Zakelijk Walcheren Wie krijgt Lange Jan Award? Verzachting is verhuisd Mondo is nu aan de Kerkstraat gevestigd Sponsoractie van Spar Minderhoud Westkapelle Zeeuwse koks koken met kaas voor wedstrijd Nieuw bedrijf op Walcheren- Psychologie van kleuren Paolo biedt ook a la carte Jaydeni Beauty Visagie Vlissingen Jaydeni Beauty Visagie is afgelopen zaterdag (12 ja nuari) geopend aan de Vre dehoflaan 63 in Vlissingen. Maaike Vonsee verzorgt bruidsmake-up, persoon lijke make-up (adviezen) en make-up workshops en schoonheidsbehandelingen. Meer informatie via: 0118- 467722 www.jaydeni.nl Stichting lentekind Middelburg Stichting Lentekind opent donderdag (17 januari) de nieuwe locatie aan de Beneluxlaan 16 in Middel burg. Stichting Lentekind is een kinderdagcentrum voor beweging en ontwik keling voor kinderen met een (ernstige meervoudige) beperking van 0 tot 18 jaar in Zeeland. Tussen 17.00 en 19.00 uur zijn de festivi teiten. Meer informatie: 06-51750314. stichtinglentefeind.nl Op deze pagina staat nieuws van de bedrijven en winkels op Walcheren. Begint u een nieuw bedrijf, is er een verbouwing of jubileum? Mail dan: red. faam@whm.wegener.nl Monique Doppegieter van Mondo is blij met de huiselijke sfeer in haar nieuwe pand, beneden in de bibliotheek in Vlis singen. FOTO: TARA DE VRIEND Vlissingen Monique Doppegieter is re cent verhuisd met haar bedrijf Mondo van de Offenbachlaan 30 naar de Kerkstraat 9 in Vlissingen. Vrijdag 15 februari van 14.00 tot 17.00 uur is de officiële opening. Mondo orga niseert taallessen Nederlands voor buitenlanders, Duits, Engels, Frans en Spaans. "Ik heb twaalf jaar vanuit huis privéles gegeven en dat voldeed prima. De huiselijke sfeer sprak mensen aan. Want je moet ontspannen zijn om een taal goed te kunnen leren", vertelt Monique. Toch besloot ze vorig jaar dat ze wilde uitbreiden, maar alleen als de huiselijke sfeer behouden kon blijven. En dat is gelukt in het pand beneden in de biblio theek Vlissingen. "We hebben een kantoor, twee lesruimtes en een lounge. In dit laatste kunnen mensen in de huiselijke sfeer een taal leren. Ook hebben we een tele visie in de lounge staan, waar we samen met de studenten televisie kunnen kijken. We kijken dan bijvoorbeeld het journaal, en na afloop praten we daarover." Mondo is te bereiken via tele foonnummer: 0118-472798. www.mondo-taal.nl Maar liefst 181 mensen zijn genomineerd voor de Lange Jan Awards, de Middelburgse vrijwilligersprijzen. Op 12 februari zijn de vier winnaars bekend. FOTO: P.R. Middelburg De twaalf genomineerden voor de Middelburgse vrijwil ligersprijzen, de Lange Jan Awards, zijn bekend. Een selectiecommissie heeft deze genomineerden gekozen uit de in totaal 181 binnengekomen nominaties. Zij maken kans op een speciaal voor deze editie ontworpen Lange Jan Award en een geldprijs. In de catego rie Initiatief Award (voor hét vrijwilligersinitiatief) maken kans: Marijke de Jonge (knotten in de Stromenwijk) Stichting Zeeland Sport Lei sure Middelburg in Dialoog. In de categorie Samen Award (voor dé groep vrijwilligers of vrijwilligersorganisatie) maken kans: Stichting Kledingbank Zeeland Vrijwilligers van de Lotgenotenkaart (onderdeel van het Zeeuws Steunpunt voor Verlies en Rouw) Eerste Zeeuwse Rugby Club Oemoemenoe. In de categorie Stimulerings Award (voor dé jonge vrijwilliger t/m 23 jaar) maken kans: Jenny Schroe- vers (16) Lennart van Sluijs (18) en Niels Witte (21). In de categorie Spotlight Award (voor dé individuele vrijwilliger) maken kans: Anneke Hartman Hans de Kuijper en Harrold de Raad. Een jury kiest de vier win naars, die tijdens de feeste lijke avond op dinsdag 12 februari in de Stadschouw- burg bekend gemaakt worden. Dit project is een initiatief van de gemeente Middelburg in samenwer king met SWM. Westkapelle Spar Minderhoud in West kapelle bestaat 80 jaar en ter gelegenheid daarvan is een sponsoractie gehouden om alle verenigingen in Westkapelle een financiële injectie te geven. De verenigingen