Verbouwing van start Alle 'Bijzondere Zeeuwen' bij elkaar Bescherm de watermeter Blue Monday kan topdag worden Winter Wellness Voordeel PlflMECO' Verbouwing Kloveniersdoelen start Scheldemond is le Vlissingse alcoholvrije school Jazzit in Hotel Ameville Woensdag 16 Januari 2013 Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 KLIK EN WIN ACTIE Win een verblijf bij Canvas Holidays ter waarde van 300 euro PI ETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! Mail onze redactie stuur uw nieuws! WELLNESS BEAUTY Wethouder Ed de Graaf heeft op ludieke wijze het startsein gegeven voor de verbouwing van de Kloveniersdoelen In Middelburg. Het prachtige monumentale pand krijgt een culturele functie. Redactie Middelburg In de Kloveniersdoelen komt een filmzaal met circa negentig stoelen en een grand-café met tuinterras. Daarnaast komt er een multifunctionele ruimte waar optredens, presentaties en workshops kunnen worden gehouden. De zolder blijft in gebruik van de Middelburgse schietvereniging 'De Klove- De Graaf is trots Wethouder De Graaf, verant woordelijk voor Cultuur, vertelt: "De Kloveniersdoelen hebben jaren leeg gestaan. Ik ben er dan ook trots op dat dit prachtige monumentale pand een nieuwe functie krijgt, een culturele functie zelfs." Cinema Middelburg Boekhandel de Drvkkery gaat het pand exploiteren en een deel onderverhuren aan Cinema Middelburg. "Zij waren al jaren op zoek naar een betere huisvesting en het is fantastisch dat deze sa menwerking tot stand is ge komen", vervolgt De Graaf. "Middelburg krijgt er een cultureel ontmoetingspunt bij. Dat maakt Middelburg nog aantrekkelijker. Maar voor het zo is, gaat een aan nemer de komende maanden aan de slag met de verbou wing." Opent in de zomer Samen met Simon Blaas van Cinema Middelburg, Anja de Groene van de Drvkkery en Maartje Anbeek, beoogd directeur van de Kloveniers doelen, kijkt de wethouder uit naar de opening van het pand deze zomer. Walcheren "Het vriest weer in Nederland, sluit buitenkranen en bescherm de watermeter", dat is wat Evides Waterbedrijf klanten aanraad. Hiermee kan een lek kages, overlast en hoge kosten voorkomen worden. Jaarlijks ontvangen de waterbedrijven veel meldingen van lekkages door bevriezing van buiten kranen of watermeters. Tap van een buitenkraan het water af en sluit de toevoerleiding. De watermeter bevindt zich bij veel huizen in de meterkast in de gang. Bij oudere woningen of panden kan deze geplaatst zijn in een kelder of water- meterput, vaak direct ach ter de voordeur. Het is van belang om te controleren of er in deze ruimtes sprake is van vorst. Let daarbij ook op eventuele luchtroosters waar een koude tocht doorheen komt. Voorkom dit door isolatiemateriaal -zoals een oude wollen deken of nop penfolie- aan te brengen. iiftiiiüav "i 'raMI Zeeuwen die het afgelopen jaar iets bijzonders hebben gepresteerd werden afgelopen vrijdag uitgenodigd in de Abdij ir. Middelburg. Commissaris van de Koningin voor Zeeland, Karla Peijs, met Milan Vader uit Middelburg, nationaal kampi oen mountainbike bij de nieuwelingen. foto: izaak verkeste Walcheren De Meest Depressieve Dag van het jaar, 21 januari, is be ter bekend als Blue Monday. Na drie weken zijn de meeste goede voornemens in het slop geraakt. Toch is zelfs van deze blauwe maandag een topdag te maken, want het begint im mers bij jezelf. Door iets goeds te doen voor jezelf én voor een ander. Psycholoog Cliff Arnal is de bedenker van Blue Monday. De