacare disposable po systeem. FOTO:LEON JANSSENS Buikdanseres Majidah verzorgt professionele optredens voor allerlei soorten gelegenheden. Haar optredens zijn altijd vrolijk en smaakvol en zijn geschikt voor zowel jong als oud. Zelf leren buikdansen kan ook: bij dansschool Majidah Bellydance leer je buikdansen op z'n best! Deze dansvorm is tegelijk inspanning en ontspanning, gezond voor lichaam en geest... Sierlijk en vrouwelijk. Naast de wekelijkse lessen geven wij ook leuke workshops en organiseren 1001-nacht kinderfeestjes. Elk feest een succes met een buikdanseres! www.majidah.nl 3 ÖoSt-Souburg OtjJ* vïe. i' jriof S6-'5677767 10% korting op.- Hol»toiwm(W4*9Cï Ullt Kantooradres Park Veldzigt 35,4336 DR Middelburg T (088) 013 09 05 E fabe@wegenermedia.nl W www.deweekkrant.nl Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp Algemeen hoofdredacteur MartJochemsen E m.jochemsen@wegenermedia.nl Eindredactie Ellen De Vriend Chef regioredactie Dennis Rijsbergen Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidklachten T (0900) 424 57 26 Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 99 95. Of mail ons via adverteren.zeeland@wegenermedia.nl WGGGNGR Media Familieberichten Efamilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 01372 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales@wegenermedia.nl T (0900) 6743836 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV De beste dermatologen 'èn Nederland (weekblad Elsevier

de Faam | 2013 | | pagina 14