konden een doos of bus met hun logo in de winkel plaatsen en de klanten konden hun kassabonnen gedurende een periode van negen weken in de bus of doos van hun favoriete vereniging deponeren. Iedere 250 euro aan kassabonnen bracht vijf euro op voor de vereniging en wekelijks diende een verte genwoordiger per vereni ging de in de doos gedepo neerde kassabonnen tellen en deze inleveren in de winkel. Wekelijks werden de tussenstanden bijgehou den op een publicatiebord in de winkel. Morgen (17 januari) a.s. worden de cheques aan de verenigin gen uitgereikt om 19.30 uur in het Jeugdgebouw aan de Markt in Westkapelle. Burgemeester Rob van der Zwaag van de Gemeente Veere reikt deze uit. 'i De koks moeten drie gerechten maken uit een samenge stelde box. Met de grote van iets meer dan een amuse/ tapas met warme en koude bereiding. FOTO: P.R. Vlissingen Het bestuur van de Vereni ging van Zeeuwse koks houd dinsdag 29 januari weer de jaarlijkse kookwedstrijd om de VZK Unilever Foodsolution Bokaal. Dit jaar is het thema kaas. Er zijn ongeveer vijf tien VZK leden die hier aan het werk gaan. De wedstrijd is in de Sligro vestiging in Vlissingen van 10.00 tot 16.30 uur en wordt voor de negentiende keer gehouden. Vlissingen De ZVU geeft al enkele ja ren met succes cursussen Kleur en Stijl in samenwer king met Jannie Boer van Kijk op Kleur. Zij heeft nu een nieuwe cursus ont wikkeld: Psychologie van kleuren. Achter elke kleur schuilt een emotie en een boodschap. Wanneer u weet waarom u bepaalde kleuren wel of niet draagt kunt u deze ook inzetten in uw da gelijkse leven. De cursus is woensdagochtend 16 en 23 januari bij Kijk op Kleur in Vlissingen. Aanmelden: 0118-634800 Vlissingen De maaltijdservice onder neming van Traiteur Paolo levert al een jaar kant-en klaar te verwarmen maaltij den aan huis. "Hoofdzake lijk aan senioren en mensen die niet meer in staat zijn zelf boodschappen te doen, voor zichzelf te koken, die de maaltijden van de grote maaltijdverstrekkers niet lekker vinden en de kant en-klare maaltijden in de supermarkt te vet en te zout vinden", stelt Paolo Witte. Sinds kort kunnen afne mers een keus maken uit het Menu Surprise (6,80 per maaltijd) of a la carte (7,60 per maaltijd) hun maaltijd samenstellen. Paolo werkt ambachtelijk en met verse producten. Het bedrijf is te vinden aan het Heemskerck- plein 7 in Vlissingen. Tele foon: 0118-217607. Middelburg Verzachting, praktijk voor Tactiel Stimulering Massage verhuisde op 1 januari naar Zeeland Gezond in Middel burg. Massage is bekend, het werkt op spieren. Een specifieke vorm van ontspanningsmas sage is Vitaliteitsmassage, vooral geschikt voor stressre ductie, een goede ondersteu ning bij het terugvinden van de balans. Het is een specifieke vorm van ontspanningsmas sage waarbij in een rustig ritme, afwisselend stevig en zacht, het hele lichaam wordt gemasseerd. Hierdoor wordt het parasynipathische deel van het zenuwstelsel gestimuleerd. Dit is het deel dat zorgt voor onthaasting, ontspanning én balans. Tactiel Stimulering is een weloverwogen, lichte ritmische aanrakingsmethode om de zenuwuiteinden in de huid te stimuleren. De methode onderscheidt zich van mas sage omdat er alleen op de huid wordt gewerkt dus veel subtieler. "Aanraking is een levensbehoefte. Ik zet Tactiel Stimulering veel breder in dan alleen voor ontspanning. De methode biedt ook ondersteu ning bij rouwverwerking, kan ker, depressie en hechtingspro blemen", aldus Loes. Verzachting, Schenge 4, Middelburgtelefoonnum mer: 06-1806 9347 ofinfo@ verzachting.nl. www.verzachting.nl n» Verzachting was tot eind vorig jaar gevestigd in het Para Medisch Centrum Paauwenburg in Vlissingen. Eigenaar Loes Beenhakker: "Vorig jaar verhuisde ik zelf naar Middelburg en het is praktischer de praktijk dichter bij huis te hebben. Hier heb ik meer uren voor Verzachting zodat ik maandag, woensdag en vrijdag, overigens alleen op afspraak, kan werken." FOTO: LEON janssens

de Faam | 2013 | | pagina 25