derde maandag van januari is de dag waarop de meeste mensen zich neerslachtig voelen, bere kende hij met een wetenschap pelijke formule. De dagen zijn donker, het geld is op na alle kerst- en Sinterklaascadeaus, de goede voornemens zijn na drie weken in het slop geraakt, en een vakantie lijkt nog ver weg. Bedrijven verwachten op deze beruchte dag 93 biljoen aan omzet te verliezen, door inproductieve, neerslachtige werknemers. Kom uit je luie stoel Toch gelooft Arnal dat je zelfs van deze depri-maandag een topdag kunt maken. Uit onder zoek is gebleken dat als je iets goeds doet voor een ander, je er zelf ook gelukkiger van wordt. Dus niet het bijltje erbij neer gooien en je goede voornemens maar laten varen. Nee: kom uit je luie stoel en ga meer bewe gen, gooi je laatste sigaret in de prullenbak, en laat dat choco ladetoetje nu écht staan. Met je eigen goede voorne mensactie op www.move4o- nemen.org ben je goed bezig voor jezelf, én voor een one- Men pionier. Je maakt je actie aan en laat je sponsoren door vrienden, familie en collega's en haalt daarmee geld op voor een oneMen pionier. Zo kom je deze meest depres sieve dag van het jaar een stuk gelukkiger door! Middelburg De Zeeuwse jazzband oude stijl Jazzit treedt zondag 20 januari op in Hotel Arneville in Middelburg tijdens JASZ. Met hun eigen stijl brengen zij weer soepel swingende dixieland, mainstream, swing, gospel en blues en creëren daarbij een gezellige sfeer. Vocale bijdragen, saxen, klarinet en trombone, on dersteund door een stevig swingende ritmesectie die bestaat uit drums, contra bas, piano en banjo vormen een bijzondere klankkleur, vanaf 16.00 uur. Gezichtsbehandeling Paraffine handpakking Wellness of Hotstone massage Rugscrub Reserveer vandaag nog! Mail naar info@dekamperduinen.n! of bel met 0113 370 000 De Faam Jaargang 114 Nummer 3 Oplage 54.435 Vlissingen Wethouder Marin de Zwar te overhandigt aanstaande vrijdag (18 januari) om 11.00 uur het Keurmerk Alcoholvrije School aan Eugéne Fagg, directeur van het Scheldemond College in Vlissingen. Het Schelde mond College is de eerste Vlissingse school die hon derd procent alcoholvrij is. De school en de schooltijd zijn erg bepalend voor de op voeding van jongeren. Alco hol hoort daar niet thuis, zo vindt het Scheldemond College. In het schoolreglement is daar om het alcoholvrije schoolbeleid opgenomen. Er is op school geen alcohol aanwezig. Ook tijdens schoolfeesten, diploma uitreikingen of buitenschoolse activiteiten wordt alcohol niet geschonken en gedronken. Dit geldt voor leerlingen, docenten en ouders. Hiermee voldoet het Scheldemond College aan de criteria om in aanmerking te komen voor het Keurmerk Alcoholvrije Schdol. Het Keur merk Alcoholvrije School is een initiatief van het Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid en onderdeel van het project 'Laat ze niet verzuipen'. In dit project werken de dertien Zeeuwse gemeenten inten sief samen met de provincie Zeeland, GGD Zeeland, In digo preventie en de politie Zeeland. 'De Alcoholvrije School' draagt bij aan het algemene doel: het beperken van de beschikbaarheid van alcohol voor jongeren. www.scheldemond.nl De kracht van kwaliteit: PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco. nl Tel. 0113 -27 00 00 Klik&Win www.deweekkrant.nl/actie I* www.de-faam.nl Organiseert u een evene ment, is er zakelijk nieuws of wilt u iets kwijt? Mail dan: red.faam@ whm.wegener.nl www.de-faam.nl

de Faam | 2013 | | pagina 1